Zabawy z dziećmi na jesień. Co robić gdy dzieciom się nudzi?

autor Agnieszka Lipińska
130 x czytano

Spędzanie wolnego czasu z dzieckiem wymaga dużej kreatywności. Maluchy szybko się nudzą i trzeba im wymyślać coraz to nowe i ciekawe zajęcia. Szczególnie trudne jest to w okresie jesienno-zimowym. Deszczowa i wietrzna aura nie zachęca do aktywności! Ale czy na pewno? Czy jesień to tylko szarobura, monotonna pora roku? A może da się ją wykorzystać do ciekawych zabaw z dzieckiem? Nie masz na nie pomysłu? Przeczytaj nasz artykuł!

Kreatywna zabawa, która ucieszy każdego malucha? Przygotowanie latawca z liści!

Latawiec – cudowna zabawka, która zaciekawi każdego brzdąca. Jest doskonałą alternatywą dla małych znudzonych długich spacerem podróżników i ich zmarzniętych rodziców. A model wykonany z jesiennych liści jest nie tylko prosty w przygotowaniu, ale również pięknie wygląda. I na pewno będzie się wspaniale prezentował w parku, czy przydomowym ogródku.

Czego potrzebujesz do jego wykonania? Niewiele. Wystarczą duże, kolorowe liście np. klonu, długa nitka i patyk, choć nie jest on konieczny. Liście przywiąż do siebie za pomocą nitki, tak aby ułożyły się w jedną linię. Do końca sznura możesz przywiązać patyk i gotowe! Teraz wystarczy dać je dziecku, aby pobiegało z nimi po parku. Liście pod wpływem tempa i wiatru ułożą się w kolorowy ogon latawca.

dziecko na spacerze w parku

Podchody – idealna zabawa na jesienną porę

Wybieracie się całą rodziną na niedzielny spacer? To idealny czas na zorganizowanie gry w podchody. Jedna osoba, chowa się przed resztą w parku lub lesie, ale wcześniej zostawia ślady. Reszta szuka jej, idąc po tropach, które dla nich zostawiła. Do wykonania podpowiedzi możecie użyć wszystkiego co znajdziecie wokół siebie. Strzałki z kasztanów, czy patyków na pewno zwrócą uwagę spostrzegawczych poszukiwaczy. A radość z odnalezienia zguby będzie ogromna!

Doskonała zabawa na deszczowy dzień? Malowane liście!

Jesienna pogoda często płata nam figla. W deszczowe dni trudno wyjść z dzieckiem na spacer. Wtedy trzeba wymyślić sposób na ciekawe spędzenie czasu w domu. Pomogą ci w tym kolorowe liście, które przynieśliście z jednej z wypraw do pobliskiego parku, oraz biała kartka papieru.

Połóż liść na stole i przykryj go kartką. Następnie weź do rąk kredki i za ich pomocą odbij na niej kształt i teksturę liścia. To świetna zabawa, która zaciekawi każdego malucha. Możesz również wypróbować jej alternatywną wersję. Liście pomaluj kolorowymi farbami i tak przygotowane odciśnij na kartce. Oryginalny jesienny rysunek gotowy!

malowane liście

Szukasz oryginalnej dekoracji do domu? Przygotujcie jesienne stroiki!

Jesień to pora roku, która przynosi ze sobą prawdziwe skarby. Wykorzystaj je do stworzenia ciekawych ozdób do twojego mieszkania. Oczywiście poproś dziecko, aby pomogło ci je wykonać. Weź wiklinowy koszyczek lub ładne, kolorowe, tekturowe pudełko i ułóżcie w nim jesienną kompozycję.

Co możesz wykorzystać do jej przygotowania? Wszystko co chcesz! Liście w odcieniach złota, okrągłe kasztany, żołędzie z czapeczkami, czy czerwoną jarzębinę. Każda z tych rzeczy, będzie doskonale pasować do jesiennej kompozycji. Pamiętaj, że zabawę ogranicza jedynie wasza wyobraźnia. To co dziś wybierzesz?

podobne tematycznie

1 komentarz

Mania 14 września 2016 - 11:18

Bardzo ciekawe porady – z pewnością zaproponuje mojej Alicji malowanie liści. Póki co, naszą ulubioną jesienną zabawą do tej pory było zbieranie kasztanów, żołędzi i liści ;-)

odpowiedz

zostaw komentarz