Co zrobić z kasztanów? Najciekawsze zabawki z kasztanów

autor Agnieszka Lipińska
241 x czytano

Jesień przynosi ze sobą nie tylko deszcz i przenikliwe zimno. To również pora kiedy w parkach i lasach można spotkać niesamowite dary natury. Kolorowe liście, żołędzie i, ulubione przez dzieci, kasztany – to wszystko czeka na was na jesiennym spacerze. I co najważniejsze: idealnie nadaje się do zabawy! Szczególnie kasztany. Te małe brązowe kuleczki to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu z maluchami. Nie wiesz jak wykorzystać kasztany do zabaw z dziećmi? Przeczytaj nasz artykuł!

Twoje dziecko lubi muzykę? Przygotuj mu kasztanowy instrument!

Na półkach w twojej kuchni stoi wiele pustych puszek, plastikowych pojemników i słoików? Wykorzystaj je do ciekawego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem! Weźcie kilka pustych opakowań, najlepiej, by były różnej wielkości i zostały wykonane z różnych materiałów.

Powrzucajcie do nich po kilka, a nawet kilkanaście kasztanów (ich ilość powinna być dostosowana do rozmiarów pojemnika), zamknij i… grajcie! Potrząsajcie puszką/słoikiem/pojemnikiem – dźwięki, które będą się z niego wydobywać na pewno zainteresują ciekawskie maluchy. Kto wie? Może uda się wam wspólnie skomponować jakiś utwór?

Kasztanowe ludziki – zabawa z czasów twojego dzieciństwa w nowoczesnym wydaniu!

Pamiętasz jak dzieciństwie, po spacerze w parku, przygotowywałaś armię kasztanowych żołnierzyków? Czas, abyś zaproponowała tę zabawę swojemu dziecku! Potrzebne wam będą kasztany i ewentualnie żołędzie, cyrkiel lub inny przyrząd do robienia dziurek, gałązki lub wykałaczki, nici oraz druciki lub metalowa linka. Za pomocą ostrego przedmiotu zróbcie w kasztanach dziurki.

Do przygotowanych otworów włóżcie wykałaczki lub gałązki, w taki sposób, aby imitowały one kończyny. Pamiętaj, że do wykonania ludzików możesz użyć również kasztanów w skorupkach! Taka łupinka świetnie będzie imitować czapeczkę! Przed założeniem jej na głowę ludzika, możecie lekko potrzeć ją o stół albo asfalt. Taka przetarta łupinka, będzie bardzo ładnie wyglądać!

Ludzik z kasztanów

Szukasz pomysłu na oryginalną zabawę sensoryczną dla twojego dziecka? Wypróbuj kasztanową fortecę!

Do tej oryginalnej zabawy potrzebujecie gliny lub ciasta zrobionego z mąki i wody. Glinę lub ciasto rozróbcie, aby było miękkie i elastyczne. Z przygotowanego ciasta uformujcie koło. Zanurzajcie w masie kasztany tworząc oryginalne wzory. Wieża, domek, autko, czy zwierzątka – możesz zrobić wszystko co chcesz! A raczej, co chce twoje dziecko. Taka zabawa doskonale rozwija kreatywność, pobudza dziecięcą wyobraźnie, a wlepianie kasztanów w masę to świetny sposób na ćwiczenie dziecięcych paluszków. To już chyba wiesz jak spędzicie dzisiejsze popołudnie?

Korale z kasztanów – oryginalna biżuteria, którą możecie przygotować w domu!

To doskonały pomysł na spędzenie deszczowego jesiennego popołudnia! Szczególnie, że wykonanie kasztanowej biżuterii nie jest trudne i twoje dziecko nie powinno mieć z tym zadaniem żadnego problemu! Do przygotowania oryginalnych korali potrzebujecie kasztanów, cienkiej wstążki lub grubych nici do wiązania oraz kawałka materiału o długości około 80 cm i szerokości 10 cm.

dziecko bawiące się kasztanem

Z materiału uszyjcie długi woreczek i przewiń go na drugą stronę. Do tego zadania możecie użyć agrafki lub ołówka. Do przygotowanego woreczka wkładajcie po kolei kasztany i mocno zawiążcie je wstążką, tak aby przestrzeń między kasztanowymi koralikami była jak najmniejsza. Końce korali mocno zawiążcie, a zbędne końce wstążki obetnijcie. I gotowe! Teraz możesz pochwalić się znajomym oryginalną biżuterią. Na pewno będą zachwyceni!

podobne tematycznie

1 komentarz

kasia_R 14 września 2016 - 11:21

Do tej pory mój Franuś robił tylko ludziki z kasztanów. jak nazbieramy ich trochę zaproponuję mu aby stworzył piękne korale dla mamy ;-) fajny pomysł

odpowiedz

zostaw komentarz