Twoje dziecko chce zostać aktorem? Wybierz warsztaty teatralne

autor Hanna Ryjek
141 x czytano

Wiele maluchów marzy o tym, by zostać aktorem albo aktorką. To popularne dziecięce marzenie można spełnić obecnie jeszcze łatwiej – wystarczy zapisać malucha na warsztaty teatralne!

Teatr alternatywą dla kina

Teatr także może być kapitalnym miejscem dla dziecka. Wielu rodziców niesłusznie uważa, że dzieci w teatrze się nudzą, ale może być on bardzo dobrą alternatywą dla kina. Teatr to wtedy wyjątkowe przeżycie już dla kilkulatka, który ma możliwość zobaczenia na scenie aktorów i poznania wyjątkowych historii.

Wiele teatrów organizuje także specjalne warsztaty teatralne dla dzieci, Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym są one dostępne, czego przykładem jest Teatr Małego Widza (http://www.teatrmalegowidza.pl/pl/spektakle/category/warsztaty). Jeśli maluchowi przypadły do gustu spektakle teatralne lub marzy o tym, aby zostać aktorem albo aktorką, skorzystanie z takiej oferty będzie strzałem w dziesiątkę!

Sala w teatrze

Jak wyglądają warsztaty teatralne dla dzieci?

W ramach warsztatów teatralnych dzieci mogą zarówno zapoznać się bliżej z działaniem teatru od podszewki, jak również mogą same zdobyć umiejętności aktorskie pod okiem aktorów oraz innych pracowników teatru. Zajęcia tego rodzaju skierowane są do dzieci już w wieku przedszkolnym. W związku z tym może być to dla nich wyjątkowa przygoda!

Z uczestnictwa w warsztatach teatralnych wynika wiele zalet. Wspierają one wszechstronnie rozwój maluchów, pomagając im zdobyciu nowej wiedzy i zdolności, łącząc w sobie dobrą zabawę z nauką. Uczestnictwo w warsztatach aktorskich prowadzonych w ramach zajęć w teatrach uczy pracy zespołowej, pomaga w poszerzeniu słownictwa oraz uczy zasad prawidłowej wymowy, rozwija empatię oraz pomaga w wyrażaniu emocji.

Dla dzieci uczestnictwo w warsztatach teatralnych może być także doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości, dlatego sprawdzą się one wtedy, gdy maluch ma problemy ze wstydliwością, komunikacją z innymi osobami.

Gdzie znaleźć warsztaty teatralne?

Aktualne informacje dotyczące organizowanych w Warszawie oraz w innych miastach warsztatów teatralnych można znaleźć już teraz on-line. Są one prowadzone przede wszystkim w teatrach dla dzieci, ale również w domach kultury, bibliotekach oraz w innych placówkach.

podobne tematycznie

2 komentarze

Jo Starczewska 17 listopada 2018 - 23:58

Warsztaty teatralne super sprawa…a może już wcześniej rozwijać u przedszkolaka zainteresowanie teatrem? Np. teatrzyk Mimiki z prawdziwą scenografia.

odpowiedz
Marcin 21 lutego 2019 - 11:17

Za moich czasów nie było takich inicjatyw. Swoje aktorskie zdolności mogłem rozwijać tylko na akademiach szkolnych.

odpowiedz

zostaw komentarz