Twoje włosy są wszędzie? Poznaj tabletki na wypadanie włosów i pozbądź się problemu!

autor Hanna Ryjek
94 x czytano

Wzmożona utrata kosmyków to problem, z którym można skutecznie walczyć. Jeżeli przyczyna nie jest związana z zawirowaniami hormonalnymi, świetnym wsparciem są suplementy diety /preparaty w formie tabletek zawierających wyselekcjonowane składniki o korzystnym wpływie na zdrowie włosów. Kiedy należy zacząć je stosować i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego preparatu.

Codziennie tracimy do 150 kosmyków –– jest to proces całkowicie naturalny, który wiąże się z cyklem wzrostu włosa. O problemie można mówić wówczas, gdy podczas kilkukrotnego przeczesywania, w dłoni pozostaje kilka garści włosów. To sygnał, że kosmyki potrzebują silnego wzmocnienia.

Kobieta zakryta golfem

Jeden składnik nie wystarczy

Jeśli chodzi o preparaty tabletkowe dedykowane osobom chcącym zachować prawidłową kondycję włosów, w tym ograniczyć ich nadmierne wypadanie, ich skład powinien być zróżnicowany. Problem osłabienia kondycji włosów najczęściej jest związany z wieloma czynnikami, które wiążą się z niewłaściwą suplementacją wielu składników. Warto także zaznaczyć, że często duże dawki jednego konkretnego składnika i tak nie są magazynowane w naszym organizmie, zatem przyjmowanie czegoś na zapas mija się z celem.

Jak wybrać tabletki na wypadanie włosów?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów skierowanych do osób z problemem jakim jest wypadanie włosów. Jak zatem wybrać te rzeczywiście skuteczne?

Nie cena odgrywa tutaj istotną rolę, ale przede wszystkim skład. Od właściwości konkretnych substancji będzie zależeć skuteczność preparatu. Przy wyborze preparatu warto zwrócić uwagę na obecność takich składników jak:

  • młode pędy bambusa – zawierają nawet 5 razy więcej krzemionki niż tradycyjny skrzyp polny
    kwas pantotenowy – wpływa na metabolizm energetyczny mieszków włosowych oraz poprawia wygląd włosów,
  • biotyna – przyspiesza tempo wzrostu włosa oraz przeciwdziała wypadaniu kosmyków,
  • niacyna – bierze udział w podziałach komórkowych, stymuluje porost włosów oraz ułatwia transport składników odżywczych do mieszków włosowych,
  • kwas foliowy – bierze udział w podziałach komórkowych, stymulując mieszki włosowe do produkcji nowych kosmyków,
  • żelazo – uczestniczy w procesie podziałów komórkowych,
  • cynk – zwiększa odporność włosów na rozciąganie i złamania, zapewnia blask i przyspiesza wzrost kosmyków.

Wyżej wymienione składniki znaleźć można w suplemencie diety Vitapil® www.vitapil.pl/Gama-produktow/Vitapil-tabletki/Wlasciwosci-VITAPIL. Powstał on z myślą o osobach, które walczą z nadmiernym wypadaniem włosów. Składniki zawarte w suplemencie diety Vitapil® pozwalają uniknąć takich problemów z włosami jak: rozdwajanie się końcówek, łamliwość i kruchość kosmyków oraz pogorszenie gospodarki hydrolipidowej skóry.

Jak stosować preparaty wspierające zdrowie włosów?

Nawet najlepsze produkty stworzone jako wsparcie zdrowia włosów nie zadziałają, jeśli nie będą prawidłowo przyjmowane.

Suplementację można rozpocząć w momencie zaobserwowania pierwszych objawów pogorszenia kondycji włosów i ich nadmiernego wypadania. Kurację należy kontynuować przez co najmniej 2 miesiące – im dłużej, tym lepiej. Istotną rolę odgrywa również systematyczność – przyjmowanie tabletek codziennie zgodnie z zaleceniami producenta.

Warto także nadmienić, że intensywne wypadanie włosów może być często skutkiem różnych chorób. Z tego powodu warto, jeszcze przed podjęciem samodzielnych działań, skonsultować się z lekarzem.

podobne tematycznie

1 komentarz

włosowa 11 października 2017 - 11:19

Nie jestem pewna czy tabletki są w stanie rozwiązać ten problem, bo on może tkwić jednak głębiej. Lekarz rzeczywiście byłby pierwsza osoba, do której należałoby się udać.

odpowiedz

zostaw komentarz