Co kupić dziecku na roczek?

autor Sandra Kożuchowska
122 x czytano

Pierwsze urodziny dziecka to bardzo ważny czas i podobnie jak w przypadku chrztu, wiele osób zastanawia się, co można podarować takiemu małemu dziecku. Rzeczywiście nie jest to sprawa łatwa, ale z pewnością można znaleźć kilka ciekawych opcji do rozważenia. Jaki prezent na roczek dla dziecka będzie najlepszy?

Jakie prezenty na roczek najlepsze?

Myśląc o prezentach dla dzieci, z pewnością każdy przyzna, że najlepsze byłyby jakieś zabawki, które w przypadku maluchów sprawdzają się najlepiej. Roczek to jednak mimo wszystko jeszcze bardzo wczesny wiek dla dziecka i z pewnością w tym przypadku najlepszą opcją będą nie tyle zabawki same w sobie, co zabawki które i bawią i uczą. Dziecko wciąż się rozwija, warto więc ten rozwój podtrzymać i go dodatkowo wspomóc. Opcji do wyboru jest naprawdę wiele.

Klocki dla rozwoju wyobraźni i koordynacji

Klocki to coś, z czym powinno mieć do czynienia każde dziecko. Pierwsze urodziny to dobry czas na to, by wprowadzić do jego zasobu pierwszy zestaw klocków. Na rynku można znaleźć wiele klocków o walorach edukacyjnych i dedykowanych właśnie tak małym dzieciom. Z pewnością warte uwagi są klocki Duplo – duże, kolorowe, wytrzymałe i przede wszystkim bardzo bezpieczne dla dziecka, nie trzeba się martwić o przypadkowe połknięcie niewielkich elementów. do wyboru mamy także klocki wielu innych firm – ważne jest tylko to, by były one przeznaczone do odpowiedniego wieku.

Dziecko bawiące się klockami

Układanki i puzzle dla dziecka

Ten typ prezentu doskonale rozwija pamięć oraz spostrzegawczość. Można znaleźć na rynku wiele rodzajów puzzli i układanek, które wyróżniają się tym, iż najczęściej są duże i drewniane, a więc bezpieczne, do tego dochodzą różne fantazyjne wzory i kolory, prosto z bajkowego świata, więc przyciągną wzrok dziecka. Dodatkowo dopasowanie kształtów sprawi, że dziecko zanim da radę cokolwiek ułożyć, będzie musiało się nakombinować, a to z pewnością wspomoże rozwój umysłowy malucha.

Jeździki na prezent dla dziecka na roczek

To chyba jeden z popularniejszych pomysłów. Roczne dziecko zaczyna już samodzielnie chodzić i ruszać się, dobrze jest więc pomóc mu w rozwoju ruchowym poprzez takie jeździki, które wspomogą jego koordynację. Rodzajów jeździków jest bardzo wiele, mogą przybierać różne, czasem fantazyjne i bajkowe kształty i będą zarówno świetnym sposobem na zabawę, jak i naukę.

Dziecko na jeździku

Książka dla dziecka na roczek

W tym wieku dziecko jeszcze samo nie czyta, a i z cierpliwością może być różnie, jednak można znaleźć wiele książek dla maluchów, które mogą się spodobać. Wyróżniają się dużymi rozmiarami, sztywnymi okładkami i kartkami oraz wieloma kolorowymi ilustracjami. Dodatkowo wybierając książeczki z wierszykami, z pewnością łatwiej będzie można przyciągnąć uwagę malucha dzięki rytmicznej i przyjemnej dla ucha intonacji. To dobry pomysł na zetknięcie się dziecka z literaturą i zaciekawienie go światem książek, by w dalszej przyszłości móc przejść do innych tytułów.

Jakie jeszcze prezenty dla dzieci na roczek?

Tak naprawdę w każdym przypadku prezenty mogą być różne. Wiele też zależy od dziecka i tego, na jakim poziomie rozwoju się znajduje. Wśród pomysłów na prezenty można także wymienić sortery, laki, piramidy i wieże do układania, ciągacze, pchacze, czy tradycyjne bujacze mające za zadanie wspomóc w rozwoju ruchowym dziecka. Jakie jeszcze pomysły mogą się pojawić? Co wy dawaliście dzieciom w tym wieku i co się sprawdziło najlepiej?

podobne tematycznie

1 komentarz

D.s. 22 kwietnia 2017 - 09:38

Uważam, że kreatywne zabawki przydadzą się młodej mamie w każdej ilości. Ja kupiłam córeczce koleżanki taką na pierwsze urodziny właśnie kreatywną zabaweczkę i widzę, że mała często się nią bawi, więc prezent mi się udał.

odpowiedz

zostaw komentarz