Jak przygotować imprezę sylwestrową dla całej rodziny?

autor Sandra Kożuchowska
89 x czytano

Noc sylwestrowa to świetna okazja do świętowania i hucznej zabawy w gronie rodziny. Jeśli planujemy bawić się w towarzystwie dzieci, warto przygotować imprezę w taki sposób, aby uwzględniała również najmłodszych uczestników przyjęcia. O czym pomyśleć przygotowując rodzinnego Sylwestra?

Dekoracje

Na imprezie sylwestrowej nie może zabraknąć kolorowych dekoracji. Barwne balony, serpentyny czy konfetti (znaleźć je możesz na przykład tutaj: https://godanparty.pl/produkty/czas-na-bal/standardowe-party,2,24134) to najlepsze akcesoria, aby ozdobić miejsce zabawy. Tego typu gadżety bez problemu można kupić przez Internet, albo w stacjonarnych sklepach tematycznych. Do dekorowania domowej „sali balowej” warto zaprosić dzieci – będzie to dla nich prawdziwa frajda, a przy tym jest to doskonała okazja, aby poćwiczyć kreatywność.

Coś dla starszych i dla młodszych

Ze względu na fakt, że impreza trwać będzie kilka godzin, koniecznie trzeba przygotować coś do jedzenia, uwzględniając przy tym preferencje wszystkich uczestników zabawy. Możecie razem z dziećmi zrobić Waszą ulubioną sałatkę, albo niewielkie kanapeczki. Atrakcyjnie wyglądają też koreczki wetknięte w duże jabłko. Oprócz zimnych przekąsek zaplanujcie gorący posiłek, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ponieważ o północy tradycyjnie należy wznieść toast szampanem, zadbaj, aby dzieci również otrzymały odpowiedni dla nich napój bezalkoholowy.

W co się bawić?

Dzieci z pewnością nie wytrzymają kilku godzin biesiadowania siedząc przy stole, dlatego wcześniej warto pomyśleć o rodzinnych zabawach. Klasycznym przykładem są kalambury, które dają wiele okazji do śmiechu. Inne rozwiązanie to familijne gry planszowe, jakie bez problemu kupimy dzisiaj w wielu sklepach czy księgarniach. Ponieważ Sylwester kojarzy się często z tańcem, możecie trochę miejsca wygospodarować na parkiet – wśród listy przebojów nocy sylwestrowej nie może zabraknąć ulubionych piosenek dzieciaków.

Przypadkowa muzyka z dużym prawdopodobieństwem nie porwie najmłodszych do zabawy. O północy możecie też wyjść z domu, aby podziwiać fajerwerki. Jeśli sami chcecie odpalić sztuczne ognie, pamiętajcie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego odsuńcie się nieco od zabudowań i samochodów, a dzieciom nie pozwalajcie podchodzić za blisko podczas podpalania lontu.

A może bal przebierańców?

Sylwester to doskonała okazja, aby na imprezę przebrać się w szalone stroje, zwłaszcza, jeśli planujecie większe przyjęcie i zamierzacie zaprosić np. znajomych czy swoje rodzeństwo z dziećmi. Dodatkową atrakcją może być wtedy konkurs na najlepszy strój karnawałowy przygotowany własnoręcznie, albo najciekawszą maskę. Pamiętajcie jednak, aby dla wszystkich dzieci znalazły się jakieś nagrody, choćby symboliczne.

Dlaczego z dziećmi?

Wielu młodych rodziców całkowicie rezygnuje z zabawy sylwestrowej, aby opiekować się dziećmi. Tymczasem przyjęcie dla całej rodziny sprawi prawdziwą frajdę zarówno maluchom, jak i dorosłym. Możecie też zaprosić znajomych, którzy podobnie jak Wy mają kilkuletnie dzieci i szukają odpowiedniej imprezy sylwestrowej.

podobne tematycznie

zostaw komentarz