Lifting piersi, czyli jak ujędrnić biust po ciąży?

autor Emi Romańska
402 x czytano

Ciąża i późniejsze ewentualne karmienie piersią wprowadza szereg zmian w ciele kobiety. Wiele pań niezadowolonych jest z wyglądu swoich piersi po ciąży i połogu. W jaki sposób o nie zadbać, by znów był jędrne? Przychodzimy ze sprawdzonymi radami!

Czym jest lifting piersi?

Chirurgia plastyczna otwiera przed nami coraz to nowsze możliwości na spełnienie marzeń o pięknym, jędrnym biuście po ciąży. Jedynym z popularniejszych zabiegów jest lifting piersi, który pozwala na ich uformowanie, wymodelowanie oraz uniesienie. Lifting piersi w ClinicForYou wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg zazwyczaj trwa od 1 do 3 godzin. W czasie jego przebiegu usuwany jest nadmiar skóry w okolicy biustu, piersi zostają uniesione, zmienione zostaje także położenie brodawek. Czas rekonwalescencji to około 3 miesiące – w tym czasie należy przez całą dobę nosić biustonosz sportowy, który poprawi komfort pacjentki oraz wspomoże proces leczenia, aczkolwiek już po 2 tygodniach zdejmowane są szwy, a po około 4 można powrócić do codziennych czynności, jednak warto podkreślić, że jest to uzależnione od indywidualnych cech pacjentki.

Jakie ćwiczenia stosować na ujędrnienie biustu?

Choć lifting piersi daje bardzo szybko spektakularne efekty, specjalne ćwiczenia również mogą znacząco poprawić ich wygląd i jędrność. Największy wpływ na wygląd klatki piersiowej mają wszelkiego rodzaju ćwiczenia z hantlami, a także ze specjalnymi przyrządami na siłowni, które pozwalają na pracę nad mięśniami klatki piersiowej. Dodatkowo można wykonywać wzniosy w mostku, ćwiczenia w pozycji deski oraz pompki. Ponadto świetnym sposobem na wymodelowanie piersi po ciąży jest pływanie. Warto podkreślić, że dla osiągnięcia zauważalnych efektów konieczna jest regularność w ćwiczeniach.

Masaż piersi sposobem na ich ujędrnienie

Kolejną ze sprawdzonych, stosowanych przez wiele pań metodą na ujędrnienie biustu po ciąży, oprócz liftingu i ćwiczeń są regularne masaże. Gesty powinny być delikatne, należy wykonywać okrężne ruchu ku górze, w stronę mostka. Do masażu należy wykorzystywać specjalne preparaty ujędrniające. Dzięki składnikom zawartych w nich (warto zwrócić uwagę na wysoką zawartość witaminy E w danym kosmetyku; dobrym pomysłem są także preparaty z zawartością witaminy C) skóra będzie bardziej napięta, wzmocniona i nawilżona. Poprawi się także jej gęstość. Masaż można również wykonywać, kierując strumień wody ze słuchawki prysznicowej na pierś od spodu. Aby uzyskać najlepsze efekty, woda powinna być naprzemiennie ciepła i zimna. Podobnie jak w przypadku ćwiczeń na ujędrnienie biustu, podczas masażów konieczna jest regularność, ponieważ efekty nie będą natychmiastowe.

Pozostałe sposoby na jędrny biust

Warto podkreślić, że dla osiągnięcia długotrwałych efektów opisanych wyżej działań, warto zadbać o swój biust na co dzień, ponieważ na jego jędrność oraz wygląd pozytywny wpływ mają także:

  • dobrze dobrany biustonosz,
  • spanie w biustonoszu – najlepiej sportowym bądź bez fiszbin,
  • „wygarnianie” biustu spod pachy podczas zakładania bielizny,
  • codzienne stosowanie kosmetyków ujędrniających,
  • regularne peelingi,
  • unikanie ekspozycji piersi na promieniowanie UV,
  • właściwe nawadnianie się.

Ponadto warto zaznaczyć, że inną metodą na ujędrnienie i uniesienie biustu po ciąży są nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne przy zastosowaniu komórek macierzystych bądź ultradźwięków.

podobne tematycznie

1 komentarz

Georgina 8 września 2021 - 11:00

Ja polecam przede wszystkim masaże i różnego rodzaju olejki. Na ujędrnienie biustu nie wpłynie się od razu, potrzeba na to trochę czasu. Polecam też serum z kwasem hialuronowym.

odpowiedz

zostaw komentarz