Najlepsze widowiska dla dzieci

autor Kamila Kucharczyk
163 x czytano

Nieprawdą jest, że dzieci lubią oglądać bajki wyłącznie przed telewizorem lub komputerem – nie znają po prostu innych alternatyw, takich jak teatry lalek, musicale dla dzieci, rewie na lodzie, czy spektakularne widowiska na żywo. Dlatego sprawdź listę najlepszych widowisk dla dzieci, które trzeba zobaczyć.

1. SMERFY live on stage

Nie istnieje dziecko, które nie pokochałoby Smerfów. Co więcej! Nie ma rodziców, którzy z sentymentem nie pomyśleliby o tych zaradnych, niebieskich indywidualistach. A teraz wyobraź sobie, że Twoje dziecko może obejrzeć ich przygody na żywo!

Producenci filmów Smerfy I i II stworzyli przepiękne, teatralno-muzyczne widowisko SMERFY live on stage. Realistyczne kostiumy, bajeczna scenografia i zabawne przygody bajkowych stworków zachwycą każde dziecko. A rodzice będą mogli docenić dopracowany do perfekcji spektakl.

Spektakl ze Smerfami

Polska jest jednym z krajów, gdzie można zobaczyć SMERFY live on stage – na przełomie stycznia i lutego spektakl odbędzie się w sześciu polskich miastach, m.in w Krakowie, Gdańsku, Warszawie. Tutaj: http://www.makroconcert.com/pl/imprezy/smerfy_live_on_stage/ znajdziesz dokładną rozpiskę tych wydarzeń.

W przedstawieniu zagrają zagraniczni aktorzy teatralni, wszystko jednak będzie dubbingowane. Warto dodać, że SMERFY live on stage wcześniej wystawiane były m. in. w Los Angeles, Sydney, Paryżu, czy Szanghaju, a bajkowym postaciom głosu użyczyła, m. in. światowa gwiazda Katy Perry.

To jedno z najbardziej wyczekiwanych widowisk dla dzieci tego roku. Wybierzesz się na nie ze swoimi pociechami?

Smerfy widowisko dla dzieci

2. DISNEY ON ICE: 100 lat magii Disneya

Wszystkie ukochane postacie z bajek Disneya w jednym widowisku? Wydaję się to być niemożliwe, ale jednak! Jednym z największych wydarzeń tej zimy, był stworzony z rozmachem spektakl na lodzie DISNEY ON ICE: 100 lat magii Disneya.

Przedstawienie „poprowadziła” Myszka Miki, której towarzyszyło 50 najważniejszych postaci z 14 bajek Disneya i wykonano łącznie 30 piosenek! Nie zabrakło oczywiście ukochanego przez dzieci bałwanka Olafa, poczciwego Goofy’ego, a także Arielki i Śnieżki.

To niezwykłe show można było obejrzeć w pięciu polskich miastach. Dziś fragmenty przedstawienia dostępne są m. in. na portalu YouTube

3. Piotruś Pan

Premiera musicalu Piotruś Pan odbyła się 27 lutego 2000 roku w Warszawie, a więc 17 lat temu! W 2015 roku wznowiono wystawianie musicalu i do dziś spektakl można oglądać na deskach teatrów w całej Polsce, co tylko potwierdza, że musisz się wybrać razem z dziećmi na to przedstawienie.

Co powinno Cię jeszcze przekonać? Twórcą libretta do musicali był legendarny Jeremi Przybora.

Musical Piotruś Pan jest przygotowany na najwyższym poziomie i zaskakuje perfekcyjnie (i bajecznie) przygotowaną scenerią. Także kostiumy dopracowane są w każdym calu, a aktorzy robią wszystko, by porwać zarówno młodych, jak i dorosłych widzów w magiczny świat stworzony przez Jamesa Barriego.

Ciekawostką jest również fakt, że w niektórych teatrach spektakl został wzbogacony o projekcje 3D.

Musical Piotruś Pan zachwyci nie tylko Twoje dzieci, ale także Ciebie. Dlatego śpiesz się, by zarezerwować bilety na najbliższe przedstawienie.

W Polsce odbywa się o wiele więcej spektakli dla dzieci, te trzy jednak zostały stworzone z największym rozmachem i budzą bardzo duże zainteresowanie. Ale oprócz tego warto zapoznać się z ofertą okolicznych teatrów, gdzie regularnie odbywają się przedstawiania dla dzieci tworzone na podstawie najpopularniejszych bajek.

podobne tematycznie

1 komentarz

tata z dziećmi 14 stycznia 2017 - 11:40

te Smerfy to jakaś nowość chyba w Polsce, ale dość dużo mają fajnych poleceń, np. za granicą, ktoś już był zanim byli w Polsce?

odpowiedz

zostaw komentarz