Wiosenna kuracja na zniszczone paznokcie u stóp

autor Hanna Ryjek
138 x czytano

Stopy są równie ważne, co nasze dłonie, więc również o nie powinnyśmy zadbać. Niedługo czekają nas letnie dni, kiedy będziemy odkrywać nasze stopy w klapkach, czy sandałkach, dlatego pielęgnacja paznokci stóp jest równie istotna, co skóry. Przez zimę były one chowane w ciężkich i ciepłych butach, przez co mogły być nieco zaniedbane. Pokażemy Ci jak zadbać o paznokcie Twoich stóp, by prezentowały się jak najlepiej odkryte podczas spaceru po plaży.


Kąpiele w olejkach

Kąpiele w olejkach nie tylko odżywienie skóry stóp, ale również pomoc łamliwym i kruchym paznokciom. Olejki zawierają Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, które pomagają w prawidłowym natłuszczeniu paznokci o odżywieniu ich. Paznokcie stają się mniej kruche i łamliwe, a także lepiej się prezentują. Olejki dają także ochronę paznokciom u stóp, które narażone są na złamanie, czy ukruszenie. Możemy olejki dodawać do ciepłych kąpieli stóp, z dodatkiem naparów z ziół, np. mięty, czy jałowca. Olejki działają wspaniale również na skórki wokół paznokci.

Prawidłowe opiłowywanie płytki paznokcia

Paznokcie u stóp również narażone są na łamanie się i kruszenie. Powinny być dlatego odpowiednio opiłowywane. Nie powinny być zbyt długie, ponieważ wtedy istnieje większa szansa, że taki paznokieć się złamie. Najlepiej piłować paznokcie na kwadratowo, a nie na owalnie. Opiłowywanie zbyt głębokie przy wale paznokciowym może doprowadzić do bolesnego wrastania paznokcia, które może skończyć się nawet interwencją chirurga, albo założeniem specjalnej klamry na chorego paznokcia. Chodząc na basen pamiętajmy również o tym, że zbyt krótko opiłowany paznokieć naraża nas bardziej na bakterie i wirusy, a także grzyby, które mogą dostać się pod paznokieć i wywołać grzybicę paznokci, która jest trudna do leczenia.

Malowanie paznokci

Kremy do stóp i paznokci

Kremy do stóp i paznokci są bardzo przydatne w pielęgnacji stóp. Pomagają one odżywić zarówno skórę stóp, jak i paznokcie. Kremy powinny zawierać w sobie zarówno witaminy, jak i krzem, wapń, olejki eteryczne oraz wyciągi z cytryny bądź jałowca. Taka mieszanka na pewno pomoże nam w utrzymaniu zdrowych i mocnych paznokci. Krem pomoże nam również w utrzymaniu zdrowych i pięknych pięt, które nie będą pękały, a skóra będzie na nich elastyczna i miękka.

Odżywka do paznokci

Odżywka do paznokci powinna być używana również do paznokci u stóp, wyjaśnia podolog z gabinetu Foot-Med.pl. Często używane są zamiast lakieru i mają podwójne zastosowanie. Z jednej strony podkreślają naturalny kolor paznokci, z drugiej skutecznie je odżywiają. Odżywki do paznokci zawierają szereg minerałów, w tym cynk i żelazo, dzięki czemu struktura paznokcia jest wzmocniona. Cynk przyspiesza wzrost paznokci, regeneruje je i sprawia, że są twardsze. Podobnie działa krzem, który również często znajduje się w odżywkach do paznokci. Odżywki do paznokci często mają w sobie wyciąg z muszli, który jest bogaty w ważny dla nich wapń oraz witaminy, w tym witaminę E, która wspomaga łamliwe paznokcie i zapobiega ich dalszemu łamaniu się.

podobne tematycznie

1 komentarz

ultra_mama 7 lipca 2017 - 11:44

Zdecydowanie przydałaby mi się taka kuracja, ale nie mam kiedy się za to zabrać, Trzeba byłoby się spiąć i spróbować.

odpowiedz

zostaw komentarz