Ciąża to piękny stan, w którym znajduje się kobieta, ale co jeśli rosnący brzuch i powiększające się kształty niweczą wizję pięknej figury? Spokojnie. Będąc w ciąży tez możesz być atrakcyjna i zachwycać jędrnym ciałem. Poznaj na to sposoby.

Uprawianie sportów dozwolonych

Będąc w ciąży wcale nie musisz rezygnować z ruchu. Możesz ćwiczyć nogi i pupę z małymi obciążeniami na siłowni lub jeździć na rowerku stacjonarnym. Dozwolone są w ciąży także marszobiegi, joga, ćwiczenia z duża piłką.

Bez przeszkód możesz pływać i spacerować. Wystrzegaj się natomiast robienia brzuszków, sportów grożących upadkiem i podnoszenia dużych ciężarów. Ciąża jest stanem, a nie chorobą w której zakazany jest ruch, dlatego istnieje mnóstwo ćwiczeń, które nie tylko poprawią Twoją kondycję, ale także pozwolą zachować piękne ciało.

przeczytaj także:  Jak rośnie brzuch w ciąży?

Kobieta w ciąży patrzy na zachód słońca

Pilnowanie pór posiłków

Kluczem do sukcesu w walce o zachowanie zadbanego ciała w ciąży jest rygorystyczne przestrzeganie pór posiłków. Powinnaś zjadać ich pięć dziennie w regularnych odstępach czasu. Jeśli zastosujesz się do tej zasady nie będzie dopadał Cię „wilczy apetyt” i zamiast na przykład zjeść paczę chipsów, zjesz o stałej porze kanapę z szynką i pomidorem.

Rezygnowanie z kolacji

Rezygnacja z kolacji jest dobrą metodą na utrzymanie zgrabnej sylwetki i to nie tylko w ciąży. Powinnaś skupić się raczej na posiłkach w pierwszej połowie dnia, gdyż jedynie wtedy Twój organizm zdąży wszystko spalić. Ale jeśli od czasu do czasu pozwolisz sobie później na skromną kanapkę (koniecznie przed godziną 18), nic złego z pewnością się nie stanie.

przeczytaj także:  Czym zastąpić niezdrowe przekąski w diecie dziecka?

Przygotowywanie zdrowych przekąsek

Powszechne twierdzenie, że w ciąży należy jeść za dwoje jest błędne. Jedząc wszystko to, „co Twoje oczy widzą” możesz spodziewać się dużych problemów z nadwagą. Oczywiście powinnaś sobie dogadzać jedzeniem, ale rób to w przemyślany sposób. Jeśli przekąska, to niech będzie to jabłko, jogurt lub sok pomidorowy.

Maliny w białej filiżance

Umiarkowanie w piciu płynów

Owszem, będąc w ciąży należy nawadniać organizm, ale nie trzeba popadać w skrajności. 2 litry płynów wypijane dziennie wystarczą. Jeśli będziesz piła wodę całymi litrami, Twoje kształty szybko przestana być atrakcyjne (nie mówiąc już o tym, że będziesz mieć nadmiar wody w organizmie). We wszystkim zachowaj umiar, najlepiej przyjmując tyle płynów, ile naprawdę potrzebuje Twój organizm.

Kontrola wagi

Twoja waga w I i II trymestrze ciąży powinna wzrastać o 1 kg na tydzień. Ważne, aby nie zapominać jej kontrolować, w przeciwnym wypadku ilość kilogramów, którą pokaże może być nie lada zaskoczeniem.

przeczytaj także:  Co jeść w ciąży, żeby nie przytyć? Sposoby na niezbędne minimum

Na wadze elektronicznej leży miarka

Odpowiednia pielęgnacja

Bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o zachowanie jędrnego i apetycznego ciała jest nie tylko wyważona dieta, ale także odpowiednia pielęgnacja. Już w pierwszym trymestrze ciąży pomyśl o tym, że mogą pojawić się rozstępy. Wybieraj jednak delikatne preparaty pielęgnujące – oliwkę dla dzieci, balsamy na bazie emolientów czy krem na rozstępy. Nie zapominaj również o pielęgnacji biustu – aby nie opadał wetrzyj w niego balsam lub specjalnie do tego celu przeznaczony krem.

Zawsze dobrze sprawdza się zasada umiaru. Tak naprawdę ciąża narzuca tylko niektóre ograniczenia, możesz nadal korzystać z siłowni, czerpać radość z jedzenia czy dbać o ciało. Aby Twoja skóra zachwycała jędrnością, a kształty były zaokrąglone w sposób apetyczny, nie zaniedbuj ruchu, odpowiedniej pielęgnacji i diety.