Park linowy dla dzieci – dużo frajdy, ale pod okiem dorosłych!

autor Hanna Ryjek
234 x czytano

Warto dzieci przekonywać do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu. W ostatnich latach modne stały się parki linowe, które swoją ofertę kierują również do najmłodszych. Co dają dzieciom takie parki? Jak je przekonać do tego, aby chciały wracać do takich miejsc i aktywnie spędzić czas na dworze zamiast przed komputerem?

1. Jak wybrać park linowy dla dzieci?

Dla każdego rodzica kwestia bezpieczeństwa będzie tutaj nadrzędna. Warto sprawdzić wcześniej, które parki są dobrze wyposażone i oferują pomoc wykwalifikowanych pracowników. Park linowy dla dzieci musi być bezpieczny pod okiem instruktorów (bcamp.pl). Aby dziecko było bezpieczne w takim parku, powinno przejść szkolenie z osobą, która jest do tego upoważnioną. W niektórych tego typu miejscach, dzieci do 8. roku życia pokonują trasy z opiekunem, co też jest dodatkową formą wzmocnienia bezpieczeństwa.

Park linowy dla dzieci

2. Co dają parki linowe?

Parki linowe to przede wszystkim świetna forma aktywności, do której warto przekonywać dzieci. Ruch na świeżym powietrzu na pewno będzie lepszą formą spędzenia wolnego czasu niż kolejny dzień stracony prze laptopem. W dodatku takie parki to dobry pomysł na zacieśnianie rodzinnych relacji. Nie tylko dzieci chętnie pokonują różnego rodzaju przeszkody. Także dorośli lubią walczyć ze swoimi lękami np. wysokości, zawieszeni kilka metrów nad ziemią.

3. Park linowy – aktywność i nauka na przyszłość

Parki linowe wymuszają na uczestnikach coraz większą aktywność fizyczną. Przeszkody, jakie trzeba będzie pokonać, są w większości parków posegregowane według trudności. Zaczynając od najłatwiejszej trasy, a kończąc na trudnej, dzieci muszą uaktywnić swoje wszystkie mięśnie. Ponadto, podczas pokonywania tras, najmłodsi uczą się koncentracji, skupienia i cierpliwości. Ćwiczenie takich cech charakteru na pewno się nie zmarnuje i zaowocuje w dalszym życiu.

4. Pokonywanie własnych słabości w parku?

Takie miejsca są dobre dla osób, które walczą z różnego rodzaju lękami i nie mogą ich pokonać. Parki linowe pozwalają na pozbycie się np. lęku wysokości czy przestrzeni. Warto, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, że nie ma rzeczy niemożliwych i wszystkie przeciwności można pokonać. Parki linowe stwarzają świetną okazję do okiełznania własnych słabości. Każdy ma świadomość tego, że jest zabezpieczony specjalnymi linkami asekuracyjnymi i nic złego się nie stanie. Ponadto, we wszystkich parkach są instruktorzy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i dorosłych. Z taką ochroną łatwiej jest walczyć ze swoimi lękami.

5. Urodziny w parku linowym?

Coraz więcej rodziców decyduje się na zorganizowanie dzieciom urodzin w parku linowym. To świetny pomysł na tego typu imprezę. Dzieci będą miały niesamowitą frajdę, kiedy będą mogły pokonywać trasy w towarzystwie swoich przyjaciół. To zmotywuje je dodatkowo do pokonywania swoich słabości i uruchomi w nich zdrową, sportową rywalizację.

podobne tematycznie

4 komentarze

rodzic 24 sierpnia 2016 - 19:32

Kiedyś mieliśmy betonowe płyty chodnikowe i trzepak. Super sprawa dla dzieci i dorosłych. Zastanawiam sie nad zorganizowaniem imprezy dla dzieci. Robił już ktoś w parku linowym, jak wyszło?

odpowiedz
Lulek 26 sierpnia 2016 - 13:00

Mój syn był w takim parku linowym na wycieczce szkolnej. Bawili się świetnie i nikt się nie nudził. W dzisiejszych czasach ruch dla dzieci jest bardzo wskazany. Wszak gdyby mogli to nie wychodzili by z domu…

odpowiedz
Ewa 29 sierpnia 2016 - 20:30

Ja myślę, żeby zrobić córce urodziny w takim parku linowym. Teraz impreza w domu to już szczyt nudziarstwa. A taki park… Myślę, że dzieciaki będą miały frajdę.

odpowiedz
MagdaJ 1 września 2016 - 08:20

W sumie taki park może być dobrym testem na to czy dzieci mają lęk przed wysokością. Na pewno to im pomoże, może go przełamią. Warto spróbować. Sama bym się wybrała

odpowiedz

zostaw komentarz