Niesamowite składniki – żelatyna na zdrowe i mocne włosy

autor Ala Bart
136 x czytano

Pielęgnacja ciała często opiera się o naturalne, niedrogie i łatwo dostępne składniki. Wśród nich można wymienić żelatynę na włosy.

Jej właściwości pomagają poprawić ich stan i wygląd. Zabieg, w którym używa się różnych środków do pokrycia powierzchni włosów nazywa się laminowaniem. Naturalne składniki są też zamykane w kapsułkach i dostępne jako suplementy diety. Takie rozwiązanie jest wygodne dla osób, które nie mają czasu na długie zabiegi pielęgnacyjne. Co właściwie daje żelatyna? Jak jej używać, by mieć piękne włosy?

Kobieta z jasnymi włoasami

Żelatyna na włosy – kiedy sięgnąć po ten naturalny składnik?

Szukając sposobu na wysuszone, zniszczone i połamane włosy, warto wypróbować działania naturalnych składników. Stosując żelatynę na włosy nie trzeba obawiać się żadnych skutków ubocznych. Żelatyna jest bowiem naturalną substancją, którą pozyskuje się w wyniku hydrolizy kolagenu. Jest ona bezpiecznym dodatkiem do żywności, sklasyfikowanym według norm Unii Europejskiej. Jej żelujące właściwości wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle spożywczym, ale również farmaceutycznym i kosmetycznym. Oprócz całkowitego bezpieczeństwa stosowania tego składnika, do jego zalet zalicza się bardzo niską cenę.

Stosowanie żelatyny na włosy z powodzeniem zastąpi drogie zabiegi kosmetyczne dostępne w salonach fryzjerskich. Zabieg laminowania włosów można przeprowadzić samodzielnie w domu, rozpuszczając żelatynę w wodzie i nakładając ją równomiernie na wszystkie pasma. Do rozpuszczonej i ostudzonej mieszanki dodaje się odrobinę oleju i nakłada na umytą głowę. Alternatywą dla tego domowego zabiegu jest suplement diety Amocon Forte (https://www.apteka-melissa.pl/produkt/amocon-forte-21-sasz,6650.html), zawierający hydrolizat żelatyny. Rozpuszcza się go w wodzie i wypija. Zadaniem suplementu jest dbanie o skórę i włosy.

Jakich efektów spodziewać się po zastosowaniu żelatyny na włosy?

Sięgając po naturalne środki do pielęgnacji włosów można spodziewać się naprawdę dobrych efektów. Stosowanie żelatyny na włosy poprawia ich wygląd i ogólną kondycję. Zarówno laminowanie, jak i suplementacja wpływają korzystnie na zniszczone włosy, pomagając im w regeneracji. Dzięki żelatynie włosy:

  • wygładzają się
  • są błyszczące
  • nabierają grubości i są cięższe
  • stają się miękkie i miłe w dotyku
  • nie puszą się
  • nie plączą się, a tym samym łatwiej się rozczesują
  • nabierają sprężystości

Sięgając po ten naturalny składnik warto pamiętać, że żelatyna jest mieszanką protein, które w nadmiarze mogą działać na włosy przesuszająco. Dlatego też, przy kuracji żelatynowej, można dodatkowo stosować olejki, które zadbają o równowagę proteinowo-olejową. Decydując się na stosowanie żelatyny na włosy w postaci maseczki trzeba mieć trochę wolnego czasu, by regularnie przeprowadzać zabieg w domu. Wygodnym rozwiązaniem są saszetki do picia, które dzięki dużej zawartości hydrolizatu żelatyny także bardzo korzystnie wpływają na ogólną kondycję włosów i skóry.

podobne tematycznie

zostaw komentarz