Jak działa test na płeć dziecka?

autor Ksymena Wiśniewska
701 x czytano

Niektóre przyszłe mamy nie mogą się doczekać, aż poznają płeć swojego dziecka, nie chcą one czekać na badania USG, które potwierdzą, czy pod sercem noszą chłopca, czy dziewczynkę. Żeby zaspokoić swoją ciekawość, korzystają z testów, które mogą określić płeć dziecka, na czym to polega i czy są wiarygodne – odpowiemy w poniższym artykule.

Jak działa test na płeć dziecka?

Test określający płeć płodu w wyglądzie przypomina klasyczny test ciążowy. Żeby go wykonać, należy pobrać rano mocz do specjalnego pojemnika, nabrać do strzykawki i wstrzyknąć w wyznaczone miejsce w teście płytkowym. Wynik powinien być widoczny po minucie. Jeśli zobaczymy kolor niebieski, oznacza to, że mamy chłopca, działa on na podstawie wykrywania męskich hormonów, jeśli test ich nie wykryje, to znaczy, że urodzi się dziewczynka. Warto jednak pamiętać, że nie jest to w stu procentach skuteczna metoda, producent na opakowaniu zamieścił informację, że ma on służyć wyłącznie w celu rozrywkowym i nie ponosi odpowiedzialności za uzyskany wynik. Testy na płeć dziecka nie należą do wiarygodnego źródła informacji, jeśli chcemy poznać płeć dziecka, lepiej jest zrobić badanie USG, o którym pisaliśmy we wcześniejszych artykułach.

Kiedy wykonać test na płeć dziecka?

Najlepiej jest test wykonać w mniej więcej 11 tygodniu ciąży, wtedy są większe szanse na podwyższony poziom testosteronu w organizmie, co wpłynie pozytywnie na dokładność testu. Jednak należy pamiętać, że badanie może być zaburzone, jeśli kobieta w trakcie ciąży przyjmuje progesteron.

Gdzie kupić test na płeć dziecka?

Testy zyskały ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii, w Polsce nie są tak powszechne, jeśli chcemy skorzystać z takiego testu, konieczne będzie zamówienie go z zagranicznego serwisu aukcyjnego jak Amazon czy Ebay.

Domowe sposoby na odkrycie płci dziecka

W internecie możemy znaleźć wiele domowych sposobów na określenie płci dziecka, wątpimy w ich skuteczność, ale kto wie, może coś w tym jest? Nic nie szkodzi spróbować, choćby dla zabawy. Najpopularniejszy test na określenie płci dziecka wykorzystuje sodą oczyszczoną. Do porannej próbki moczu wsypuje się łyżeczkę sody oczyszczonej, jeśli zacznie się ona pienić, oznacza to, że urodzimy chłopca. Kolejnym znanym testem jest woda z czerwonej kapusty, przygotowujemy mocny wywar z czerwonej kapusty, a następnie mieszamy go z próbką moczu w proporcji 1:1, jeśli ciecz zrobi się różowa, to znaczy, że urodzi się chłopiec.

Od czego zależy płeć dziecka?

Kluczowy jest sam moment zapłodnienia, ponieważ płeć dziecka jest uwarunkowana chromosomami, które przekazują mu rodzice. Mama przekazuje dziecku chromosom X, tata zaś X lub Y. Jeśli plemnik zawiera w sobie chromosom X, to przyszłym rodzicom urodzi się chłopiec, jeśli X to dziewczynka. Rozpoznanie płci jest możliwe po mniej więcej 9 tygodniach życia płodowego, ale mogą się też zdarzyć pomyłki przy badaniu USG, przyszły syn może być pomylony z dziewczyną, jeśli w organizmie pojawia się mało testosteronu. Zdarza się też tak, że dziecko może być tak ułożone, że nie widać jego narządów płciowych.

podobne tematycznie

2 komentarze

wiki 9 sierpnia 2022 - 09:52

Ja próbowałam tego z sodą, ale nie wyszedł. Możliwe, że zrobiłam w zły dzień…

odpowiedz
Janka 16 września 2022 - 10:50

Jakoś nie wierzę w te testy na płeć. To jednak trzeba sprawdzić u lekarza. No bo nawet jak zrobię taki teścik, to i tak bym musiała potwierdzić u doktorki, to po co sobie w głowie mieszać.

odpowiedz

zostaw komentarz