Jak sprzedać suknię ślubną?

autor Sandra Kożuchowska
151 x czytano

Ślub to niezwykła uroczystość, na którą kobiety przygotowują się bardzo starannie, a jej najważniejszą częścią jest suknia. Tylko co z nią zrobić po ślubie? Kiedyś suknie się zostawiało w ramach pamiątki, teraz stanowi to rzadkość i najczęściej kobiety decydują się na ich sprzedaż. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak to zrobić, warto coś więcej się dowiedzieć o istniejących możliwościach.

Zanim zdecydujesz się na sprzedaż sukni…

Suknię ślubną wcale nie tak łatwo jest sprzedać i wbrew pozorom konkurencja może być całkiem spora pod tym względem. Dlatego zanim wybierzemy konkretny sposób sprzedaży należy samą suknię bardzo dobrze przygotować.

przeczytaj także:  Mamuśki na forach. Czy jest się z czego śmiać?

Przede wszystkim suknię trzeba porządnie i profesjonalnie wyprać, dlatego też najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pralni. Trzeba również dokładnie ją obejrzeć – suknie często są ozdabiane różnymi koralikami, kamyczkami i innymi ozdobnikami, które mogą się urywać, dlatego warto jest dokładnie przeglądnąć materiał i sprawdzić czy czegoś nie brakuje, czy suknia nie jest pourywana i uszkodzona. Jeżeli dostrzeżemy jakieś niedoskonałości, najlepiej to naprawić.

Dzięki temu nasze szanse na sprzedaż wzrosną bo i suknia będzie atrakcyjniejsza dla ewentualnej nowej nabywczyni. Jeżeli już wszystko jest wiadome, można przejść do samej sprzedaży.

Kobieta ubrana w suknię ślubną

Sprzedaż sukni ślubnej przez internet

Jednym z najpopularniejszych sposobów sprzedaży jest obecnie internet. Dotyczy to wszystkiego tego, czego chcielibyśmy się pozbyć, a więc suknię ślubną również z powodzeniem można wystawić na sprzedaż. Tylko gdzie najlepiej to zrobić? Internet w końcu jest dosyć duży. Portali i stron można znaleźć wiele, najlepszym rozwiązaniem byłoby poszukanie serwisów i for ślubnych, które często dają możliwość formy kupna-sprzedaży. Można też rozesłać informacje o możliwości kupna sukni na stronach społecznościowych czy portalach sprzedażowych dających możliwość wystawienia takiej sukni na ich stronie.

O czym pamiętać wystawiając suknię ślubną na sprzedaż?

Wystawiając w ten sposób naszą suknię, trzeba pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Należy postarać się o to, by zdjęcia przedstawiające suknię były jak najwyższej jakości i przedstawiały całą suknię oraz jej detale. Druga sprawa do szczegółowy opis sukni, który chcemy sprzedać – rozmiar, materiał z jakiego jest wykonany, dokładne wymiary i czy jest możliwość modyfikacji. Warto pamiętać również o tym, by dać możliwość jej przymierzenia, bo jak wiadomo, podanie rozmiary i jej wymiarów to za mało, ponieważ suknia musi pasować. Nie można też zapomnieć o tym, by umieścić informację o sposobie kontaktu osobom zainteresowanym.

przeczytaj także:  Jak chronić dziecko w sieci?

Suknie ślubne na wystawie

Oddaj suknię do komisu ślubnego

Dziś takich komisów jest bardzo dużo i można je spotkać w wielu miastach. Jeżeli nie chcesz sprzedawać sama sukni, mogą się tym zająć pośrednicy, którzy sprzedażą zajmą się w sposób profesjonalny. Należy jednak pamiętać o tym, że decydując się na takie rozwiązanie trzeba liczyć się z tym, że będziemy musiały zapłacić prowizję od sprzedanej przez nas sukni. Nim więc zdecydujemy się na jakiś komis dobrze byłoby zorientować się w stawkach przez nich oferowanych. Każdy komis może mieć inną wysokość pobieranej prowizji. Dobrze jest również kierować się popularnością salonu, bo to zwiększa szansę na udaną i szybką sprzedaż.

podobne tematycznie

1 komentarz

mikoryza12 1 września 2016 - 11:50

Myślę, że przez internet jak najbardziej uda się sprzedać suknię ślubną. Większość kobiet, jeśli ma taką w szafie, ma ochotę zrobić z niej jakiś użytek, bo tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce. Chyba że ma się głęboko zakorzenione tradycje rodzinne i przekazuje się suknię ślubną z pokolenia na pokolenie ;D

odpowiedz

zostaw komentarz