Jak poprawić swoje życie seksualne po czterdziestce?

autor Lukas Berni
161 x czytano

Czterdzieste urodziny to chwila, która czeka każdego z nas prędzej czy później, przeważnie jest to dla nas pewnego rodzaju przełom życiowy, uświadamiamy sobie że półmetek życia jest już gdzieś za nami i teraz będzie już tylko „gorzej”. Jest to też okres, w którym zbliżenia erotyczne nie dostarczają nam już takich emocji jak dwadzieścia lat temu. Na pomoc przychodzi wam ten oto poradnik, który podsunie ci kilka sposobów na poprawienie jakości swojego życia seksualnego po czterdziestce.

Myśl pozytywnie

Pomijając już poziom witalności fizycznej, który nie jest szczytowy w naszym życiu, więcej w takich sytuacjach dzieje się w naszych głowach, więc musimy zadbać właśnie o nasze odczucia wewnętrzne. Idąc tym tokiem myślenia musimy wywołać w naszej głowie odczucia które będą dla nas świeże i  dotąd niespotykane. Dla niektórych, mniej doświadczonych może to być wyskoczenie z łóżka do innej części domu, na pralkę lub nawet w jakieś miejsce publiczne.

Z autopsji jednak wiem że wszystkie te miejsca udało mi się odhaczyć już przed osiemnastką. Dla bardziej doświadczonych satysfakcjonującym sposobem będą przebieranki za rozmaite, podniecające postaci : pokojówkę, strażaka, policjanta/tkę itd. Można urozmaicić to głębszym wcieleniem się w rolę, oczywiście będzie wymagać to od nas sporych umiejętności gry aktorskiej i wyczucia.

Kobieta leży na łóżku

Zaaranżuj scenkę erotyczną

Spróbuj wprowadzić w życie jakiś emocjonalny scenariusz, umów się z partnerem w hotelu, na plaży, czy w środku lasu i udawajcie, że się nie znacie, zróbcie to na parkingu w samochodzie (koniecznie z przyciemnianymi szybami…) bądź publicznej toalecie. Zabawki erotyczne też mogą być ciekawym urozmaiceniem dla „codziennego życia seksualnego”, możemy je nabyć w każdym sex shopie, czy nawet na allegro.

Zacznij uprawiać sport

Warto też przemyśleć rozpoczęcie jakiejś innej aktywności fizycznej (o ile nie uprawiamy jeszcze jakiegoś sportu) żeby nasz organizm funkcjonował lepiej i był bardziej podatny na różnego rodzaju bodźce :) Przykładowo: bieganie, pływanie, bądź jazdę na rowerze.

Jeśli to również masz za sobą czas spojrzeć na to z innej strony, bardziej emocjonalnie. Nic nie zastąpi cudownego wieczoru w towarzystwie naszego obiektu westchnień, długiej gry wstępnej, świetnego nastroju i jakiegoś wypadu na weekend we dwoje. Od czasu do czasu dobrze jest zorganizować sobie taki wypad, zjeść spokojnie romantyczną kolację, rozpocząć w spontaniczny sposób grę wstępną i spędzić długą i upalną noc razem. Warto wtedy wypić jakiś energy drink czy inny napój który sprawi że prędko nie zaśniemy tej nocy

Te sposoby powinny zapewnić powiew świeżości w twoim życiu seksualnym i dostarczyć ci ogrom nowych emocji, pamiętaj że wszystkie te sposoby możesz dowolnie łączyć i dobierać ze sobą w przystępny dla danej sytuacji sposób, w życiu warto spróbować wielu nowych rzeczy, w końcu nie żyjemy bez końca.

podobne tematycznie

2 komentarze

Marcelina 22 sierpnia 2016 - 09:58

A jak te wszystkie sposoby nie zadziałają, to już chyba trzeba zmienić partnera:) A tak serio, to czemu nikt tu nie pisze o jakichś zabawkach erotycznych, wyjeździe w fajne miejsce etc?:)

odpowiedz
Ildefons 26 września 2016 - 12:49

Duuużo sportu. Mnie to pomogło. Zacząłem chodzić na siłownie i biegać – na efekty nie musiałem długo czekać. Nie dość, że lepiej wyglądam to mam więcej sił na igraszki z moja żona.

odpowiedz

zostaw komentarz