Moja córka pracuje jako hostessa, zalety i wady pracy hostessy, na co uważać?

autor Sabina Roztecka
126 x czytano

Praca hostessy to świetny sposób, żeby dorobić sobie w czasie studiów, ale nie tylko. Wiele młodych kobiet decyduje się na wykonywanie tego typu zawodu, podkreślając, iż ma on dużo zalet. Czy jest on jednak pozbawiony wad? Każda praca ma swoje cienie i blaski, dlatego też niejedna matka, której córka rozpoczyna przygodę z byciem hostessą, ma poważne obawy i zastanawia się, na co powinna uważać.

Gdzie szukać pracy jako hostessa?

Przede wszystkim, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, powinniśmy szukać pracy w pewnych miejscach, takich jak firmy z ugruntowaną pozycją lub posiadające dobre opinie, które możemy znaleźć na przykład w internecie. Najwięcej ofert pracy dla hostess jest w dużych miastach, takich jak Warszawa. Przykładem firmy, która zatrudnia hostessy jest essentialmodels.pl, jednak w serwisach ogłoszeniowych można znaleźć wiele propozycji od podobnych pracodawców.

Zalety pracy hostessy

Ogromną zaletą tego zawodu jest nienormowany czas pracy. Hostessa pracuje zwykle w weekendy lub popołudniami, dzięki czemu zajęcie to nie koliduje z nauką. Oczywiście im więcej zleceń przyjmujemy i więcej godzin poświęcamy na pracę, tym wyższe zarobki możemy osiągnąć, ale każdy musi znaleźć tak zwany „złoty środek”.

Praca hostessy wymaga pewnych cech charakteru, osoby nieśmiałe, bojaźliwe i niepewne siebie raczej nie odnajdą się w tym zawodzie. Jeśli jednak mamy odwagę, aby podjąć to wyzwanie, to praca ta może sprawić, że przełamiemy się, łatwiej nam będzie odnaleźć się wśród dużej ilości osób, nabierzemy pewności siebie i zaczniemy z przyjemności nawiązywać nowe kontakty.

Bycie hostessą, podobnie jak inne zawody, uczy także odpowiedzialności, terminowości oraz jest niejednokrotnie sprawdzianem naszej cierpliwości. Praca z klientem nie jest łatwa, ale możne dać także wiele satysfakcji, trzeba być jednak przygotowanym na różne sytuacje i zawsze mieć uśmiech na twarzy, co dla niektórych jest nie lada wyzwaniem.

kobieta z tabletem

Wady zawodu hostessy – na co uważać?

Rodzice dzieci podejmujących swoje pierwsze w życiu prace zawsze są pełni obaw. Jeśli chodzi o zawód hostessy, to oczywiście wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Przede wszystkim jest to praca obciążająca fizycznie, gdyż od hostess często wymaga się, by stały (czasem w butach na wysokim obcasie) nawet kilka lub kilkanaście godzin. Nie każdy potrafi tyle wytrzymać. Zdarza się również, że zlecenie dotyczy promocji produktów w marketach znajdujących się w pobliżu lodówek lub w mocno klimatyzowanych pomieszczeniach, co może skutkować przeziębieniem.

Dziewczyny, które wyjątkowo dobrze radzą sobie w roli hostessy mogą liczyć na zlecenia od dobrych agencji, które poszukują promotorów marek na dużych imprezach branżowych oraz innych eventach. Stawka w takich sytuacjach jest oczywiście odpowiednio wyższa, ale trzeba się również liczyć z tym, że uczestnicy takich wydarzeń nie zawsze zachowują się odpowiednio. Hostessy muszą wtedy wykazać się dużą cierpliwością i odpornością na nieeleganckie zachowanie głównie ze strony mężczyzn.

podobne tematycznie

zostaw komentarz