Gry klockowe, czyli buduj i baw się!

autor Ala Bart
105 x czytano

Zabawa stanowi naturalną potrzebę każdego młodego człowieka. To właśnie poprzez zabawę, dziecko uczy się nowych rzeczy i rozwija swojej umiejętności i zdolności. W celu stymulowania prawidłowego rozwoju dziecka, niezbędne jest zapewnienie mu odpowiednich zabawek. Istotne jest jednak, by wybierane zabawki oddziaływały na dziecko w sposób wszechstronny. Przykład tego typu produktów mogą stanowić gry klockowe, które łączą ogólnorozwojowy charakter klocków konstrukcyjnych z integrującym wpływem gier planszowych na dziecko.

Zalety klocków konstrukcyjnych

Klocki konstrukcyjne to jedna z nielicznych zabawek, które doskonale wpływają na ogólny rozwój dziecka. Przede wszystkim jednak:

  • poprawiają zdolności manualne – do układania klocków niezbędne są sprawne palce oraz zręczność, przez co jest to doskonały sposób na doskonalenie tych umiejętności,
  • rozwijają koncentrację i cierpliwość – do tworzenia konstrukcji z klocków konieczne są duże pokłady skupienia i wytrwałości w dążeniu do założonego celu, dzięki czemu można w ten sposób doskonalić zdolność koncentracji oraz cierpliwość dziecka,
  • polepszają koordynację wzrokowo-ruchową – w trakcie układania klocków dziecko ćwiczy zdolność koordynowania wzroku z czynnościami, jakie wykonuje dłońmi, dzięki czemu łatwiej jest mu połączyć te dwa elementy również przy wykonywaniu innych czynności,
  • wpływają na wyobraźnie i twórczość – podczas zabawy klockami dziecko ma możliwość tworzenia wymyślonych przez siebie konstrukcji oraz różnego rodzaju scenariuszy zabawy, co korzystnie wpływa na rozwój twórczego myślenia.

Gra klockowa Small Army - Bitwa o flagę

Gry klocowe od COBI

Jak opowiada ekspert sklepu z grami COBI.pl (http://cobi.pl/zabawki/gry-cobi/): Gry klockowe charakteryzują się tym, iż aby móc w nie zagrać, najpierw trzeba je zbudować, co już samo w sobie jest dla dziecka świetną rozrywką. Ponadto już po ich złożenie, stanowią doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie, dostarczając masę przyjemności zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Gry te często odnoszą się do motywów uwielbianych przez dzieci, np. bajek czy innych serii tematycznych, dzięki czemu jeszcze chętnie angażują się one w zabawę.

Bitwa o flagę – gra klockowa Small Army

Bitwa o flagę to gra klockowa dla dwóch graczy, nawiązująca do serii klocków konstrukcyjnych Small Army. Każdy z graczy otrzymuje dwie figurki – Komandosa i Szeregowca, których celem jest przechwycenie flag przeciwnika i przetransportowanie ich do własnej bazy. W trakcie gry żołnierze mogą ze sobą walczyć, ustawiać przeszkody, a także porywać samolot. Gra zapewnia ogrom emocji i zwrotów akcji.

Misja ZOO – gra klockowa Pingwiny z Madagaskaru

Misja ZOO to gra klockowa nawiązująca do popularnej serii Pingwiny z Madagaskaru. Gra polega na uwolnieniu króla Juliana z klatki, w której został zamknięty. Z pomocą spieszą mu na ratunek Pingwiny – Rico i Kowalski. Zwycięzcą gry zostaje osoba, która uwolni króla jako pierwsza, czyli dotrze do klatki i zdobędzie palnik umożliwiający jej otwarcie. To emocjonująca rozgrywka, która angażuje graczy na długi czas.

podobne tematycznie

zostaw komentarz