Nasze wskazówki dotyczące personalizacji pokoju dziecięcego

autor Natalia Kolia
108 x czytano

Dla rozwoju Twojego dziecka ważne jest, abyś dał mu pokój, w którym będzie się czuło naprawdę komfortowo. Jeśli chodzi o dekorowanie tego pomieszczenia, istnieje wiele pomysłów. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że pokój Twojego dziecka będzie piękny i niepowtarzalny:

Naklejki

Aby ozdobić pokój Twojego malucha, nie ma nic lepszego niż udekorowanie ściany wybranymi przez Ciebie naklejkami. W sklepach specjalistycznych można znaleźć przepiękne naklejki na ścianę dla dzieci w wielu różnych wzorach i motywach. Dziewczynki pokochają naklejki z kwiatami, wróżkami i jednorożcami a chłopcy pewnie takie ze zwierzętami, kosmicznymi statkami czy wielkimi pojazdami. Znajdziesz również naklejki dla starszych dzieci o tematyce tanecznej, sportowej, kinowej czy muzycznej. Naklejki do pokoju dziecięcego dostępne są w różnych rozmiarach; mogą zająć mało miejsca a możesz też zamówić naklejki, które pokryją niemalże całą ścianę. Główną zaletą tych naklejek jest to, że są one bardzo łatwe do zastosowania i ożywienia pokoju dziecka, a dodatkowo można je personalizować dodając imię malucha, datę urodzin bądź inne elementy.

Dywaniki

Podczas dekoracji pokoju dziecięcego nie zapomnij o dekoracji podłogi. Dywan jest niezbędnym dodatkiem, dlatego, że to zwykle na nim będą bawić się twoje dzieci. Taka mata stworzona z antyalergicznego materiału może również ochronić podłogę przed rysami po klockach czy krześle. W sklepach można znaleźć dywaniki w najróżniejszych kolorach i wzorach, a także w przeróżnych kształtach. Dywaniki winylowe, na przykład, nadają pomieszczeniu przytulności i ciepła. Twoje dziecko może samodzielnie wybrać wzór, a możesz również zamówić dywan z dekoracją pasującą do naklejki! Z pewnością znajdziesz też różne opcje personalizacji. Wybierz jednak dywan wykonany z materiałów łatwych do czyszczenia, aby zawsze był czysty, co jest również istotne dla zdrowia i higieny Twojego dziecka.

naklejki w pokoju dziecięcym

Kolory

Dekoracja sypialni dziecka obejmuje również wybór kolorów. Możesz wybrać pastelowe tony w odcieniach zieleni, różu, błękitu lub żółci, aby stworzyć spokojną i kojącą atmosferę w przestrzeni, w której Twoje dziecko bawi się, uczy, ale także śpi. Dekorując pokój nastolatka będziesz musiał wziąć pod uwagę jego gust i upodobania, ale z pewnością uda Wam się stworzyć harmonijną całość. Jeśli Twój młody dorosły ma przeciwną wizję do Twojej i chciałby wprowadzić mocne i ciemne kolory, możesz zaproponować mu wyraziste naklejki na ścianę z motywem graffiti, gitarą elektryczną, naklejką z nocnym miastem lub inne motywy w jego stylu. Jedno jest pewne, upodobania naszych dzieci szybko się zmieniają warto więc postawić na neutralne kolory a to dodatkami stworzyć unikalny styl wnętrza. Łatwiej będzie zmienić naklejkę, którą zdejmiesz i nałożysz w ciągu kilku minut, niż zarządzić remont, malowanie lub zmianę tapety na ścianach.
Sprawdź również jaki domek do ogrodu wybrać dla Twojego dziecka!

podobne tematycznie

1 komentarz

Narcyz 20 kwietnia 2022 - 11:34

Zdjęcia! Nie ma lepszego sposobu na spersonalizowanie pokoju dziecięcego niż zdjęcia. Dzisiaj są takie możliwości druku, że można mieć nawet obraz ze zdjęcia zrobiony.

odpowiedz

zostaw komentarz