Jak przetrwać dzień po nieprzespanej nocy?

autor Lukas Berni
168 x czytano

Jeśli czytacie ten artykuł to pewnie teraz jesteście po ciężkiej, nieprzespanej nocy, bądź kiedyś zdarzyło się wam ją zarwać i cały kolejny dzień poruszaliście się jak zombie, wyglądaliście jak zombie i ogólnie mieliście ochotę wejść do łóżka i nie wychodzić przez kolejne 2-3 dni. No, ale niestety mamy swoje obowiązki: szkoła, praca, dzieci itd. Musimy jakoś przetrwać nadchodzące kilkanaście godzin w znośnym stanie. Ten poradnik da wam wszelkie potrzebne informacje do przetrwania tego wyjątkowo ciężkiego okresu :)

1. Początek dnia

Obojętnie czy całą noc zajmowaliście się dzieckiem, oglądaliście seriale, imprezowaliście czy praktykowaliście inne aktywności, przychodzi w końcu moment rozpoczęcia dnia. Najlepiej na tym etapie stanąć przed lustrem i oszacować nasz aktualny stan, jeśli jest bardzo źle to dobrze jest wsadzić głowę na parę chwil pod zimną wodę żeby dojść do siebie. Koniecznie weź prysznic i odśwież się, to jest jedna z ważniejszych czynności przywracających nas do życia po ciężkiej nocy.

Mężczyzna z poduszką

2. Śniadanie

Twój organizm jest wyczerpany, czas go odpowiednio nakarmić. Stereotypem jest to, że powinno się jeść tłuste rzeczy, nie działają one dobrze na każdego. Lepiej zjeść coś zdrowego: owoce, orzechy do tego ewentualnie jogurt naturalny. Nie zapominajmy o wodzie. Można również spożyć do tego jajecznicę z dodatkami, która też dostarczy nam trochę energii. Po śniadaniu myjemy koniecznie zęby, poprawi to nasze samopoczucie i sprawi że będziemy się czuć świeżo.

3.Pakiet startowy

Wasz mózg na pewno nie pracuje w tym momencie na najwyższych obrotach a wręcz przeciwnie. Trzeba więc trochę go „obudzić” i zachęcić do współpracy. Ja w takim przypadku biorę kilka „kompletnych” witamin w kapsułkach oraz BCAA dla wydajniejszej pracy organizmu. Dobrze jest też pić przez pierwsze kilka godzin kawę która nas pobudzi i zwiększy sprawność myślenia.

4. Ubieramy się

W takim stanie wybierzcie najwygodniejszy pakiet ubrań dostępny w naszej szafie. Oczywiście w miarę możliwości, jeśli do pracy musicie odziać się w garnitur czy sukienkę wybierzcie opcję, która będzie w najmniejszym stopniu was uwierała czy uciskała. Dobrze jest zadbać o swoją twarz żeby nie przykuwać oka swoim stanem, i tu w zależności czy jesteś facetem czy kobietą: ułóż swoje włosy, nawilż twarz kremem czy wodą termalną w sprayu. Jeśli chodzi o makijaż dla pań na takie dni – odsyłam do świetnego filmu instruktażowego z kanału Lisie Piekło :

5. Gotowi na wszystko

Jeśli postępowaliście według powyższych rad powinniście przetrwać bez większych problemów czas do wieczora, a wieczorem najlepiej połóżcie się wcześniej spać żeby odespać poprzedni dzień.

podobne tematycznie

2 komentarze

izka 19 września 2016 - 12:54

Kawa, śniadanie i makijaż. A potem znowu kawa. I kolejna. A tak poważnie – bez make up’u ani rusz, szczególnie jak na drugi dzień trzeba iść do pracy. I najlepiej jak mamy możliwość zdrzemnąć się w ciągu dnia, choć przez dwadzieścia minut. Tylko czasami trudno jest zrealizować ten punkt…

odpowiedz
Maja 16 sierpnia 2017 - 11:31

Każdy, kto lubi imprezować, coś o tym wie. Ostatnio miałam nieprzespaną noc przez znajomych, którzy w pokoju obok imprezowali do rana. Kolejny dzień to była ciągła walka z sennością, ale dopóki byłam na chodzie, to nie był problem, jak już siadłam, to potem mnie zmogło

odpowiedz

zostaw komentarz