5 nowoczesnych funkcji żelazka, które warto mieć

autor Artur Kwiatkowski
343 x czytano

Prasowanie to czynność, którą wykonuje czasem każdy z nas. Część z nas lubi prasować, część nie – na rynku istnieją jednak rozwiązania, które ten proces mogą nam znacząco ułatwić. Poniżej przedstawiamy 5 nowoczesnych funkcji żelazka, nad którymi warto się pochylić.

Żelazko bezprzewodowe

Wielu z nas nieraz spotkało się z problemem zbyt krótkiego kabla w żelazku. Często powoduje to wiele komplikacji, a czasem wręcz kolizji. Funkcja bezprzewodowa pozwala łatwo zabrać żelazko w dowolne miejsce, bez konieczności szukania gniazdka elektrycznego. Takie żelazka posiadają również możliwość podłączenia ich do prądu.

Funkcja samoczyszczenia

Żelazko, w którym zbyt długo stoi woda, narażone jest na powstawanie w nim różnego rodzaju zatorów, a nawet tworzenia się bakterii czy pleśni. Stąd też niezwykle ważne jest czyszczenie żelazka. Samodzielne czyszczenie może być trudne, na szczęście jednak wiele żelazek posiada funkcję samoczyszczenia. Odbywa się to za pomocą specjalnego przycisku, które czyści żelazko przy dużej temperaturze. Dodatkową funkcją jest zastosowanie systemu anty wapiennego, który zapobiega osadzaniu się kamienia w środku urządzenia.

Prasowanie w pionie

Prasowanie w pionie to ciekawa funkcja, która może znacznie ułatwić prasowanie, jeśli trzymamy ubrania na wieszaku. Takie prasowanie dzieje się bez dotykania tkaniny i możliwe jest dzięki wyrzutowi pary. Prostowanie zagiętej tkaniny odbywa się więc niejako za pomocą lekkiego przykładania żelazka do tkaniny, jednak nie trzeba wykonywać tutaj ruchów, które wymagałyby położenia jej na stole. To łatwy i szybki sposób na rozprostowanie tkaniny typu zasłona lub powieszony w szafie element garderoby.

Samoistne wyłączanie się żelazka

Jednym z największych stresów każdego człowieka, używającego na co dzień elektryczności, jest lęk przed tym, że nie wyłączył on jakiegoś sprzętu. Jeśli Tobie również strach ten nie jest obcy, funkcja samoistnego wyłączania się żelazka jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niej żelazko, które przez dłuższy czas jest w stanie spoczynku, wyłącza się automatycznie i nie musimy myśleć o tym, czy wyłączyliśmy urządzenie.

Automatyczny dobór temperatury

Z prasowaniem trzeba uważać – przy doborze nieodpowiedniej temperatury, na delikatnych tkaninach mogę zrobić się dziury. Jest to zmora zwłaszcza tych z nas, które nie do końca się jeszcze doświadczone w prasowaniu. Odpowiedzią na te rozterki jest funkcja odpowiedniego doboru temperatury, która jest dostosowywana specjalnie do prasowanego materiału. Za pomocą specjalnych czujników żelazko rozpoznaje, jaki materiał będzie prasowany i automatycznie dobiera temperaturę odpowiednią do danej tkaniny.

podobne tematycznie

2 komentarze

Pani domu 30 sierpnia 2021 - 12:30

Z takich funkcji to mam chyba tylko prasowanie w pionie i funkcję samoczyszczenia. Nie wiedziałam, że żelazko może samo sobie dobierać temperaturę. A funkcja samoczynnego wyłączania – mega! Trzeba będzie Starego namówić na nowy sprzęt. :D

odpowiedz
Niestandardowa 26 października 2021 - 10:48

Funkcja prasowania w pionie? Ciekawe… Gdyby była jeszcze funkcja podgrzewania posiłków, to chętnie bym kupiła takie żelazko :)

odpowiedz

zostaw komentarz