Naturalna farba do włosów czy henna? Co wybrać do siwych włosów?

autor Adela Zakrzewska
226 x czytano

Dla wielu kobiet siwe włosy są powodem do dumy i z przyjemnością je eksponują, jednak zdecydowana większość z nas chce zamaskować pierwsze oznaki upływającego czasu. Koloryzacja farbami na bazie roślinnych barwników to idealna alternatywa dla farb chemicznych i dobrze wiedzieć, jaki rodzaj koloryzacji wybrać do siwych włosów. Naturalna farba do włosów czy henna?

henna do siwych włosów

Siwe włosy – naturalna farba czy henna?

Siwe włosy uznawane były przez lata za symbol rozwagi i mądrości, jednak zmieniające się trendy spowodowały, że kobiety zazwyczaj próbują ukryć srebrne pasma na głowie. Drogeryjne farby pełne są chemii, sztucznych barwników i amoniaku, dlatego wiele z nas często sięga po ich roślinne zamienniki.

Naturalna farba lub henna do siwych włosów to idealna koncepcja dla tych kobiet, które pragną koloryzacji z jednoczesnym wzmocnieniem oraz odżywieniem. Przeszukując bogatą ofertę produktów na bazie roślin nie zapomnij, że naturalna farba do włosów i henna dostępna jest przez internet. W sieci zdecydowanie szybciej i łatwiej można znaleźć tego rodzaju artykuły niż w sklepach stacjonarnych.

Henna ziołowa nadaje się idealnie do pokrycia pierwszych srebrnych pasm i nie zawsze podoła grubym i sztywnym włosom. Musimy pamiętać, że z uwagi na brak melaniny w siwych włosach są one zdecydowanie mniej podatne na koloryzację, dlatego jeżeli białych kosmyków jest dużo warto wybrać farbę na bazie roślinnych składników, która nada im jednolity odcień. Henna jest też trudniejsza w nakładaniu.

Dlaczego warto stosować naturalne farby do włosów?

Nawet jeśli pojedyncze siwe włosy u blondynki w odcieniu popielatym prezentują się efektownie, to brunetka z białymi kosmykami nie wygląda już korzystnie. Dlatego kobiety o ciemniejszej barwie włosów muszą szczególnie uważnie dobierać rodzaj barwnika, tak aby siwe włosy po koloryzacji nie miały jaśniejszego odcienia niż pozostałe.

naturalna farba do siwych włosów

Naturalne farby do włosów to idealne rozwiązanie zarówno dla blondynek jak i brunetek, przeznaczone są do każdego rodzaju włosów, całkowicie i dokładnie pokrywają siwe pasma. Nie zawierają uczulających substancji chemicznych, polecane są dla osób o wrażliwej skórze głowy, skłonnych od reakcji alergicznych. Naturalne farby nie uszkadzają łusek włosa podczas koloryzacji, dodatkowo dogłębnie odżywiają oraz dodają pasmom blasku. Tego rodzaju produkty nie są testowane na zwierzętach, są idealnym rozwiązaniem dla wegan.
Często naturalne farby do włosów są bogate w substancje pielęgnujące, o czym napisano również na blogu ecoandwell.pl.

Jakie są zalety i wady koloryzacji włosów henną?

Henna jest barwnikiem produkowanym z liści lawsonii bezbronnej, to substancja znajdująca szerokie zastosowanie w kosmetyce. Szampony i płukanki na bazie henny sprawiają, że włosy nabierają głębokiego odcienia, barwa włosów po ich użyciu uzależniona jest od ich pierwotnego koloru.

Henna do siwych włosów wzmacnia je i odżywia, ponieważ nie zawiera żadnych składników pochodzenia syntetycznego. Część kobiet uznaje jednak, że henna nie jest w stanie idealnie zakryć srebrnych pasm, po jej zastosowaniu mają jaśniejszy odcień niż pozostałe.

podobne tematycznie

zostaw komentarz