Dzisiejszy świat krąży wokół szybkiego dostępu do informacji. Chcemy otrzymywać to, na co mamy w danej chwili ochotę bez zbędnego czekania. Nieważne, czy jest to ulubiona gra, ważne zagadnienie do szkoły czy aktywność w mediach społecznościowych. Jaki sprzęt będzie najlepszy dla dziecka? Dowiesz się z poniższego artykułu.

1. Sprzęt elektroniczny dla dziecka

Kontakt dzieci z technologią zaczyna się bardzo wcześnie. Już w wieku kilku lat są w stanie obsługiwać tablet i telefon sprawniej niż dorośli. Warto zauważyć, że współczesne ekrany monitorów są coraz lepiej przygotowane do tego, by chronić oczy najmłodszych. Czy jednak każdy z tytułowych sprzętów jest odpowiedni dla dzieci w każdym wieku? Na pewno komputery, laptopy i tablety warto kupować w sprawdzonym i tanim sklepie (np. www.zadowolenie.pl), gdzie możemy znaleźć szczegółowe informacje o tym, jaka grupa wiekowa jest właściwa do użytkowania danego modelu. My zajmiemy się jednak kwestiami bardziej ogólnymi.

komputer lapto tablet

2. Zalety i wady komputera

Kiedyś kupić moglibyśmy tylko komputer. Nie mieliśmy zbyt wielkiego wyboru. Obecnie sami możemy ocenić, czy to właśnie komputer stacjonarny jet najlepszym rozwiązaniem dla dziecka. Na pewno jest to najbardziej zaawansowany sprzęt spośród tych, które są tu omawiane. Duży monitor będzie świetnie służył zarówno do nauki, jak i gier, czy oglądania filmów.

Tak drogi sprzęt nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych dzieci, które łatwą mogą go zniszczyć. Sam ekran, choć obecnie są znacznie bezpieczniejsze, może być bardziej szkodliwy dla wzroku niż tablet, na który nie patrzy się przez cały czas.

3. Zalety i wady laptopa

To również bardzo dobrej klasy sprzęt, którego zaletą jest na pewno duża mobilność. Dziecko może zabrać laptopa praktycznie wszędzie. Ma on nieco mniejszą możliwość rozbudowy, co sprawia, że niekoniecznie jest to najlepszy sprzęt do gier lub obróbki grafiki. Jeśli takie są zainteresowania Waszego dziecka, to lepiej wybrać komputer stacjonarny – z całą pewnością sprawdzi się lepiej.

4. Zalety i wady tabletu

Najmniejszy z wymienionych sprzętów na pewno sprawdzi się w przypadku najmłodszych, ponieważ znaleźć tu można wiele przyjaznych dla dzieci aplikacji, które można wygodnie obsługiwać za pomocą dotyku. To świetny sposób na rozwijanie umiejętności manualnych i wyobraźni. Szukanie skarbów, czy łapanie małpek to świetne zabawa także dla starszych dzieci i dorosłych. W przypadku nastolatków tablet będzie dobrym dodatkowym komputer, jednak na pewno nie zastąpi w pełni PC lub laptopa. W każdym przypadku najlepiej ocenić indywidualnie, czy dziecko jest już gotowe na to, by otrzymać bardziej zaawansowany sprzęt do nauki i zabawy.