Ferie zimowe 2019 – jak spędzić je ciekawie?

autor Hanna Ryjek
167 x czytano

Ferie zimowe to czas, który ty i twoja pociecha możecie spędzić razem. To idealna okazja na wypoczynek, zabawę i nabranie energii przed nowymi wyzwaniami, jakie czekają malucha w kolejnym semestrze nauki. Coraz więcej rodziców decyduje się na urlop właśnie w czasie, gdy ich dziecko cieszy się dniami wolnymi od nauki. Chcesz, by maluch spędził ten czas ciekawie i produktywnie? Sprawdź nasze propozycje.

Ferie zimowe 2019 w polskich górach

Pierwszą propozycją na ciekawe spędzenie ferii zimowych są polskie góry. Beskidy, Tatry, czy Bieszczady – dziś praktycznie w każdym rejonie południowej polski czekają na was interesujące, zimowe atrakcje. Znajdzie się coś zarówno dla osób preferujących aktywny wypoczynek, jak i tych, którzy stawiają na relaks w najczystszej postaci.

Podstawową formą spędzania czasu w polskich górach są oczywiście sporty zimowe. Ferie to idealny czas, by nauczyć dziecko jeździć na nartach lub snowboardzie, a także zaznać wspólnych, górskich wędrówek. Doskonałe ośrodki narciarskie czekają na was w miastach takich jak Zakopane, Szczyrk, Karpacz.

W ferie zimowe 2019 w górach można zaznajomić dziecko z tamtejszą kulturą. Miejscowości turystyczne, takie jak Zakopane obfitują w interesujące muzea (np. Muzeum Zabawek). W województwie świętokrzyskim z kolei czeka jedyny w swoim rodzaju Park Jurajski.

Jeśli szukasz innych pomysłów na to, jak spędzić ferie zimowe 2019 aktywnie i ciekawie, wejdź na stronę www.wakacjezdzieckiem.pl/ferie-zimowe-w-gorach – znajdziesz tu całe mnóstwo oryginalnych propozycji.

Trójka dzieci w śniegu

Obóz narciarski na ferie zimowe 2019

Jedną z najlepszych, możliwych rozrywek, jakie możesz zapewnić swojej pociesze w ferie, jest wysłanie jej na obóz narciarski. Poza nauką nowej dyscypliny sportowej, dziecko zyska możliwość zawarcia nowych znajomości, a dodatkowo spędzi czas wolny na wyśmienitej zabawie. Obozy narciarskie i snowboardowe organizowane są zarówno w polskich górach, jak i za granicą – ceny są zróżnicowane, w zależności od czasu trwania obozu oraz wybranej destynacji.

Ferie w mieście – czy mogą być ciekawe?

Nie masz czasu i pieniędzy na dalekie wyjazdy w ferie? Bez obaw – nie znaczy to, że ty i twoja pociecha powinniście spędzić je w czterech ścianach. Również w mieście można skutecznie wypocząć i aktywnie spędzić czas.

W większości miast zimą działają plenerowe lodowiska – ferie to doskonała okazja, by zarazić dziecko pasją do łyżwiarstwa. W okolicach ośrodków miejskich, nie tylko w górach, pojawiają się również niewielkie stoki narciarskie – być może i w twojej okolicy jest możliwość szusowania na nartach, bez konieczności wyjazdu na południe?

Nie zapominaj o dostępności atrakcji takich jak aquaparki, baseny, ścianki wspinaczkowe – jeśli ty i twoje dziecko nie macie na co dzień czasu, by uczestniczyć w podobnych rozrywkach, ferie okażą się doskonałym pretekstem do poprawienia aktywności fizycznej i naładowania baterii przed rozpoczęciem nowego semestru.

Ferie to idealna okazja, by nadrobić zaległości w wydarzeniach kulturalnych. Wybierz się z dzieckiem do kina, teatru czy na ciekawe warsztaty. Warto zorientować się w kursach, które w okresie ferii oferuje szkoła, do której uczęszcza twoja pociecha. Wykorzystajcie ten czas na zabawę, ale i przyjemne oraz pożyteczne przyswajanie wiedzy, którą dziecko będzie mogło wykorzystać po powrocie do szkoły.

To, czy ferie zimowe 2019 będą dla twojego dziecka udane zależy przede wszystkim od tego, czy zdołasz poświęcić mu swój czas. Pamiętaj, że tego nie zastąpi mu żaden wyjazd. Wybierzcie atrakcje, które wam obojgu przyniosą relaks i frajdę!

podobne tematycznie

zostaw komentarz