Roboty kuchenne, blendery, miksery… jakie sprzęty AGD warto mieć w kuchni?

autor Adela Zakrzewska
170 x czytano

Pasjonaci przyrządzania potraw odnajdują w kuchni swoje miejsce na ziemi, tworzą posiłki pełne pasji i inwencji. Nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni wytrawnego entuzjasty gotowania są roboty kuchenne, blendery i miksery. W jakie sprzęty AGD warto zainwestować?

Czym kierować się w wyborze robota kuchennego?

Zakup robota kuchennego, który spełni nasze oczekiwania wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem, dlatego trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę. Dobrze jeżeli urządzenie zastępuje kilka dotychczasowych sprzętów i zajmuje stosunkowo niewiele miejsca w kuchennej przestrzeni. Warto wybrać taki, który umożliwia wykonywanie wielu czynności kuchennych. Roboty kuchenne niezbędne w kuchni oferuje sklep Fabryka Form, szeroka oferta urządzeń umożliwia mieszanie, siekanie, rozgniatanie, mielenie i wyciskanie. Zaletą robotów wielofunkcyjnych jest, że mogą spełniać rolę jednakowo miksera, malaksera, blendera czy młynka.

robot kuchenny

Dzięki dodatkowym przystawkom w zestawie jak np. maszynka do mielenie mięsa, tarcza do frytek czy młynek do zbóż robot kuchenny pozwala realizować rozmaite kulinarne wyzwania. Dodatkowe wyposażenie pozwala przygotować nie tylko ciasta, przeciery ale również domowe makarony i kiełbasy. Poza wymiarem praktycznym niebagatelną rolę odgrywa też design nowoczesnych robotów kuchennych, które potrafią stać się prawdziwą ozdobą kuchni.

Blender czy mikser?

W miarę upływu ostatnich lat blendery stopniowo wypierały tradycyjne miksery. W odróżnieniu od mikserów ręcznych miksery stacjonarne znajdują obecnie szerokie zastosowanie, są idealne do przyrządzania ciast, kremów i deserów, często mają również końcówkę blendera co sprawia, że doskonale radzą sobie z przygotowaniem innych dań jak np. zupy. Szeroka oferta rynkowa pozwala wybrać miksery wielofunkcyjne o wysokich parametrach użytkowania.

mikser wielofunkcyjny

Blendery bez problemu radzą sobie z mieszaniem, kruszeniem czy rozcieraniem produktów, ich bogata funkcjonalność sprawia, że spełniają często rolę młynka do kawy, sokowirówki, a nawet parowaru. Kiedy nie chcemy wydawać pieniędzy na dwa urządzenia musimy zastanowić się jakie potrawy przyrządzamy najczęściej, który z dwóch sprzętów przyda się nam bardziej.

W jakie sprzęty AGD do kuchni warto zainwestować?

Pasjonaci kuchennych eksperymentów nie pozostają nigdy obojętni na doznania jakich dostarcza zapach świeżo zmielonej i zaparzonej kawy. Zwolennicy czarnego napoju potrafią docenić jak istotną rolę w kuchni odgrywają ekspresy do kawy. Łatwa obsługa takich urządzeń pozwala każdego poranka szybko przygotować pojedyncze lub podwójne espresso, popołudniami daje możliwość delektowania się idealnym cappuchino z delikatną, kremową pianką.

sprzęt AGD do kuchni

Niektóre zaparzacze do kawy doskonale się sprawdzają kiedy mamy ochotę napić się liściastej herbaty. Bogate wzornictwo takich sprzętów pozwala im wpisać się w stylistkę urządzonej przez nas kuchni.

podobne tematycznie

zostaw komentarz