Lepsza Ty w 2017: książki, które pomogą Ci wytrwać w noworocznych postanowieniach

autor Ala Bart
97 x czytano

Nowy Rok tuż, tuż! Z całą pewnością leży już przed Tobą długa lista noworocznych postanowień, które niestety mają do siebie to, że bardzo trudno w nich wytrwać. Spróbujemy Ci jednak pomóc! Sprawdź nasze zestawienie, które przygotowaliśmy we współpracy z merlin.pl i skutecznie realizuj swoje plany, by stać się lepszą i bardziej zorganizowaną w 2017!

Mamy nadzieję, że nasza krótka lista okaże się dla Was inspirująca i pomoże Wam wytrwać w nawet najtrudniejszych postanowieniach. Przygotowaliśmy ją we współpracy ze sklepem internetowym https://merlin.pl/, w którego ofercie znajdują się literackie nowości, książkowe bestsellery, wydawnictwa muzyczne i filmowe, a także gry, zabawki i kosmetyki.

„Rok z Ewą Chodakowską. Twój dziennik fitness”

Trudno wyobrazić sobie początek roku bez odpowiedniego planowania. A do tego niezbędny jest oczywiście kalendarz! Jeśli tylko na Twojej liście noworocznych postanowień znalazły się takie pozycje, jak „regularny trening”, „poprawa kondycji” czy „zgubienie kilku zbędnych kilogramów” to idealną pozycją dla Ciebie będzie „Twój dziennik fitness” Ewy Chodakowskiej. Nie jest to jednak zwykły kalendarz bowiem nowe wydanie zawiera dokładnie 12 zestawów ćwiczeń na każdą partię ciała, 12 pakietów motywacyjnych oraz dokładnie tyle samo porad i wskazówek.

To dokładnie tak, jak gdyby przez całe 365 dni, Ewa Chodakowska była Twoją osobistą trenerką fitness. Trudno wyobrazić sobie łatwiejszy i bardziej efektywny sposób na organizację swojego dnia z uwzględnieniem diety i ćwiczeń, prawda?

„Japonki nie tyją i się nie starzeją”

Jeśli mowa o odchudzaniu, zdrowym stylu życia i pięknym wyglądzie to z kogo najlepiej brać przykład? Oczywiście z Japonek! To właśnie w ich rodzimym kraju współczynnik otyłości jest jednym z najniższych na świecie, a kobiety cieszą się doskonałą linią i świetnym wyglądem bez względu na wiek.

Jaki jest ich sekret? Ten odkrywają przed Tobą Naomi Moriyama i William Doyle w „Japonki nie tyją i się nie starzeją”, którzy w swojej książce prezentują wyniki badań ekspertów oraz dzielą się własną wiedzą na temat tego, w jaki sposób japońska dieta może wpływać na zdrowie. Niezwykle inspirujący poradnik, który z całą pewnością pomoże Ci cały czas przestrzegać zasad zdrowego żywienia – szczególnie, że w tym przypadku zdrowe oznacza również bardzo smaczne!

Kobieta, która jest zadowolona z życia

„Wyrzuć chemię z domu”

Zdrowy wygląd nie zależy jednak tylko od odpowiednio zbilansowanej diety. Ogromny wpływ na kondycję Twojej skóry mają również kosmetyki, których używasz w codziennej pielęgnacji. Jeśli postanowiłaś, że w roku 2017 wybierzesz się do specjalistycznej kliniki, by poprawić jakość swojej cery lub usunąć widoczne na niej defekty – najpierw sięgnij po „Wyrzuć chemię z domu” Ewy Kozioł. To książka na wagę… zdrowia! Ogromne kompendium wiedzy na temat chemicznych substancji, które znajdują się w większości dostępnych kosmetyków, a także mnóstwo porad na to, jak wykonać zdrowie i bezpieczne produkty pielęgnacyjne we własnym domu. Zadbaj o siebie… naturalnie!

„Sztuka minimalizmu”

Obiecałaś sobie, że w tym roku wyhamujesz? Przestaniesz w końcu pędzić i skupiać się na tym, co tak naprawdę nieistotne? W takim razie polecamy Ci „Sztukę minimalizmu” Dominique Loreau. To książka, która nie tylko pozwoli Ci zrozumieć, że żyjesz w świecie nadmiernej ilości bodźców, dóbr i przedmiotów, ale również pomoże Ci pozbyć się tego, co zbędne. Inspirujący poradnik, który uczy jak wybierać mniej, aby żyć bardziej oraz w jaki sposób określać swoje prawdziwe potrzeby i nie ulegać modzie i najnowszym trendom. Niezwykle przydatny w bardzo zabieganym świecie!

„Morze pomysłów na bezmiar szczęścia”

„Morze pomysłów na bezmiar szczęścia” to poradnik, który różni się od innych absolutnie wszystkim – formą, treścią i sposobem przekazania wiedzy. W jaki sposób może pomóc Ci w wytrwaniu w noworocznych postanowieniach? Musisz sprawdzić sama. Ale możemy zapewnić Cię, że to książka tak pogodna i optymistyczna, że po jej lekturze rok 2017 ma szansę stać się rokiem pełnym szczęścia i uśmiechu. To poradnik, który zmienia nastawienie i uczy jak spojrzeć na wszystko od nowa. To gdzie zastosujesz zawarte w nim rady zależy już tylko od Ciebie!

„Magia sprzątania”

Być może nie na samym początku, ale gdzieś na Twojej liście z pewnością znalazła się też pozycja „porządek”. Obiecałaś sobie, że zwrócisz wszystkie pożyczone rzeczy, a Twoje mieszkanie zawsze będzie lśniło? Trudno jednak będzie wytrwać w tych postanowieniu już po sylwestrowej imprezie – szczególnie, jeśli to Ty ją organizujesz… Pomóc powinna Ci jednak Maria Kondo oraz jej „Magia sprzątania”. To książka, dzięki której poznasz autorską metodę konMari pozwalającą nie tylko na uporządkowanie najbliższego otoczenia, ale także… Twojego życia. To sposób na to, by sprzątając dom posprzątać także swój umysł i wreszcie pozbyć się złych nawyków.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej liście uda Wam się wytrwać w noworocznych postanowieniach, a ich realizacja będzie niezwykle przyjemna, czego oczywiście życzymy na cały Nowy Rok!

podobne tematycznie

zostaw komentarz