Wiosenne orzeźwienie dla skóry – jakie kosmetyki stosować wiosną?

autor Ala Bart
138 x czytano

Zima jest dla nas czasem spokoju, odpoczynku i uśpienia. Częściej niż na świeżym powietrzu przebywamy na kanapie przed telewizorem, a na naszych talerzach goszczą obfite dania, w których próżno szukać świeżych warzyw. Jednak pierwsze wyższe temperatury i piękna pogoda za oknem sprawiają, że wracają nam chęci do aktywnego życia. Jak zadbać wówczas o swoją skórę?

Skutki zimy na skórze

W trakcie kilku chłodnych miesięcy nasza skóra musi radzić sobie z wieloma trudnymi warunkami: niskie temperatury, suche powietrze, mróz i wiatr, a do tego dieta uboższa w cenne składniki odżywcze. To wszystko sprawia, że po zimie nasza cera może wyglądać szaro, bez blasku i życia. Przywrócenie jej pięknego wyglądu nie jest kwestią nałożenia jednego kremu, jednak dobrze dobrane i regularne nakładane kosmetyki mogą szybko i skutecznie dać świetne rezultaty.

Na wiosnę odśwież swoją kosmetyczkę!

Z reguły w ziemie stosujemy cięższe kosmetyki o tłustej konsystencji, których głównym zadaniem jest ochrona naszej cery przed wiatrem i mrozem. Wraz z pierwszymi oznakami wiosny powinniśmy zastanowić się nad odświeżeniem kosmetyczki i zmianą stosowanych kosmetyków na lżejsze i bardziej nawilżające. Posiadaczki cery suchej będą zadowolone z działania kremów nawilżających oraz różnego rodzaju serum. Dla kobiet ze skórą tłustą lepsze będą kosmetyki matujące.

Dobry krem to najlepszy sposób na piękną skórę

Choć pielęgnacja cery to bardzo złożony proces to bez wątpliwości można uznać, że dobrze dobrany do potrzeb cery krem może zdziałać bardzo wiele. Na wiosnę warto wybierać kremy lżejsze, na bazie wody lub olejowe sera, które równie dobrze zadbają o nawilżenie skóry. Warto także pozwolić cerze odetchnąć po zimie i zamiast ciężkich podkładów i pudrów sięgnąć po lekkie kremy BB i CC, które nawilżą skórę, a równocześnie wyrównają koloryt i zakryją niedoskonałości.

Oczyszczanie i złuszczanie

To kolejny ważny punkt w pielęgnacji cery. Codzienne zmywanie makijażu oraz oczyszczanie naskórka to dobry sposób na uniknięcie wielu niedoskonałości oraz wyprysków. Dodatkowo raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie warto zastosować peeling, który pomoże usunąć martwy naskórek i odświeży wygląd skóry. Na rynku znajduje się liczna grupa kosmetyków o tym zastosowaniu. Warto zwrócić uwagę na rodzaj drobinek ścierających – im wrażliwsza i bardziej sucha cera tym peeling powinien być drobniejszy i delikatniejszy.

Zastrzyk witaminowy!

Aby skóra nabrała blasku i promieniała w pierwsze wiosenne tygodnie trzeba odpowiednio ją odżywić. W kosmetykach warto szukać witamin, zwłaszcza C, A oraz E, które zawierają wiele antyoksydantów i działają także przeciwstarzeniowo. Równocześnie należy zadbać o właściwe odżywianie – coraz lepsza dostępność świeżych warzyw na targach i sklepach powinna być widoczna również w codziennych posiłkach. Sałatka zamiast kolacji lub pożywny koktajl owocowy sprawią, że już po kilku dniach Twoja skóra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej, a Ty poczujesz zastrzyk nowej, wiosennej energii!

Źródło informacji: http://www.aptekaeskulap.com.

podobne tematycznie

1 komentarz

Kinga Zielińska 19 kwietnia 2017 - 14:29

ja jestem wierna Nivea xD i do twarzy, i do rąk, i do nawilżania ciała.

odpowiedz

zostaw komentarz