Wózek spacerówka dla dzieci Omnio

autor Hanna Ryjek
185 x czytano

Chcesz kupić wózek spacerowy, ale nie wiesz, na jaki model postawić? Czym powinien się charakteryzować? Jeśli jesteś wielbicielką innowacyjnych rozwiązań, pomyśl o spacerówce Omnio. To wózek, który powstał nie tylko z myślą o dzieciach, ale i rodzicach. Co takiego ma ta spacerówka, co wyróżnia ją na tle innych?

Kiedy sprawdzi się wózek-spacerówka?

Spacerówki sprawdzają się przede wszystkim wtedy, gdy dziecko jest już na tyle duże, że samodzielnie chodzi, ale szybko się męczy. Warto mieć wówczas lekki wózek, dzięki któremu pociecha będzie mogła odpocząć. Wózek spacerowy przeznaczony jest więc dla dzieci od 6. miesiąca do 5. roku życia. Idealnie nadaje się dla rodzin, które aktywnie spędzają czas poza domem, dużo podróżują. Dzięki temu, że spacerówki się składają, nie ma problemu ze zmieszczeniem ich w bagażniku, czy zabraniu ze sobą do samolotu.

Praktyczne składane spacerówki

Dzisiaj najważniejsze jest, by to, co kupujemy było nie tylko praktyczne, ale i kompaktowe. Zwłaszcza sprawdza się to, gdy mowa o spacerówkach. Dobrze, gdy są nie tylko lekkie, ale i mogą składać się w kostkę tak, by wejść nawet do najmniejszego bagażnika. Dzisiaj wiele wózków da się złożyć na płasko i to jedną ręką.

W przypadku wózka Omnio zyskuje się coś więcej, nie dość, że w szybki i łatwy sposób się go składa, to jeszcze możliwy jest tryb plecakowy. Co to oznacza? Po złożeniu spacerówki wykorzystuje się pasy, którymi przypina się dziecko do wózka, by były szelkami plecaka, w dodatku z pasem piersiowym. Jak wózek Omnio wygląda po złożeniu zobaczysz na www.omnio.pl. Dzięki zamianie spacerówki w plecak, gdy dziecko idzie samodzielnie, można wózek nosić na plecach. To zdecydowanie wygodniejsze niż taszczenie w ręce, czy pchanie. Dzięki temu, że ma się wózek na plecach można szybciej się przemieszczać, chodzić po trudnym terenie.

Wózek złożony i rozłożony

Innowacje w spacerówce dla dzieci

Nie można pominąć tak ważnej kwestii, jaką są koła w wózkach spacerowych. To dzięki nim mniej lub bardziej wygodnie pcha się wózek. Najczęściej w spacerówkach montowane są koła, które same skręcają. Powoduje to, że wózek traci prosty tor jazdy, trzeba korygować kierunek. Jednak plusem takiego rozwiązania jest to, że spacerówki są skrętne.

W przypadku wózka spacerowego dla dzieci Omnio jest nieco inaczej. Przednie koła nie są skrętne tak, jak w klasycznych wózkach. Nie oznacza to jednak, że nie jest możliwe skręcanie. Koła wyposażono w małe rolki ułożone naprzemiennie w dwóch rzędach. To one umożliwiają skręcanie, obracając się wokół własnej osi. Promień skrętu nie jest duży, ale koła te mają inne walory.

Koła wózka

Przede wszystkim doskonale sprawdzają się w każdym terenie. Niezależnie od tego, czy jedzie się po żwirku, kamieniach, piasku. Świetnie tłumią wszelkie drgania, choć nie należą do najcichszych. Amortyzacja wraz z lekką konstrukcją daje komfort dziecku i rodzicom. Można powiedzieć, że Omnio to wózek terenowy. Docenią go osoby, które mieszkają w pobliżu nierównych chodników i szutrowych ścieżek. Co więcej, dzięki błotnikom – wózek będzie czyściutki.

To, na co warto wrócić uwagę w przypadku spacerówek to wysokość siedziska. Najczęściej jest ono takie, że dziecko z trudem jest w stanie samodzielnie wspiąć się na wózek. Dzieje się tak z zyskiem dla przestrzeni bagażowej. Jeśli jednak zrezygnujemy z pojemnego kosza, możemy – jak w przypadku Omnio – mieć niskie siedzisko dla pociechy, bo znajdujące się 30 cm nad ziemią. Zyskiem nie jest tylko to, że dziecko może samo wchodzić i wychodzić z wózka, ale i fakt, że dzięki temu mogą z niego korzystać większe dzieci. Nawet ważące 22 kg. Najczęściej spacerówki pozwalają na wożenie dziecka do 15 kg.

Wybór wózka dla dziecka nie jest łatwy. Trzeba zwrócić uwagę na komfort pociechy, ale i rodzica. Spacerówka musi być wytrzymała, ale i lekka. W dodatku dobrze, gdy po złożeniu ma kompaktowe wymiary. Właśnie dlatego świetnym wyborem może być wózek Omnio, który w razie konieczności staje się plecakiem.

podobne tematycznie

zostaw komentarz