Skrzynki plastikowe na owoce, warzywa… jak jeszcze można wykorzystać plastikowe skrzynki w domu?

autor Kamila Kucharczyk
256 x czytano

Plastikowe skrzynki na owoce i warzywa, dzięki temu, że są trwałe i funkcjonalne, mogą mieć wiele różnych zastosowań. A jak jeszcze wykorzystać je w domu? Mamy kilka podpowiedzi.

  1. Skrzynki na owoce i warzywa
  2. Skrzynka na balkon
  3. Skrzynka na zakupy
  4. Przechowywanie w piwnicy
  5. Skrzynki na narzędzia, inne przedmioty

1. Skrzynki na owoce i warzywa

Podstawowa funkcja plastikowych skrzynek na owoce warzywa jest oczywista. Jak można zobaczyć na www.erg-system.pl/kategoria/skrzynki-do-owocow-warzyw-i-grzybow, takie pojemniki posiadają różne wymiary, dzięki czemu można dostosować je do swoich potrzeb. Co jeszcze? Wykonane są z bezpiecznych, przystosowanych do bezpośredniego kontaktu z żywnością materiałów oraz zapewniają nośność adekwatną do ich parametrów technicznych.

Dzięki temu, że są plastikowe, w prosty i szybki sposób można je wyczyścić. Dodatkowo świetnie nadają się do transportowania grzybów, które dzięki temu nie gniotą się podczas przewożenia.

Skrzynka na owoce

To jednak tylko jedne z wielu zastosowań skrzynek – jeśli akurat nie wiecie, co w nich przechowywać, możecie wykorzystać je w domu na kilka różnych sposobów.

2. Skrzynka na balkon

Skrzynki te idealnie nadają się również do przechowywania na balkonie. A co można w nich umieścić? Doniczki z kwiatami lub zioła. Ten drugi pomysł sprawdzi się, jeśli posiadasz wiele różnorodnych ziół, nad którymi dotychczas trudno było zapanować.

I nie musisz obawiać się o panujące na dworze różne warunki atmosferyczne – jeśli tylko skrzynka nie będzie w bezpośredni sposób wystawiona na działanie ostrych promieni słonecznych, nic się z nią nie stanie. Przyda się też zimą, gdy będziesz musiała ocieplić roślinki.

3. Skrzynka na zakupy

Coraz częściej mówi się o trendzie zero waste, który zakłada, aby zużywać jak najmniej opakowań, a już w szczególności plastikowych toreb. Osoby, które poważnie myślą o ochronie środowiska, na zakupy chodzą z własnymi torbami, czasami mają też opakowania plastikowe, do których można włożyć żywność na wagę.

A co w sytuacji, gdy w samochodzie zakupy rozmieszczone są w chaotyczny sposób i przemieszczają się w czasie jazdy? Wtedy w bagażniku warto mieć skrzynkę plastikową na owoce i warzywa, do której można wszystko schować. To też ułatwi później przetransportowanie zakupów do domu.

4. Przechowywanie w piwnicy

Dzięki tym skrzynkom można również uporządkować rzeczy, które znajdują się w piwnicy. Po umieszczeniu ich na regałach, wystarczy posegregować wszystko według zastosowania i umieścić w odpowiednim pojemniku. Aby potem szybko znaleźć potrzebne przedmioty, na skrzynkach można nakleić kartki informujące, co jest w środku.

W ten sposób można także zagospodarować spiżarnię. Skrzynki nadają się do przechowywania słoików z przetworami, a dzięki ich opisaniu, według metody przedstawionej powyżej, nie powinno już być problemu ze znalezieniem ogórków kiszonych czy ulubionego dżemu.

5. Skrzynki na narzędzia, inne przedmioty

Zastosowanie plastikowych skrzynek na owoce i warzywa jest uniwersalne, więc tak naprawdę można tam trzymać jeszcze wiele innych rzeczy, w zależności od potrzeby. W przypadku narzędzi sprawdzą się praktyczne skrzynki z wytrzymałym uchwytem. Natomiast inne drobiazgi można przechowywać w niskich pojemnikach, które zmieszczą się na szafie lub pod łóżkiem.

podobne tematycznie

zostaw komentarz