Halka wyszczuplająca, body shaper, bielizna wyszczuplająca – co lepsze po ciąży?

autor Sandra Kożuchowska
552 x czytano

Ciało kobiety po porodzie nie wygląda najlepiej i jest to całkowicie normalne zjawisko. Mimo wszystko wielu mamom ciężko jest dojść do siebie po tym ciężkim okresie i nie do końca akceptują to, jak prezentuje się ich brzuch i skóra. Coraz częściej sięga się więc po bieliznę korygującą, która ma pomóc w wymodelowaniu sylwetki – co jednak sprawdzi się lepiej? Jak to działa?

Bielizna wyszczuplająca – kiedy się po nią sięga?

Ciąża to niezwykły czas dla każdej kobiety, skupiający się przede wszystkim na oczekiwaniach na narodziny upragnionego dziecka. Niestety rzeczywistość po porodzie bywa trudna, nie tylko jeżeli chodzi o nowego członka rodziny. Kobiece ciało bardzo się zmienia i widać to wyraźnie po porodzie. Zazwyczaj potrzeba wówczas czasu i niemałego wysiłku, by dojść do sylwetki sprzed ciąży. W tym celu wiele kobiet sięga po wsparcie w postaci specjalnej bielizny korygującej, która ma pomóc w ukryciu nadprogramowych kilogramów, zwisającej skóry i boczków. To bardzo pomaga, zwłaszcza jeżeli chodzi o własne samopoczucie. Do wyboru mamy wiele różnych modeli bielizny jak halki, body shaper, gorsety, a także majtki wyszczuplające. Co kiedy się sprawdzi?

Kiedy wybrać halkę wyszczuplającą po porodzie?

Jednym z często wybieranych modeli bielizny wyszczuplającej są halki, zwane czasami sukienkami modelującymi. Opinają one całe ciało, zarówno biust, brzuch, biodra jak i uda, tworząc tym samym jednolitą linię, bez widocznych fałdek i wybrzuszeń. Doskonale podtrzymują materiał ubrań, przeciwdziałając jego zsuwaniu się, dzięki czemu halki wyszczuplające często wybierane są pod sukienki. Są wygodne i komfortowe, a także skutecznie wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, spłaszczają brzuch, podnoszą pośladki i biust oraz podkreślają talię.

Czym jest body shaper i kiedy warto po niego sięgnąć?

Bardzo podobne do halek wyszczuplających są body shaper, które swoją budową przypominają kombinezon opinający ciało. Może być on w całości zabudowany, podtrzymując biust, spłaszczając brzuch i podkreślając pośladki, albo nisko zabudowany, kończąc się pod piersiami. Idealnie modeluje całą sylwetkę i z powodzeniem możliwe jest założenie go pod różne rodzaje strojów – sukienki, zestawy bluzek ze spodniami i wiele innych. Z powodzeniem można z niego korzystać także po porodzie.

Czy gorsety wyszczuplające to dobry pomysł po porodzie?

Moda na gorsety wyszczuplające wróciła z całą mocą już jakiś czas temu. Wbrew obiegowej opinii, wcale nie muszą być niewygodne – jest wręcz przeciwnie. Gorset musi być dobrze dopasowany i wykonany z miękkich oddychających materiałów. Nie uciska, a delikatnie opina ciało, modelując sylwetkę, podkreślając talię oraz spłaszczając brzuch. Idealnie sprawdza się pod ubranie, a także z powodzeniem można w nim ćwiczyć. W ten sposób możliwe jest szybsze dojście do siebie po porodzie. Najlepiej jeżeli zacznie się go nosić po zakończeniu okresu połogu.

Majtki i legginsy wyszczuplające po porodzie

Bielizna modelująca zalecana po porodzie to także majtki i legginsy z wysokim stanem. Podtrzymują one pośladku, a także spłaszczają brzuch i podkreślają talię, dzięki czemu nie są widoczne fałdki i niedoskonałości. Można je nosić pod każdym typem ubrań. W przypadku legginsów modelowane są nie tylko biodra i pośladki, ale też uda i łydki. Pozwala to na wygładzenie linii ciała, które znacznie lepiej będzie prezentowało się niezależnie od stroju.

podobne tematycznie

1 komentarz

Dagmarson 22 kwietnia 2022 - 11:36

Wybieram się latem na wesele, ale mam ogromy problem z doborem sukienki. Mam nadzieję, że z taką bielizną będę wyglądać dobrze w większej liczbie modeli :)

odpowiedz

zostaw komentarz