Klocki konstrukcyjne dla rozwoju manualnego i umysłowego Twojego dziecka!

autor Karolina Mika
363 x czytano

Chcesz kupić świetny prezent, który okaże się strzałem w dziesiątkę, tylko nie wiesz jaki? Chcesz, by nie była to zwykła zabawka, która znudzi się już następnego dnia lub popsuje po tygodniu zabawy? By dziecko miało wiele możliwości zabawy, a do tego, by wspomagała rozwój manualny i umysłowy milusińskiego? Czy taka zabawka w ogóle istnieje? Oczywiście! Odpowiednia dla chłopca i dziewczynki, w różnym przedziale wiekowym. Mowa o klockach konstrukcyjnych!

1. Co to są klocki konstrukcyjne?

Różnorodne, rozbudowane, wykonane z drewna lub z plastiku – klocki konstrukcyjne ze stuletnią tradycją zawładnęły sercami najmłodszych i ich rodziców. Co je odróżnia od innych klocków? Po pierwsze jakość. Materiał, z którego są wykonane to m.in. wysokiej jakości drewno z bawarskich lasów. By jednak mieć pewność, że kupujesz oryginalny produkt, klocki konstrukcyjne warto kupić u znanych sprzedawców (np. sklep z zabawkami urwis.pl). Zakupy u wiarygodnego sprzedawcy, np. w sieci, to same korzyści! Atrakcyjne ceny, bogata oferta, codziennie uzupełniania nowymi produktami, to tylko kilka zalet internetowych zakupów.

Po drugie: oryginalność formy. Z klocków konstrukcyjnych możesz stworzyć nie tylko zestawy pojazdowe, ale wiele innych, niejednokrotnie większych od naszego dziecka! Po trzecie: niezawodność. Zastanawiasz się jeszcze dlaczego warto je kupić? Bo mają doskonały wpływ na rozwój manualny i umysłowy dziecka, o czym przeczytasz w dalszej części artykułu.

heros konstruktor 85 elementów

2. Rozwój manualny i umysłowy dziecka

Klocki konstrukcyjne w stu procentach mają wyjątkowy wpływ na rozwój dziecka. Zabawa tymi klockami, to nie tylko ćwiczenie koncentracji, ale również rozwinięcie koordynacji wzrokowo – ruchowej. W znacznym stopniu następuje rozwój umysłowy i manualny dziecka, właśnie za sprawą układania konstrukcji z klocków. Jest to bardzo istotne dla kilkuletniego dziecka.

Rozwinięcie motoryki małej, czyli dłoni i palców decyduje o tym, czy dziecko siedmioletnie sprawnie i bez problemów poradzi sobie z nauką pisania w szkole. Jeśli ćwiczyło wcześniej dłonie i paluszki, nauka pisania będzie dla niego wielką przyjemnością, ponieważ wyćwiczona ręka nie będzie się tak szybko się męczyła, a literki będą mieściły się w liniaturze i nie będą koślawe. Budowanie z klocków konstrukcyjnych rozwija wyobraźnię, która – jak wiemy – jest bardzo cenna i przydatna nawet/zwłaszcza w życiu dorosłym. Musi ją mieć każdy z nas: kierowca, kucharka, sprzątaczka, czy nauczycielka.

3. Jakie klocki wybrać?

heros konstruktor 120 elementów

Jakie klocki wybrać? Jeżeli chodzi o markę, to wybierz czołowych, najlepszych producentów, tj.: Tribi, Heros, Galt. Wybierając już konkretny zestaw, kieruj się wiekiem, płcią i zainteresowaniami dziecka. Dla czteroletniego chłopca możesz np. wybrać zestaw HEROS konstruktor, składający się z 85 elementów. Kupując taki zestaw, czterolatek ma możliwość zbudowania dinozaura, motocyklu i dwóch rodzajów samolotów! Kusząco niska cena i najwyższa jakość z pewnością skusi wielu rodziców do kupna takiego zestawu.

Wyjątkowo ciekawy wydaje się również zestaw Heros Konstruktor, składający się ze 120 elementów dla pięciolatka. Z takiego zestawu może powstać: samochód, lokomotywa oraz dwa rodzaje samolotów (aeroplan i helikopter)! Pamiętaj, że dostosuj zestaw również do możliwości dziecka. Na początek kup dziecku zestaw składający się z mniejszej liczby elementów. Z czasem, sprezentuj dziecku większe konstrukcje.

4. Klocki konstrukcyjne nie tylko dla dzieci

Zabawa klockami konstrukcyjnymi to wielka atrakcja nie tylko dla dziecka. Często również dla dorosłych. To świetna okazja do tego, by spędzić ze sobą więcej czasu. Wspólna zabawa syna z ojcem to wspaniała okazja by poznać się lepiej, pobyć razem.

podobne tematycznie

6 komentarzy

Bogna 23 sierpnia 2016 - 08:15

Cieszę się, że znalazłam ten artykuł bo nawet nie wiedziałam, że dla dzieci powstały takie możliwości. To oczywiście fantastyczna sprawa, że powstają takie zabawki dzięki którym dzieci rozwijają swoja wyobraźnię oraz wiele innych, przydatnych umiejętności.

odpowiedz
młoda 23 sierpnia 2016 - 12:41

Jeśli ojcowie bawią się przy tym rzeczywiście tak dobrze jak ich dzieci, to może jednak nie kupować? Bo potem tego swojego nie odciągnę od zabawy :D

odpowiedz
Mania 24 sierpnia 2016 - 05:44

Nigdy wcześniej nie widziałam takich klocków. Bardzo mi się podobają! Dzięki! Już wiem, co kupimy dzieciakom na urodziny! :-D

odpowiedz
Karolina 29 sierpnia 2016 - 21:17

Takie klocki to super sprawa! Kupowałam je mojemu chrześniakowi i potem długo nie mógł się od nich oderwać. Ja zresztą też ;)

odpowiedz
Kesja 1 września 2016 - 08:14

Takie klocki są fajne, pomagają budować wyobraźnie i uczą dzieci zaradności, działania. Oby więcej tego typu zabawek bo póki co częściej widzę dzieci z tabletami i telefonami.

odpowiedz
kosi łapci 31 lipca 2017 - 11:27

Przyznam, że wygląda to naprawdę fantastycznie. Takie klocki to doskonała zabawa dla dzieci, ale nie tylko. Sądzę, że niejeden dorosły może się tym bawić

odpowiedz

zostaw komentarz