Jak zaprowadzić porządek w torebce?

autor Natalia Kolia
241 x czytano

Nie od dziś wiadomo, że torebka jest ważnym elementem damskiej garderoby. Z pewnością można by ją nazwać królową dodatków. Każda z nas ma ich wiele i oczywiście, jak w przypadku butów – wciąż za mało. Przy wyborze zawsze pamiętamy, by pasowały nam do stroju i były wyjątkowe. Mówiąc o torebkach i ich względach estetycznych, nie można pominąć także tych funkcjonalnych. Wiadomo bowiem, że są one skarbnicami wszystkiego, co potrzebne i… zbędne.

h2 id=”pyt.1″>Pokaż kotku, co masz w środku

Zaglądając do torebki przeciętnej kobiety znajdziemy m.in. klucze, portfel, kosmetyczkę, kalendarz lub notatnik, coś do pisania, gumy do żucia, książkę lub czasopismo, telefon komórkowy, okulary przeciwsłoneczne w etui (na wypadek ostrego słońca), chusteczki higieniczne oraz nawilżane, perfum, szczotkę, torbę na zakupy, mały składany parasol (gdyby padało), pamięć przenośną, słuchawki, krem do rąk i butelkę z wodą mineralną. Oczywiście nie jest to lista zamknięta. Pominięte zostały spinki i gumki do włosów, wrzucone tam luzem, stare bilety autobusowe, zgniecione ulotki, paragony i wydruki z bankomatów. Lista może się wydłużać w zależności od wykonywanego zawodu. Wiele dodatkowych rzeczy znajdziemy w torebkach mam.

Torebka zawieszona przez ramię

Jak zaprowadzić porządek

Chcąc uporządkować torebkę i nieco ją odciążyć (noszenie połowy domu na ramieniu jest nie lada wysiłkiem) należy postępować według niniejszych wskazówek. Najpierw należy opróżnić torebkę i wytrzepać ją ze wszystkich okruszków, włosów i innych drobnych ciał obcych. Następnie należy przeanalizować jej zawartość. Podzielić rzeczy na te, które są potrzebne, i na zbędne. Później, wykorzystując wszelkie przegródki i kieszonki, poukładać wszystko w sposób racjonalny, czyli telefon, klucze, portfel i pomadka powinny znaleźć się w łatwo dostępnym miejscu. Jeśli torebka nie ma przegródek i kieszonek, można kupić w sklepach specjalne wkłady/organizery.

Jak utrzymać porządek

Torebka została uporządkowana, rzeczy niepotrzebne zostały z niej wyrzucone, wszystko jest na swoim miejscu. Teraz najważniejsze jest, by ten stan dało się utrzymać. W tym celu należy wszystko za każdym razem wkładać do odpowiednich przegródek. Nie wolno wrzucać do torebki rzeczy, które się nie przydadzą. Jednym słowem mówiąc najważniejsze jest zdy-scy-pli-no-wa-nie.

Konfrontacja z rzeczywistością

Z uporządkowaną torebką wkraczasz w swoją codzienność. Praca, zakupy, spotkania na mieście. Mija jeden dzień, góra dwa dni, a w torebce znowu chaos! Telefon dzwoni, ale nie da się go znaleźć. Do źle dokręconego błyszczyka przykleiły się okruszki z ciastek. W kieszonce na klucze znajdujesz bilet z parkomatu w towarzystwie zużytej chusteczki, a słuchawki wplątały się w szczotkę. Katastrofa! Nie tak dalej jak dwa dni temu panował tam ład i porządek…

Doświadczenie pokazało, że wbrew powszechnie panującej opinii, w damskiej torebce można zaprowadzić porządek. Problem w tym, że trudno go utrzymać… Nieważne, czy weźmiemy pod uwagę małą czy dużą, z przegródkami – czy bez. Torebka jest więc ozdobą kobiety, a także świątynią chaosu.

podobne tematycznie

8 komentarzy

Luiza 11 sierpnia 2016 - 10:21

Jeśli nie wiecie jak zaprowadzić porządek w torebce, polecam Wam wrzucenie kilku kosmetyczek. Ja mam wszystkie niezbędne rzeczy pogrupowane w oddzielnych kosmetyczkach – kosmetyki do makijażu w jednej, długopisy, notatnik i kalendarz w drugiej, klucze do biura i domu w trzeciej. Dzięki temu jestem w stanie znaleźć bardzo szybko to, czego akurat potrzebuje.

odpowiedz
Kama 21 sierpnia 2016 - 12:23

Ciekawy pomysł, ale u mnie by się raczej nie sprawdził, bo do tego musiałabym mieć całkiem sporą torebkę, żeby wszystko pomieścić. Ja jednak zbyt dużego problemu nie mam z utrzymaniem porządku, bo zazwyczaj ograniczam się do zabierania tylko rzeczy najbardziej niezbędnych w danym momencie, choć nawet wtedy czasem znalezienie tego, co akurat jest mi potrzebne bywa problematyczne.

odpowiedz
Sylwia 22 sierpnia 2016 - 09:06

U mnie w torebce jest straszny bałagan i mam wrażenie, że dzwoniący telefon, którego nie potrafię znaleźć to moja zmora. Już nawet zastanawiałam się nad możliwością kupna torebki z przegródkami, by wszystko uporządkować i aby choć przez półtora tygodnia panował w niej ład;-)

odpowiedz
Katarzyna 22 sierpnia 2016 - 09:55

Są też takie fajne organizery. To pewnie najlepsze wyjść. Poza tym nie ma sensu nosić przy sobie całego dobytku. Może warto dbać tylko to, co jest nam naprawdę potrzebne?

odpowiedz
Judyta 23 sierpnia 2016 - 08:46

Z ciekawości wypróbuję te metody, a kto wie może wreszcie będę miała porządek w torebce dłużej niż jeden dzień. Niestety, ale jak się człowiek spieszy to zawsze jakiś bałagan zostawi. Musze chyba też kupować inne torebki bo do tej pory kupowałam takie workowate i nigdy nie umaiłam nic znaleźć w tych czeluściach.

odpowiedz
Olimipia 24 sierpnia 2016 - 05:49

A to ja nosze bardzo duże torebki. Dzięki Luiza za pomysł – rozważę go :-) Zastanawiam się też nad zakupem wspomnianego w tekście organizera. Co myślicie?

odpowiedz
Jessie 29 sierpnia 2016 - 20:46

W kobiecej torebce nie da się zaprowadzić porządku ;) próbowałam wiele razy i kończyło się tak samo. Wiem tylko w której kieszonce mam telefon i klucze, ich nie muszę szukać ;)

odpowiedz
Bond 26 września 2016 - 12:51

nie wierzę w to, że da się zaprowadzić TAM porządek!!!

odpowiedz

zostaw komentarz