Mała czarna to obowiązkowy strój każdej kobiety. Odwieczny symbol kobiecości nie może zostać pominięty. Jest bardzo uniwersalna i pasuje na każdą okazję. Ślub, karnawał, impreza w klubie czy randka. Sukienka zakupiona wiele lat wcześniej może nadal wyglądać jak niedawno kupiona. Jak to możliwe? Sekret tkwi w dodatkach które potrafią ją efektywnie ożywić.

1. Postaw na złoto

Dodatki w kolorze złotym lub stylizowanym na złoty, nie wychodzą z mody i stanowią świetne uzupełnienie każdej czarnej sukienki. To charakterystyczny i rzucający się w oczy dodatek, który nadaje szyku i elegancji. Świetnym uzupełnieniem jest duży naszyjnik albo dla kobiet ceniących sobie klasykę, delikatna biżuteria jak cienkie bransoletek, pierścionki i kolczyki czy wisiorki na łańcuszku.

bizuteria do czarnej sukienki

2. Zaszalej z dodatkami metalicznymi

To w ostatnich sezonach ciągle powracający trend. Jeśli chcesz podkreślić swoją stylizację ale boisz się, że mogłabyś uzyskać efekt „świecącej choinki”, wówczas metaliczne dodatki będą idealnym i bezpiecznym wyjściem z sytuacji. Bardzo dobrze będzie wyglądać duża metaliczna kopertówka, szpilki lub srebrna kurtka.

3. Wiecznie modne frędzle

Frędzle, podobnie jak groszki, nie wychodzą z mody od pierwszej chwili kiedy się pojawiły. To niezwykle odważny i jednocześnie bardzo widowiskowy dodatek. Frędzle występują w wersji eleganckiej, kiedy partnerują jej koronki i różnorodne błyszczące materiały. To daje efekt wręcz rockowy, drapieżny. Czarna sukienka świetnie wygląda z frędzlowaną kurtką typu ramoneska lub kamizelką.

Frędzle dodają całości swoistego pazura i podkreśla silny kobiecy charakter. Oczywiście trzeba bardzo uważać, aby nie przesadzić z ilością frędzli. Dobierajmy je w myśl zasady, że co za dużo to nie zdrowo. Nadmiar nigdy nie idzie w parze z dobrym smakiem.

4. Magia kamieni i kryształów

Sztuczne kamienie dodają elegancji i są pięknym uzupełnieniem. Można je wykorzystywać w dowolny sposób. Najwięcej szyku zadaje duży wisior z kamieniem lub naszyjnik wysadzany kamieniami, a także kilka rzucających się w oczy pierścionków.

Poza tym bardzo dobrze w zestawieniu z czarną sukienką wyglądają torebki ozdobione takimi kamieniami lub podobne akcenty na odzieży wierzchniej. Połyskujące kamienie sprawią, że cała stylizacja wygląda szykownie, seksownie i oryginalnie.

kamienie i korale

5. Świat do odważnych należy

Jeśli nie boisz się odważnych kroków to nie bój się sięgać po odważne dodatki. Puść wodzę wyobraźni i zaszalej z ekstrawagancką biżuterię. Mogą to być bardzo modne w ostatnim czasie kolczyki zakładane na małżowinę uszną, pierścionki połączone łańcuszkiem z bransoletką albo sztuczny piercing.

Do łask wraca także kolczyk w nosie, jednak nie musisz specjalni go przekłuwać. Możesz kupić sobie tzw.ozdobne septum, czyli okrągły, sztuczny kolczyk w nosie. To oczywiście jest propozycja dla osób które nie boją się przekraczać pewnych granic i szokować wyglądem.