Wieloogniskowe soczewki kontaktowe – czym są?

autor Sandra Kożuchowska
94 x czytano

Wieloogniskowe soczewki kontaktowe wspierają prawidłowe widzenie zarówno w dali, jak i z bliska. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób z prezbiopią, czyli starczowzrocznością. Soczewki wieloogniskowe stanowią idealny zamiennik okularów progresywnych.

Wieloogniskowe soczewki kontaktowe ułatwiają widzenie

Wieloogniskowe soczewki kontaktowe są produktem specjalistycznym. W jednej soczewce znajdują się różne moce, które ułatwiają dostrzeganie punków zlokalizowanych w odmiennych odległościach. Dzięki produktowi można szybko dostosować ostrość widzenia zarówno do dali, jak i do bliży. Takie rozwiązanie jest polecane osobom z starczowzrocznością, czyli prezbiopią. O tym, jak zakładać soczewki, powinien poinformować okulista lub optyk. Możemy również przeczytać porady na stronie: https://www.mojepierwszesoczewki.pl/o-soczewkach/jak-prawidlowo-zalozyc-soczewki-kontaktowe.

Jakie soczewki wieloogniskowe wybrać?

Wieloogniskowych soczewek kontaktowych nie należy dobierać samodzielnie, gdyż istnieje ryzyko popełnienia pomyłki. Na początku warto udać się do okulisty, by zbadać wzrok i sprawdzić stan oczu. Niekiedy zdarza się, że złe widzenie jest spowodowane zmęczeniem i soczewki nie są konieczne. Specjalista ustali, jaką moc i rodzaj produktu wybrać, a także pokaże techniki zakładania i zdejmowania soczewek. Artykuł można kupić w sklepach optycznych, niektórych drogeriach, a także na aukcjach internetowych. Cena jednej miesięcznej soczewki wieloogniskowej waha się do kilkunastu do około 30 złotych.

Różnokolorowe oczy

Zalety noszenia wieloogniskowych soczewek kontaktowych

Wieloogniskowe soczewki kontaktowe nie tylko ułatwiają widzenie, ale są też wygodne i świetnie nawilżają oczy. Można je nosić zamiast okularów progresywnych. Soczewki sprawdzą się u osób, które:

  • źle się czują w okularach lub nie mogą ich nosić (gdyż, na przykład, uciskają i ranią szczyt nosa),
  • uprawiają sport, na przykład biegają, chodzą, pływają, jeżdżą konno, trenują sztuki walki lub grają w gry zespołowe,
  • chcą zmienić kolor oczu (w przypadku soczewek wieloogniskowych, które mają różne zabarwienie bądź wzory).

podobne tematycznie

zostaw komentarz