Jak nie przytyć w ciąży? Sposoby na jędrne i apetyczne ciało

autor Ela Osowska
168 x czytano

Ciąża to piękny stan, w którym znajduje się kobieta, ale co jeśli rosnący brzuch i powiększające się kształty niweczą wizję pięknej figury? Spokojnie. Będąc w ciąży tez możesz być atrakcyjna i zachwycać jędrnym ciałem. Poznaj na to sposoby.

Uprawianie sportów dozwolonych

Będąc w ciąży wcale nie musisz rezygnować z ruchu. Możesz ćwiczyć nogi i pupę z małymi obciążeniami na siłowni lub jeździć na rowerku stacjonarnym. Dozwolone są w ciąży także marszobiegi, joga, ćwiczenia z duża piłką.

Bez przeszkód możesz pływać i spacerować. Wystrzegaj się natomiast robienia brzuszków, sportów grożących upadkiem i podnoszenia dużych ciężarów. Ciąża jest stanem, a nie chorobą w której zakazany jest ruch, dlatego istnieje mnóstwo ćwiczeń, które nie tylko poprawią Twoją kondycję, ale także pozwolą zachować piękne ciało.

przeczytaj także:  Hartowanie dziecka – jak wzmocnić odporność dziecka?

Kobieta w ciąży patrzy na zachód słońca

Pilnowanie pór posiłków

Kluczem do sukcesu w walce o zachowanie zadbanego ciała w ciąży jest rygorystyczne przestrzeganie pór posiłków. Powinnaś zjadać ich pięć dziennie w regularnych odstępach czasu. Jeśli zastosujesz się do tej zasady nie będzie dopadał Cię „wilczy apetyt” i zamiast na przykład zjeść paczę chipsów, zjesz o stałej porze kanapę z szynką i pomidorem.

Rezygnowanie z kolacji

Rezygnacja z kolacji jest dobrą metodą na utrzymanie zgrabnej sylwetki i to nie tylko w ciąży. Powinnaś skupić się raczej na posiłkach w pierwszej połowie dnia, gdyż jedynie wtedy Twój organizm zdąży wszystko spalić. Ale jeśli od czasu do czasu pozwolisz sobie później na skromną kanapkę (koniecznie przed godziną 18), nic złego z pewnością się nie stanie.

przeczytaj także:  Od czego zależy waga w ciąży?

Przygotowywanie zdrowych przekąsek

Powszechne twierdzenie, że w ciąży należy jeść za dwoje jest błędne. Jedząc wszystko to, „co Twoje oczy widzą” możesz spodziewać się dużych problemów z nadwagą. Oczywiście powinnaś sobie dogadzać jedzeniem, ale rób to w przemyślany sposób. Jeśli przekąska, to niech będzie to jabłko, jogurt lub sok pomidorowy.

Maliny w białej filiżance

Umiarkowanie w piciu płynów

Owszem, będąc w ciąży należy nawadniać organizm, ale nie trzeba popadać w skrajności. 2 litry płynów wypijane dziennie wystarczą. Jeśli będziesz piła wodę całymi litrami, Twoje kształty szybko przestana być atrakcyjne (nie mówiąc już o tym, że będziesz mieć nadmiar wody w organizmie). We wszystkim zachowaj umiar, najlepiej przyjmując tyle płynów, ile naprawdę potrzebuje Twój organizm.

Kontrola wagi

Twoja waga w I i II trymestrze ciąży powinna wzrastać o 1 kg na tydzień. Ważne, aby nie zapominać jej kontrolować, w przeciwnym wypadku ilość kilogramów, którą pokaże może być nie lada zaskoczeniem.

Na wadze elektronicznej leży miarka

Odpowiednia pielęgnacja

Bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o zachowanie jędrnego i apetycznego ciała jest nie tylko wyważona dieta, ale także odpowiednia pielęgnacja. Już w pierwszym trymestrze ciąży pomyśl o tym, że mogą pojawić się rozstępy. Wybieraj jednak delikatne preparaty pielęgnujące – oliwkę dla dzieci, balsamy na bazie emolientów czy krem na rozstępy. Nie zapominaj również o pielęgnacji biustu – aby nie opadał wetrzyj w niego balsam lub specjalnie do tego celu przeznaczony krem.

przeczytaj także:  Jak rośnie brzuch w ciąży?

Zawsze dobrze sprawdza się zasada umiaru. Tak naprawdę ciąża narzuca tylko niektóre ograniczenia, możesz nadal korzystać z siłowni, czerpać radość z jedzenia czy dbać o ciało. Aby Twoja skóra zachwycała jędrnością, a kształty były zaokrąglone w sposób apetyczny, nie zaniedbuj ruchu, odpowiedniej pielęgnacji i diety.

podobne tematycznie

1 komentarz

Halinka 17 sierpnia 2016 - 11:11

Ja w ciąży pozwalałam sobie na dużo więcej. Myślałam, że skoro mam jeść za dwoje, to mogę jeść wszystko, na co mi przyjdzie ochota. Chyba nie muszę zaznaczać, że to był błąd. Przy drugim dziecku już się pilnowałam i stosowałam te same wskazówki, co są w tym artykule. Jadłam często, ale mniej i do tego zdrowo. Efekt? Miałam okrąglutki brzuszek, ale sama sylwetka nie była tak „okrągła” i napuchnięta. Łatwiej mi było też przeżyć ostatnie miesiące… Więc drogie Panie! W czasie ciąży też trzeba zachować umiar!

odpowiedz

zostaw komentarz