Wnętrza w kolorze brązowym są stylowe, spokojne i przytulne. Stawiając na klasyczne połączenia i dodatki, można w prosty sposób zaaranżować mieszkanie. Jeśli więc nie lubisz ekstrawagancji, czy ostentacyjnej nowoczesności, to koniecznie sprawdź jak urządzić cztery kąty w kolorze brązowym.

Jak dobrać kolory ścian?

Wiele osób posiada opory przed pomalowaniem ścian na kolor brązowy, ponieważ obawia się, że pokój stanie się przez to mroczny i odpychający. Jeśli każda ze ścian zostanie pokryta ciemną, głęboką farbą, to właściwie taki będzie efekt. A przecież wystarczy zastosować dwa, harmonizujące ze sobą, kolory na ścianach. Brąz dobrze współgra z beżami i z ciepłym odcieniem żółci. Na dwie lub trzy ściany w pokoju, można nałożyć jasną farbę, która też przy okazji optycznie powiększy przestrzeń, a na jedną, centralną, ciemniejszą o dwa/trzy tony. To rozwiązanie jest na tyle klasyczne, że będzie pasować do każdego wnętrza. Zanim jednak zdecydujesz się konkretne barwy, sprawdź produkty w kolorze brąz (www.homebook.pl). Dobrze jest mieć wstępną wizję mieszkania, zanim podejmie się jakiekolwiek decyzje.

Sypialnia w kolorze brązowym

Jakie meble do mieszkania w kolorze brązowym

W mieszkaniu w kolorze brązowym najlepiej sprawdzą się białe, beżowe lub ciemne meble. Ich odcień powinien zależeć od tego, na jaki kolor zdecydowałeś/aś się podczas wyboru koloru ścian – ściany i meble powinny ze sobą kontrastować, aby nie było mdło i nudno. Na jasnej ścianie postaw ciemniejszą kanapę etc. Do brązowych pomieszczeń dobrze pasuje też przygaszona zieleń, która może pojawić się na sofie, fotelach lub pufach.

Brązowe meble

Jakie dodatki do wnętrza w kolorze brązowym

Jeśli chodzi o dodatki, to panuje tu pełna dowolność. Równie dobrze można postawić na proste grafiki w dużych ramach, jak i szalone obrazy. Wazony wypełnione kwiatami, drewniane świeczniki albo fantazyjne poduszki sprawią, że wnętrze jeszcze bardziej nabierze przytulności. Ostatnio modne stały się również cotton ballsy, czyli bawełniane, świetlne kule, które nadadzą charakteru sypialni.

Obraz w kolorach brązu

Jak ożywić wnętrze w kolorze brązowym?

Jeśli aranżacja mieszkania w kolorze brązowym jest już gotowa, a Ty stwierdziłeś/aś, że wyszła zbyt zachowawczo, to jest sposób na to, aby wnętrze w prosty sposób ożywić. Z pomocą mogą przyjść dodatki w mocnych, żywych kolorach: żółtym, pomarańczowym, czy zielonym. Można zmienić obicie starych foteli lub kanapy, położyć poduszki na krzesłach lub kupić stylową lampę podłogową. To również najlepszy moment, żeby pomalować jedną ze ścian na intensywny kolor – koszt takiej zmiany nie będzie duży, więc czemu nie spróbować? A jeśli zamarzy Ci się luksusowe wnętrze, wystarczy kupić kilka pozłacanych dekoracji. Tak naprawdę możesz w jeden dzień sprawić, że Twoje mieszkanie będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Żółta poduszka do salonu

Mieszkanie w kolorze brązowym jest bardzo proste w aranżacji, ponieważ wystarczy postawić na klasyczne, sprawdzone połączenia. I niezależnie od tego jakie rozwiązania zostaną zastosowane, taka aranżacja zawsze będzie ciepła i przytulna, co dla wielu osób jest najważniejszym wyznacznikiem. A jeśli do tego nie boisz się od czasu do czasu zaszaleć, to postaw na energetyczne, pasujące dodatki.