Pakiety, karty i zniżki sportowe – jak i gdzie szukać zniżek?

autor Kamil Lubartowicz
111 x czytano

Sport to zdrowie – o tym wie każdy. Ale nieraz w uprawianiu fizycznej aktywności przeszkadzają nam wysokie koszty. Chciałoby się regularnie uczęszczać na siłownię czy basen, ale cena odstrasza. Na szczęście dzięki zniżkom i rozmaitym pakietom może być taniej, o tym dzisiejszych artykuł, czytajcie dalej!

Jakie są rodzaje zniżek sportowych?

Jeżeli chcemy zaoszczędzić, uprawiając sport, możliwości jest kilka. Jedną z nich jest wykupienie karnetu na dany obiekt – warte rozważenia, jeśli nie zamierzamy ograniczyć się do jednej wizyty, lecz planujemy korzystać regularnie. Ale zniżki na obiekty sportowe możemy kupić także w ramach sieci typu OK System (https://pakietyoksystem.pl/), wówczas mogą funkcjonować na przykład jako motywacja pozapłacowa. To oznacza, że pracownik firmy otrzymuje kartę lub po prostu dostęp, umożliwiający mu korzystanie z określonych obiektów sportowych, a opłata jest podzielona między niego a zakład pracy.

siłownia

Kiedy zniżka na karnet sportowy się opłaca?

Dziwne pytanie, prawda? Zniżka powinna zawsze się opłacać. Od tego jest przecież zniżką. Jeśli możesz mieć coś taniej niż normalnie, to czysty zysk. Tylko że niestety nie w każdej sytuacji tak to wygląda. Oczywiście jeżeli zniżka jest nam oferowana jako motywacja pozapłacowa, to siłą rzeczy będzie raczej opłacalna.

Inaczej rzecz się jednak przedstawia w przypadku sportowych karnetów, które sami dla siebie wykupujemy. Tutaj wszystko zależy od tego, jak często zamierzamy na dany obiekt sportowy uczęszczać. Jeżeli spodziewamy się, że nasze wizyty będą raczej sporadyczne, kupno karnetu się nam po prostu nie kalkuluje. Taki karnet swoje kosztuje i przy rzadkich wizytach owe koszty nam się nie zwrócą – w takim układzie bardziej opłacalne jest oddzielne płacenie za wstęp za każdym razem.

Karnet staje się opłacalną opcją dopiero, kiedy korzystamy często. Wtedy to rozwiązanie jest rzeczywiście korzystne. Dlatego jeżeli zastanawiamy się nad zakupem, najlepiej wszystko dokładnie przemyśleć i skrupulatnie przeliczyć, ile razy musielibyśmy skorzystać z danego sportowego obiektu, aby w ogóle koszty nam się zwróciły, a po ilu wizytach dopiero ten system zacząłby nam się opłacać.

pływak pływający na pływalni

Czym charakteryzują się najlepsze zniżki sportowe?

Pakiety, karty i zniżki sportowe mogą być przeróżne, stajemy tu więc przed trudnym wyborem. Pamiętajmy, żeby przede wszystkim wybrać zniżkę indywidualnie pod kątem swoich potrzeb. Można sugerować się poradami znajomych, zwłaszcza jeśli są w tej kwestii bardziej doświadczeni od nas, jednak to nasze zdanie powinno być tu decydujące. To nie jest tak, że któraś z ofert jest absolutnie najlepsza. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji (na przykład od tego, o czym już wspomnieliśmy, czyli jak często zamierzamy korzystać z oferty danego sportowego obiektu).

Niemniej są pewne cechy zniżkowych ofert, które mogą znacząco wpłynąć na naszą decyzję. Jeśli chodzi o karty sportowe, czynnikiem zachęcającym do skorzystania z konkretnej opcji może być brak dopłat do aktywności na karcie. To klarowna sytuacja, gdy płacimy raz i później nie musimy już przejmować się żadnymi kosztami.

Jak już napisaliśmy, dopiero po pewnej ilości wizyt na obiektach sportowych, cena karty, pakietu czy karnetu nam się zwróci, a każde następne skorzystanie będzie już dla nas czystym zyskiem. Im więcej razy zatem odwiedzimy basen czy siłownię, tym nasz zysk będzie większy, bo to tak, jakbyśmy powyżej ceny karty korzystali już za darmo. Żeby cała sprawa była dla nich opłacalna, niektóre podmioty oferujące sportowe pakiety wprowadzają limity aktywności. Oznacza to, że z danego obiektu nie możemy korzystać do woli, lecz mamy z góry określony pełen pułap wizyt, na jakie pozwala nam pakiet czy karta.

Warto więc wcześniej zwrócić szczególną uwagę, czy oferta, nad którą się zastanawiamy, wyznacza nam jakieś limity. Brak limitów daje nam pełną swobodę i w takim przypadku może nam się to wyjątkowo opłacać. Choć możliwe, że cena pakietu bezlimitowego będzie droższa.

Ważną rzeczą przy wyborze oferty jest też oczywiście liczba obiektów, na które zapewni nam ona wstęp. Możemy oczywiście wykupić karnet tylko na jeden konkretny obiekt, ale kompleksowe pakiety sportowe dają nam możliwość korzystania nawet z kilkudziesięciu różnych obiektów, takich jak baseny, siłownie czy boiska. Nie trzeba chyba dodawać, że to bardzo korzystna opcja. Dla dobrej kondycji i zdrowego trybu życia najlepiej jest, kiedy nasza aktywność fizyczna jest zróżnicowana. Pakiet obejmujący wiele odmiennych obiektów sportowych daje nam możliwość wprowadzenia dużego urozmaicenia do naszych ćwiczeń.

Zniżki na karnet sportowy to naszym zdaniem świetny sposób na popularyzowanie sportu. Mamy nadzieję, że właśnie dzięki temu ludzie częściej ćwiczą. A co Wy myślicie o takich karnetach sportowych, korzystacie z nich?

podobne tematycznie

zostaw komentarz