Dlaczego warto wybierać wyselekcjonowane kosmetyki naturalne?

autor Natalia Kolia
272 x czytano

Dzisiaj coraz więcej słyszy się o kosmetykach naturalnych. Dlaczego? Co dają? Które stosować? Na te wszystkie pytania odpowiemy w naszym poradniku. Sprawdź, dlaczego warto wybierać wyselekcjonowane kosmetyki naturalne.

Czym są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne to produkty otrzymywane ze składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Jednak to, co kluczowe to fakt, że muszą one dominować w składzie, a nie być tylko dodatkiem. Kosmetyki tworzy się więc na bazie wyciągów z roślin, ekstraktów ziołowych, olejków eterycznych, olejów, wody.

Kupując naturalne kosmetyki, stawia się przede wszystkim na nieszkodliwe, nie podrażniające skóry produkty do pielęgnacji. W produktach nie ma syntetycznych barwników, sztucznych substancji zapachowych, silikonu, parafiny i innych pochodnych ropy naftowej, PEG-ów.

Co więcej, surowce, które wykorzystuje się, by stworzyć eko kosmetyki, są pozyskiwane metodami fizycznymi, enzymatycznymi i mikrobiologicznymi. Dzięki tłoczeniu, suszeniu, filtracji, destylacji można z przyrody pozyskać wiele cennych składników. Takich, które wzmocnią naturalne procesy skóry, a nie je zakłócą, nie wywołują alergii.

Kosmetyki mineralne są lekkie, trwałe, bardzo naturalnie wyglądają na skórze. Te do makijażu nie wywołują żadnych negatywnych reakcji. To zdrowy sposób na to, by nie rezygnować z makijażu, ale wykonywać go bezpiecznymi produktami.

Mówi się też na tę grupę kosmetyków, że są to kosmetyki ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na to, że zarówno w składzie nie ma szkodliwych dla środowiska substancji, jak i podczas produkcji nic złego nie jest uwalniane do natury, co więcej w produktach nie ma składników pochodzenia zwierzęcego, jak i nie są one testowane na zwierzętach. Ekstrakty i inne roślinne surowce wykorzystywane do tworzenia kosmetyków pochodzą z kontrolowanych upraw. Ponadto, zastosowane składniki ulegają biodegradacji.

Dlaczego warto wybierać wyselekcjonowane kosmetyki naturalne?

W związku z tym, że kosmetyki naturalne stały się bardzo popularne, coraz więcej firm decyduje się na ich produkcję. Niestety to sprawia, że znacznie trudniej jest sprawdzić, które z nich faktycznie są w pełni naturalne. Warto więc wiedzieć, komu można w tym zakresie zaufać. Bywa, że w sklepach na półkach z napisem „eko” są takie produkty, które nie powinny się tam znaleźć. Samodzielnie trudno jest więc dokonać wyboru.

Na szczęście wyselekcjonowane kosmetyki naturalne kupisz w dobrych drogeriach z biokosmetykami, jak Drogą Natury, których właściciele wiedzą, jak sprawdzić danego producenta. Dzięki temu udając się do takiego sklepu lub korzystając z niego w wersji online, można być pewnym, że przeglądane oferty są najlepsze spośród dostępnych na rynku. Wystarczy tylko dopasować je do siebie.

Sklep z naturalnymi kosmetykami często nie jest zwykła drogerią. Pracują w nim osoby, które wiedzą, jakie są zalety tego typu produktów i są je w stanie przekazać klientom. Ich pomoc jest bardzo cenna. Odwiedzając sklep z kosmetykami naturalnymi ma się więc możliwość skorzystania z pomocy i wiedzy personelu. Niezależnie od tego, jaką ma się skórę, z pewnością wyjdzie się z doskonale dobranym naturalnym kremem do twarzy, czy innym produktem do pielęgnacji.

słoiczek kremu i aloes

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

A dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki? Co jest w nich takiego, że opłaca się wydać nieco więcej niż na konwencjonalne produkty? Przede wszystkim są znacznie łagodniejsze dla skóry. Nie wywołują podrażnień, alergii, nie zapychają i nie wysuszają. Naturalne substancje delikatnie wspomagają procesy zachodzące w skórze.

podobne tematycznie

zostaw komentarz