3 sposoby na powrót do dobrej figury po ciąży

autor Lukas Berni
1 x czytano

Jak powrócić do dawnej sylwetki po ciąży? Lub ewentualnie jak schudnąć po tymże jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu ? Musisz przygotować się na początku na to że nie będzie łatwo i potrwa to trochę czasu 🙂

Odliczanie

Pierwsze 6 tygodni po ciąży to połóg, czyli okres regeneracji organizmu, nie należy on do najprzyjemniejszych, ale nie powinnaś lekceważyć zaleceń lekarza i zapewnić odpowiedni odpoczynek dla organizmu, odżywiać się zdrowo i nie przejmować się dodatkowymi kilogramami. W tym okresie powinniśmy nacieszyć się dzieckiem, poświęcić mu cały wolny czas i dojść do siebie. Po tym okresie będzie można zacząć pierwsze bardziej konkretne aktywności fizyczne.

przeczytaj także:  Jakie witaminy w ciąży?

Kobieta, która jest zadowolona z życia

Powoli, ale do przodu

Po sześciu tygodniach czeka nas kolejne kilka miesięcy karmienia piersią, więc nie powinnaś się rozstawać z dzieckiem na dłuższy czas, więc jeśli uprawiać aktywność fizyczną to właśnie z nim. Spacer, czy wspólna podróż to dobry początek powrotu do dawnej figury. Raz czy dwa razy w tygodniu możesz zostawić dziecko pod opieką męża albo dziadków i wybrać się na zajęcia fitness. Jest to jedyne co możemy robić w tym okresie ponieważ nasze ciało dopiero się regeneruje i potrzebuje do tego odpowiednich warunków.

Wyższa szkoła jazdy

Jak już przestaniesz karmić dziecko piersią, możesz przystąpić do ostrzejszych treningów i pierwszej niskokalorycznej diety. Każdy organizm ma inne potrzeby więc najlepiej udać się do dietetyka żeby ustalił ci dietę i dał inne przydatne porady o żywieniu podczas trenowania. Teraz jesteś już gotowa na trening, udaj się na najbliższą większą siłownie i skorzystaj z porady trenera o trening początkowy, obojętnie czy masz 80 kilo nadwagi, czy tylko dwa – jesteś w stanie osiągnąć idealną sylwetkę tylko poprzez ciężką pracę i samozaparcie.

przeczytaj także:  Witaminy i minerały dla kobiet w ciąży

Jak już masz trening, zaopatrz się w niezbędne odżywki i witaminy zalecane przez trenera i zacznij regularnie chodzić na siłownię, nie używaj popularnego argumentu że nie masz czasu – zawsze jesteś w stanie wygospodarować choćby godzinę swojego czasu, przed pracą, po pracy, późnym wieczorem – bez regularnego ćwiczenia możesz zapomnieć o osiągnięciu swojego celu. Jeśli szybko się nudzisz wzbogać swoje treningi wypadem na basen co kilka dni.

Level Hard

Jak już ćwiczysz te 3-4 miesiące możesz zacząć uprawiać inny rodzaj aktywności, sztuki walki, kolarstwo, wybrać się na narty czy snowboard, bądź nawet wsiąść na konia i oddalić się cwałem w siną dal. Pamiętaj że organizm człowieka jest przystosowany do dużych wysiłków i ruchu, więc siedzący tryb życia munie służy. Po jakimś czasie twoje ciało powinno stawać się coraz bardziej atrakcyjne i wysportowane, twoje samopoczucie będzie coraz lepsze, wzrośnie twoje poczucie wartości i będziesz szczęśliwsza.

podobne tematycznie

2 komentarze

fitmama 19 września 2016 - 12:52

A w czasie ciązy ćwiczyłyście? Wtedy jest jednak łatwiej po urodzeniu wrócić do figury sprzed ciąży. Ale wtedy też trzeba robić to rozważnie, bo zbyt intensywne ćwiczenia mogą nam jedynie zaszkodzić.

odpowiedz
Nala 22 sierpnia 2017 - 11:31

Ja nie, niestety nie bardzo mogłam i lekarz odradzał, ale po… jest co nadrabiać! Nie zamierzałam spoczywać na laurach 🙂

odpowiedz

zostaw komentarz