Jakie zabawy na urodziny czyli udany kinderbal

autor Ela Osowska
150 x czytano

Organizujesz u siebie zabawę urodzinową dla dzieci, ale kompletnie nie masz pomysłu czym zająć rozbrykane pociechy? Nie martw się, istnieje mnóstwo zabaw, które możesz wykorzystać na kinderbalu. Podpowiadamy w co się bawić z dziećmi.

„Pokaż, jakie to zwierzę”

Możesz narysować lub powycinać z gazet wizerunki zwierząt i włożyć je do kapelusza. Dzieci losują zwierzę, nie pokazując go innym, a potem przedstawiają „chrumkając”, skacząc lub wykonując charakterystyczne ruchy danego zwierzęcia. Reszta pociech obserwuje i zgaduje.

Zabawa w Indian

Najlepiej jeśli tego rodzaju zabawa będzie aranżacją całego kinderbalu a nie tylko jego częścią. Przygotuj tyle kotylionów ile jest dzieci – możesz nadać im typowo indiańskie imiona np. „Zatruta strzała”, „Tańczący obłok”. Wykonaj pióropusze – ten dla wodza plemienia powinien być najbardziej okazały.

Możesz wykorzystać do tego celu praktycznie wszystko – od bibuły po kolorowe kartony i różnego rodzaju naklejki. Dobrym pomysłem jest przygotowanie amuletów z kamieni i wykonanie prowizorycznego tipi z koca i stołu. Dzieci powinny być zachwycone takim pomysłem. Jeśli do tego jeszcze przygotujesz rzutki i planszę, masz gwarancję udanej zabawy.

Dziecko w kolorowej sukience na krześle, obok wiszą kolorowe ozdoby

Wyjście awaryjne czyli przebieranki

Dzieci nic tak nie cieszy jak różnego rodzaju przebieranki. Ta zabawa to właściwie ratunek każdej imprezy, która przybrała niefortunny obrót. Pozwól dzieciakom pobuszować wśród Twojej szafy i wybrać wszystko to, co przypadnie im do gustu. W przypadku dziewczynek mogą to być sukienki, apaszki i stroje kąpielowe, w przypadku chłopców musisz pozwolić im zajrzeć do garderoby męża.

Straszymy się – mumie

Wszystkie dzieciaki na pewno zachwyci fakt, że mogą się wzajemnie postraszyć. Wykorzystaj do tego celu papier toaletowy (najlepiej wcześniej zaopatrzyć się w kilka jego rolek). Możesz również zorganizować konkurs na najstaranniejsza mumię. Dziecko, które najszczelniej owinie się papierem wygra.

Chodzenie parami

Ustaw dwoje dzieci do siebie tyłem i niech wezmą się za ręce. Tak trzymając się muszą dojść do wyznaczonego przez siebie celu. Sposobów poruszania się na pewno znajdą wiele.

Dziewczynka na murku, w powietrzu baloniki z serduszkami

Zabawa bez użycia rąk

Możesz zaproponować dzieciom, by starały się przenieść kartkę bez użycia rąk do wyznaczonego celu. Każda z pociech na pewno znajdzie na to swój sposób. Wygra to dziecko, które przebędzie całą drogę nie upuściwszy ani razu kartki. Możesz także zmodyfikować te zabawę i poprosić dzieci, by postarały się ubrać swoje kurtki i buty bez użycia kciuków – wygra ten, kto ubierze się sam, nie wspomagając się kciukiem.

Zabaw dla dzieci jest naprawdę wiele. Nie musisz się martwić, że będą się nudziły. Twoja pomysłowość może być nieograniczona, pamiętaj jednak, że dzieci lubią dynamiczne zabawy – rysowanie lub zabawy plastyczne z pewnością na długi czas ich nie zajmą. Przygotowane potrawy powinny być dla dzieci zaskakujące – na przykład zamiast muffinek o słodkim smaku, upiecz pikantne ciasteczka. Wprawiaj w zdumienie, a na pewno impreza przekroczy Twoje najśmielsze oczekiwania tak dobrze dzieci będą się bawić.

podobne tematycznie

1 komentarz

Sandra 17 sierpnia 2016 - 11:00

Do tej listy można jeszcze dołączyć zabawę „Kim jestem”. Jedno dziecko musi wyjść z pokoju i wtedy pozostałe maluchy wybierają jaką będzie postacią. Gdy wróci, musi zadawać pytania, np. „czy jestem żółtym misiem” albo „czy jestem zwierzątkiem” i w ten sposób zgaduje jaką jest postacią. W ten sposób dzieciaki mogą się bawić całymi godzinami. Podoba Wam się ta zabawa?

odpowiedz

zostaw komentarz