Reklamy w telewizji pokazują jak uzyskać lśniące i wygładzone włosy przy pomocy znanych kosmetyków, a drogerie prześcigają się w powiększaniu ofert o coraz to nowe szampony, maski i odżywki niszowych producentów. Czy aby na pewno warto je kupować?

<div „itemscope” itemtype=”http://schema.org/ItemList”>
Co można kupić w sklepie fryzjerskim?
Profesjonalne kosmetyki do włosów
Szczotki, grzebienie, wałki i papiloty
Sprzęt fryzjerski do stylizacji włosów

Co można kupić w sklepie fryzjerskim?

Pewnie większość kobiet i mężczyzn uważa, że pielęgnacja włosów drogeryjnymi kosmetykami jest dla nich wystarczająca. Jednak w wielu przypadkach te produkty, choć tak zachwalane w telewizji, mają niskiej lub średniej jakości skład, przy dość wysokiej cenie. Czemu więc nie poszukać profesjonalnych kosmetyków, używanych w salonach fryzjerskich? Wbrew obiegowej opinii, sklep fryzjerski, taki jak np. fryzomania.pl, to nie tylko grzebienie i nożyczki, a część sklepów internetowych umożliwia też składania zamówień klientom indywidualnym. Dlatego prześledźmy, jakie produkty do podstawowej pielęgnacji włosów, znajdziemy w ofercie sklepów fryzjerskich.

Profejsonalna maska do włosów ze sklepu fryzjerskiego

Profesjonalne kosmetyki do włosów

Szampony, maski i odżywki stanowią podstawę pielęgnacji każdych włosów, dlatego w sposób szczególny należy zadbać o ich dobór. W internetowych sklepach fryzjerskich można znaleźć specjalistyczne kosmetyki, np. maksymalnie witalizujące szampony, odżywki utrwalające kolor, wygładzające, czy głęboko nawilżające. Ich plusem jest to, że w większości przypadków dostępne są w dużych opakowaniach – 500, 1000, a nawet 1500 ml! Kupując większe opakowanie, jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Nie od dziś wiadomo, że ceny w internecie są niższe, więc tak naprawdę wysokiej jakości produkt, będzie w tej samej cenie, co szeroko reklamowany, ale wykazujący niewielkie działanie, kosmetyk.

Szczotki, grzebienie, wałki i papiloty

Wiele osób, w sposób całkowicie nieświadomy, kupuje szczotki lub grzebienie. A przecież jeśli zostaną nieodpowiednie dobrane (zazwyczaj kupujemy „pierwsze lepsze”), to będą szarpać i wyrywać włosy, doprowadzając do ich łamania i częstszego wypadania. Czemu więc nie zamówić akcesoriów używanych przez fryzjerów? Na rynku dostępne są szczotki z jonizacją, parowe, z naturalnym włosiem z dzika lub grzebienie ułatwiające stylizację, czy „walkę” z przedziałkiem. A papiloty i wałki dostępne w sklepach fryzjerskich cechują się o wiele większą wytrzymałością.

Sprzęt fryzjerski do stylizacji włosów

Wybrać dobrą suszarkę, prostownicę lub lokówkę wcale nie jest tak łatwo. Z pomocą mogą jednak przyjść rankingi tego typu sprzętów, jakie często pojawiają się na stronach internetowych sklepów fryzjerskich. Już pierwszy rzut wystarczy, aby stwierdzić, że najlepszy sprzęt na rynku produkuje firma BaByliss Pro. Co prawda produkty tej firmy, oraz wielu innych, można znaleźć w tradycyjnych sklepach ze sprzętem AGD/RTV, ale jest ich o wiele mniejszy wybór i ceny są mniej przystępne.

Jak widać, w sklepach fryzjerskich można kupić coś więcej, niż nożyczki i akcesoria do farbowania włosów. Oczywiście ich oferta jest o wiele szersza i często obejmuje nawet meble do salonów, natomiast także „zwykły” klient jest w stanie znaleźć w nich coś dla siebie. A na pytanie, czy warto kupować kosmetyki drogeryjne, mając tak łatwy dostęp do profesjonalnych produktów, odpowiedzcie już sobie sami…