4 sposoby na powrót do dobrej figury po ciąży

autor Lukas Berni
141 x czytano

Jak powrócić do dawnej sylwetki po ciąży? Zastanawiasz się, jak schudnąć po tym jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu ? Musisz na początku przygotować się na to, że nie będzie łatwo i może to potrwać trochę czasu. Podpowiemy Ci, jak zadbać o dobrą figurę po ciąży.

1. Zadbaj o siebie w czasie połogu

Pierwsze 6 tygodni po ciąży to połóg, czyli okres regeneracji organizmu, nie należy on do najprzyjemniejszych, ale nie powinnaś lekceważyć zaleceń lekarza i zapewnić organizmowi odpowiedni odpoczynek, odżywiać się zdrowo i nie przejmować się dodatkowymi kilogramami. W tym okresie powinniśmy nacieszyć się dzieckiem, poświęcić mu czas i dojść do siebie. Po tym okresie będzie można zacząć pierwszą aktywność fizyczną.

przeczytaj także:  Pozytywny wynik testu ciążowego a brak ciąży – co oznacza?

Kobieta, która jest zadowolona z życia

2. Pamiętaj o umiarkowanej aktywności

Po sześciu tygodniach zwykle czeka Cię kolejne kilka miesięcy karmienia piersią, więc możesz uprawiać aktywność fizyczną z dzieckiem. Spacer, czy wspólna podróż to dobry początek powrotu do dawnej figury. Raz czy dwa razy w tygodniu możesz zostawić malucha pod opieką męża albo dziadków i wybrać się na zajęcia fitness. W tym czasie ciało dopiero się regeneruje i potrzebuje do tego odpowiednich warunków, dlatego nie przeciążaj go.

3. Przejdź do bardziej intensywnej aktywności fizycznej

Jak już przestaniesz karmić dziecko piersią, możesz przystąpić do bardziej intensywnych treningów i pierwszej niskokalorycznej diety. Każdy organizm ma inne potrzeby więc najlepiej udać się do dietetyka, żeby ustalił Ci dietę i przekazał inne przydatne porady na temat żywienia w czasie uprawiania aktywności fizycznej. Teraz jesteś już gotowa na trening, możesz udać się na najbliższą siłownie i skorzystać z porady trenera, aby zdrowo tracić kilogramy. Obojętnie czy masz 80 kilo nadwagi, czy tylko dwa, możesz osiągnąć idealną sylwetkę poprzez ciężką pracę i samozaparcie. Pamiętaj o regularnej aktywności, ponieważ wygospodarowanie nawet chwili na trening może przybliżyć Cię do osiągnięcia upragnionej figury.

przeczytaj także:  Cała prawda o menopauzie

4. Podejmuj różne rodzaje treningu

Jeśli ćwiczysz 3-4 miesiące możesz zacząć uprawiać inny rodzaj aktywności — sztuki walki, kolarstwo, wybrać się na narty czy snowboard, a nawet uprawiać jeździectwo. Ludzki organizm jest przystosowany do dużych wysiłków i ruchu, więc siedzący tryb życia mu nie służy. Po pewnym czasie Twoje ciało zacznie stawać się wysportowane, co może wpłynąć na Twoje samopoczucie i poczucie wartości.

Pamiętaj, że organizm zaraz po porodzie nie jest jeszcze gotowy do intensywnego wysiłku, jednak warto wtedy podejmować spontaniczną aktywność fizyczną, chodząc na spacery. Naszym zdaniem to świetny sposób na poprawę samopoczucia i przygotowanie organizmu do powrotu do formy. Znasz sprawdzone sposoby na powrót do szczupłej sylwetki po ciąży? Czekamy na Twoje propozycje w komentarzu.

przeczytaj także:  Czy tuż przed miesiączką można zajść w ciążę?

podobne tematycznie

2 komentarze

fitmama 19 września 2016 - 12:52

A w czasie ciązy ćwiczyłyście? Wtedy jest jednak łatwiej po urodzeniu wrócić do figury sprzed ciąży. Ale wtedy też trzeba robić to rozważnie, bo zbyt intensywne ćwiczenia mogą nam jedynie zaszkodzić.

odpowiedz
Nala 22 sierpnia 2017 - 11:31

Ja nie, niestety nie bardzo mogłam i lekarz odradzał, ale po… jest co nadrabiać! Nie zamierzałam spoczywać na laurach :)

odpowiedz

zostaw komentarz