Nie od dziś wiadomo, że torebka jest ważnym elementem damskiej garderoby. Z pewnością można by ją nazwać królową dodatków. Każda z nas ma ich wiele i oczywiście, jak w przypadku butów – wciąż za mało. Przy wyborze zawsze pamiętamy, by pasowały nam do stroju i były wyjątkowe. Mówiąc o torebkach i ich względach estetycznych, nie można pominąć także tych funkcjonalnych. Wiadomo bowiem, że są one skarbnicami wszystkiego, co potrzebne i… zbędne.

h2 id=”pyt.1″>Pokaż kotku, co masz w środku

Zaglądając do torebki przeciętnej kobiety znajdziemy m.in. klucze, portfel, kosmetyczkę, kalendarz lub notatnik, coś do pisania, gumy do żucia, książkę lub czasopismo, telefon komórkowy, okulary przeciwsłoneczne w etui (na wypadek ostrego słońca), chusteczki higieniczne oraz nawilżane, perfum, szczotkę, torbę na zakupy, mały składany parasol (gdyby padało), pamięć przenośną, słuchawki, krem do rąk i butelkę z wodą mineralną. Oczywiście nie jest to lista zamknięta. Pominięte zostały spinki i gumki do włosów, wrzucone tam luzem, stare bilety autobusowe, zgniecione ulotki, paragony i wydruki z bankomatów. Lista może się wydłużać w zależności od wykonywanego zawodu. Wiele dodatkowych rzeczy znajdziemy w torebkach mam.

Torebka zawieszona przez ramię

Jak zaprowadzić porządek

Chcąc uporządkować torebkę i nieco ją odciążyć (noszenie połowy domu na ramieniu jest nie lada wysiłkiem) należy postępować według niniejszych wskazówek. Najpierw należy opróżnić torebkę i wytrzepać ją ze wszystkich okruszków, włosów i innych drobnych ciał obcych. Następnie należy przeanalizować jej zawartość. Podzielić rzeczy na te, które są potrzebne, i na zbędne. Później, wykorzystując wszelkie przegródki i kieszonki, poukładać wszystko w sposób racjonalny, czyli telefon, klucze, portfel i pomadka powinny znaleźć się w łatwo dostępnym miejscu. Jeśli torebka nie ma przegródek i kieszonek, można kupić w sklepach specjalne wkłady/organizery.

Jak utrzymać porządek

Torebka została uporządkowana, rzeczy niepotrzebne zostały z niej wyrzucone, wszystko jest na swoim miejscu. Teraz najważniejsze jest, by ten stan dało się utrzymać. W tym celu należy wszystko za każdym razem wkładać do odpowiednich przegródek. Nie wolno wrzucać do torebki rzeczy, które się nie przydadzą. Jednym słowem mówiąc najważniejsze jest zdy-scy-pli-no-wa-nie.

Konfrontacja z rzeczywistością

Z uporządkowaną torebką wkraczasz w swoją codzienność. Praca, zakupy, spotkania na mieście. Mija jeden dzień, góra dwa dni, a w torebce znowu chaos! Telefon dzwoni, ale nie da się go znaleźć. Do źle dokręconego błyszczyka przykleiły się okruszki z ciastek. W kieszonce na klucze znajdujesz bilet z parkomatu w towarzystwie zużytej chusteczki, a słuchawki wplątały się w szczotkę. Katastrofa! Nie tak dalej jak dwa dni temu panował tam ład i porządek…

Doświadczenie pokazało, że wbrew powszechnie panującej opinii, w damskiej torebce można zaprowadzić porządek. Problem w tym, że trudno go utrzymać… Nieważne, czy weźmiemy pod uwagę małą czy dużą, z przegródkami – czy bez. Torebka jest więc ozdobą kobiety, a także świątynią chaosu.