Pojazdy na radio – jakie pojazdy sterowane w jakim wieku?

autor Sabina Roztecka
166 x czytano

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o sterowanym za pomocą pilota autku? No właśnie, każdy. Ten rodzaj zabawki nie traci na popularności od wielu lat, jednak warto zastanowić się w jakim wieku dziecko może się nim bezpiecznie bawić.

W jakim wieku można podarować dziecku autko zdalnie sterowane?

Oferta tego typu zabawek w sklepach dla dzieci jest przeogromna, w dodatku możemy wybierać pomiędzy autkami dla chłopców oraz takimi, które na pewno przypadną do gustu dziewczynkom, wystarczy zajrzeć tutaj www.urwis.pl/pojazdy/pojazdy-na-radio. Prowadzenie zdalnie sterowanego autka może się wydawać dziecinnie proste, a jednak wymaga niemałych zdolności manualnych, wyczucia prędkości oraz orientacji w przestrzeni. Tych wszystkich umiejętności nie posiadają jeszcze bardzo małe dzieci, dlatego tego typu zabawki są polecane maluchom od dwóch lub nawet trzech lat w górę. Jak łatwo się domyślić, nie istnieje górna granica, nawet dorośli bardzo chętnie bawią się tego typu urządzeniami.

Dlaczego warto kupić pojazd na radio?

Choć wiele osób uważa, że z takich zabawek nie ma żadnego pożytku oprócz dobrej zabawy, to nie jest to prawdą. Pojazdy zdalnie sterowane wymagają od naszych pociech skupienia uwagi, ponadto rozwijają wyobraźnie przestrzenną i koordynację. Ważne jest również to, że możemy spokojnie dopasować stopień trudności kierowania autkiem do umiejętności naszych dzieci. Do wyboru są pojazdy z bardzo prostym w obsłudze pilotem, gdzie dysponujemy wyłącznie przyciskiem gazu, z drugiej strony mamy o wiele trudniejsze zabawki, z dużą ilością przycisków i funkcji, które sprawdzą się w przypadku starszych, np. dziesięcio- czy jedenastoletnich dzieci.

Autko zdalnie sterowane Monstertruck

Najpopularniejsze rodzaje zdalnie sterowanych aut

Jeśli zastanawiacie się jaki model autka kopić swojemu dziecku, aby sprawić mu jak najwięcej radości, to warto zastanowić się nad którymś z poniżej wymienionych:

  1. Jeepy
  2. Są niezwykle popularne, ich ceny wahają się pomiędzy 50 a 200 zł. Oczywiście te tańsze modele są prostsze w obsłudze, zwykle lekkie i dość delikatne, dlatego też świetnie sprawdzą się jako zabawka dla młodszych dzieci. Bez obaw można się nimi bawić w domu, dzięki lekkiej konstrukcji nie wyrządzą żadnych szkód.

  3. Wyścigówki
  4. Świetnie sprawdzają się na równym podłożu, idealnie nadają się do urządzania wyścigów, co powinno zainteresować większość tatusiów i skłonić ich do zakupu dwóch egzemplarzy. Jeśli dysponujecie nieco większą powierzchniom w swoim mieszkaniu i lubicie towarzyszyć swoim dzieciom podczas zabaw, to jest to świetna propozycja, która na pewno zachwyci dzieci około 6 roku życia i starsze.

  5. Monstertrucki
  6. Równie popularne co Jeepy, Monstertrucki świetnie nadają się do zabawy na podwórku. Dzięki dużym kołom, solidnej konstrukcji i szerokiemu rozstawowi osi poradzą sobie nawet na wyboistej drodze. Nie straszne im upały ani deszcz, gdyż bez problemu przejadą po piaszczystym podłożu oraz błocie.

podobne tematycznie

1 komentarz

Pola 17 listopada 2017 - 11:53

Chyba każdy chłopiec o takich marzy, zarówno mały, jak i większy zresztą :)

odpowiedz

zostaw komentarz