Jak dobierać kosmetyki do włosów? Kosmetyki a rodzaje włosów

autor Adela Zakrzewska
362 x czytano

Zdrowe, lśniące włosy są wizytówką i prawdziwą ozdobą każdej kobiety. Czasem nieświadomie pogarszasz kondycję skórę głowy i włosów, dlatego musisz znaleźć klucz do ich właściwej pielęgnacji. Jak dobierać kosmetyki do włosów, aby wydobyć z nich prawdziwe piękno?

jak dobrać kosemtyki do włosów

Czym kierować się w doborze kosmetyków do włosów z tendencją do wypadania?

Potrzeby włosów są uzależnione od stosowanej diety, stanu Twojego zdrowia, panującej pory roku oraz aplikowanych kosmetyków. Warto wiedzieć, jaki masz rodzaj włosów, ponieważ czupryna każdej z nas wymaga odmiennego sposobu traktowania. Stosowanie źle dobranych szamponów i odżywek powoduje ich nadmierne przesuszenie, gromadzenie nadmiernej ilości sebum, łamliwość konstrukcji włosa oraz wypadanie. Producenci kosmetyków do włosów prześcigają się w tworzeniu kolejnych, nowatorskich składów, które pozwolą zregenerować uszkodzoną strukturę włosa, przyspieszą wzrost.

Wiele osób boryka się z problemem przerzedzania i nadmiernego wypadania, co zazwyczaj związane jest z obniżoną aktywnością komórek macierzystych w meszkach włosowych. Nowoczesne technologie pozwoliły stworzyć preparaty, których bazą składową są komórki macierzyste, zarówno roślinne jak i zwierzęce. Stosowanie, tego typu produktów, przyczynia się do procesu odnowy i regeneracji, pozwala zachować właściwy przebieg wymiany włosów. Jeżeli poszukujesz profesjonalnej kuracji, kosmetyki do włosów z tendencją do wypadania znajdziesz na www.revitacell.pl. Nowatorski skład produktów zapobiega przerzedzaniu się włosów, przywraca ich gęstość i objętość.

Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się?

Włosy z tendencją do przetłuszczania wymagają troskliwej uwagi, nieodpowiednia pielęgnacja powoduje tworzenie złogów, które zatykają meszki włosowe. Włosy wyglądają wtedy nieświeżo, gorzej się układają. Borykając się z takim problemem musisz unikać kosmetyków do włosów, które zawierają silnie działające środki myjące. Można do nich zaliczyć produkty, w których składzie znajdziesz SLS, czynnik służący do usuwania tłustych substancji z powierzchni.

Niewskazane są też silikony, które obciążają strukturę włosa. Warto myć głowę delikatnymi produktami oczyszczającymi, które jednocześnie myją i tonizują skórę głowy. Stosowany, raz w tygodniu, delikatny peeling pozwoli dotlenić komórki i oczyści włosy u nasady. Podczas mycia włosów unikaj gorącej wody, postaraj się ograniczyć suszenie suszarką, nie zaleca się też częstych wizyt w saunie.

Co zrobić, aby włosy suche były zdrowe i lśniące?

Jeżeli posiadasz włosy suche i łamliwe powinnaś starannie dobierać szampony, balsamy i odżywki, które poprawią ich elastyczność. Niezwykle ważna jest zawartość środków regenerujących, umożliwiających odbudowę naruszonej struktury i zamknięcie łuski włosa. Włosy suche należy pieczołowicie nawilżać i olejować, ponieważ skóra głowy produkuje zbyt małe ilości sebum, co sprawia, że fryzura pozbawiona jest blasku, włosy sterczą w każdą stronę. Używając suszarki, prostownicy pamiętaj o zabezpieczeniu włosów specjalnymi preparatami termoaktywnymi.

podobne tematycznie

1 komentarz

Paulina 16 września 2021 - 10:51

Dobrym rozwiązaniem jest też wizyta u naprawdę dobrego fryzjera, który dobrze doradzi. Wiele osób ma trudności w ocenie porowatości włosów, a specjalista nie powinien mieć z tym kłopotu.

odpowiedz

zostaw komentarz