Prezent świąteczny dla noworodka – tak czy nie?

autor Hanna Ryjek
3 x czytano

Czy podarować noworodkowi świąteczny prezent? Czy pod choinką, w worku od Świętego Mikołaja albo pod poduszką powinien się znaleźć upominek dla Maluszka, który dopiero co przyszedł na świat?

Zdania w tej kwestii są podzielone, a zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy praktyki wręczania świątecznych prezentów najmłodszym członkom rodziny, przerzucają się argumentami w tej kwestii na forach internetowych czy social media. Ile osób, tyle poglądów, a decyzja należy do rodziców, dziadków czy samego Mikołaja.

Kobieta i niemowlę na łóżku

Przeciwnicy prezentów

Przeciwnicy wręczania świątecznych prezentów noworodkom twierdzą, że jest to niepotrzebny gest, którego i tak nie zapamięta maluch. Oczywiście, zgadzamy się z tym, że noworodek nie będzie pamiętał tego, że pod choinką znalazł upominek, ale czy to oznacza, że jest on niepotrzebny? Podobno tak! Kolejna kwestia to aspekty finansowe, dlatego wiele osób uważa, że zakup prezentu dla maluszka jest kosztowny, a wydatek ten znacząco wpływa na rodzinny budżet. Kolejnym aspektem przemawiającym za tym, żeby nie kupować samemu upominku na święta jest to, że maluszek na pewno dostanie mnóstwo podarunków od innych członków rodziny i przyjaciół, więc kolejny jest po prostu kompletnie zbędny.

przeczytaj także:  Jak chronić dziecko w sieci?

Zwolennicy prezentów

Co na te argumenty odpowiadają zwolennicy prezentów pod choinką dla noworodka? Ci odsuwają na bok kwestia ekonomiczne, praktyczny czy logistyczne. Nie ma dla nich znaczenia budżet ani fakt czy dziecko będzie pamiętało czy nie. Najważniejsze są chwile, emocje, wspomnienia, radość nie tylko z otrzymywania, ale przede wszystkim dawania prezentów. Oni te pierwsze święta z maluchem pragną celebrować na każdy możliwy sposób, a ten jest jednym z nich. Oczywiście doskonale wiedzą, że maluch nie będzie pamiętał, ale jednocześnie zrobią wszystko by te momenty uwiecznić i kiedyś, w przyszłości opowiedzieć dziecku.

A Ty, w której grupie jesteś?

Jesteś wśród zwolenników i poszukujesz upominku? Na stronie www.prezenty.pl/prezent-na-swieta – szybko i wygodnie sprawdzisz prezenty na święta. Co podarować pod choinkę noworodkowi? Jesteśmy za tym, aby świąteczny upominek był wyjątkową pamiątką. Może być to maskotka, personalizowana pozytywka albo sesja noworodkowa, która jednocześnie okaże się piękną pamiątką dla całej rodziny. Trafionym upominkiem będzie także kocyk albo ubranko, które na początku posłuży jako przedmiot codziennego użytku, a następnie stanie się sentymentalną wspomnieniem i elementem historii z dzieciństwa. Warto przy tej okazji pamiętać, że nie chodzi tu o to czy upominek będzie droższy czy tańszy, większy czy mniejszy albo bardziej lub mniej głośny. Tutaj chodzi o piękne chwile i radosne momenty.

przeczytaj także:  Jak rozpoznać, że młoda matka potrzebuje pomoc psychologicznej, psychiatrycznej?

Wesołych Świąt!

podobne tematycznie

zostaw komentarz