Nasze wskazówki dotyczące personalizacji pokoju dziecięcego

autor Natalia Kolia
260 x czytano

Dla rozwoju Twojego dziecka ważne jest, abyś dał mu pokój, w którym będzie się czuło naprawdę komfortowo. Jeśli chodzi o dekorowanie tego pomieszczenia, istnieje wiele pomysłów. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że pokój Twojego dziecka będzie piękny i niepowtarzalny:

Naklejki do pokoju dziecięcego

Aby ozdobić pokój Twojego malucha, nie ma nic lepszego niż udekorowanie ściany wybranymi przez Ciebie naklejkami. W sklepach specjalistycznych można znaleźć przepiękne naklejki na ścianę dla dzieci w wielu różnych wzorach i motywach. Dziewczynki pokochają naklejki z kwiatami, wróżkami i jednorożcami a chłopcy pewnie takie ze zwierzętami, kosmicznymi statkami czy wielkimi pojazdami. Znajdziesz również naklejki dla starszych dzieci o tematyce tanecznej, sportowej, kinowej czy muzycznej. Naklejki do pokoju dziecięcego dostępne są w różnych rozmiarach; mogą zająć mało miejsca a możesz też zamówić naklejki, które pokryją niemalże całą ścianę. Główną zaletą tych naklejek jest to, że są one bardzo łatwe do zastosowania i ożywienia pokoju dziecka, a dodatkowo można je personalizować dodając imię malucha, datę urodzin bądź inne elementy.

Jaki dywan do pokoju dziecięcego wybrać?

Podczas dekoracji pokoju dziecięcego nie zapomnij o dekoracji podłogi. Dywan jest niezbędnym dodatkiem, dlatego, że to zwykle na nim będą bawić się twoje dzieci. Taka mata stworzona z antyalergicznego materiału może również ochronić podłogę przed rysami po klockach czy krześle. W sklepach można znaleźć dywaniki w najróżniejszych kolorach i wzorach, a także w przeróżnych kształtach. Dywaniki winylowe, na przykład, nadają pomieszczeniu przytulności i ciepła. Twoje dziecko może samodzielnie wybrać wzór, a możesz również zamówić dywan z dekoracją pasującą do naklejki! Z pewnością znajdziesz też różne opcje personalizacji. Wybierz jednak dywan wykonany z materiałów łatwych do czyszczenia, aby zawsze był czysty, co jest również istotne dla zdrowia i higieny Twojego dziecka.

naklejki w pokoju dziecięcym

Czy kolory w pokoju dziecięcym mają znaczenie?

Dekoracja sypialni dziecka obejmuje również wybór kolorów. Możesz wybrać pastelowe tony w odcieniach zieleni, różu, błękitu lub żółci, aby stworzyć spokojną i kojącą atmosferę w przestrzeni, w której Twoje dziecko bawi się, uczy, ale także śpi. Dekorując pokój nastolatka będziesz musiał wziąć pod uwagę jego gust i upodobania, ale z pewnością uda Wam się stworzyć harmonijną całość. Jeśli Twój młody dorosły ma przeciwną wizję do Twojej i chciałby wprowadzić mocne i ciemne kolory, możesz zaproponować mu wyraziste naklejki na ścianę z motywem graffiti, gitarą elektryczną, naklejką z nocnym miastem lub inne motywy w jego stylu. Jedno jest pewne, upodobania naszych dzieci szybko się zmieniają warto więc postawić na neutralne kolory a to dodatkami stworzyć unikalny styl wnętrza. Łatwiej będzie zmienić naklejkę, którą zdejmiesz i nałożysz w ciągu kilku minut, niż zarządzić remont, malowanie lub zmianę tapety na ścianach.
Sprawdź również jaki domek do ogrodu wybrać dla Twojego dziecka!

Właściwa aranżacja pokoju dziecięcego ma ogromne znaczenie, trzeba pamiętać o tym by była to przestrzeń przyjazna, ale też ciekawa dla dziecka. Nie można jednak przesadzić, należy pamiętać o tym, by malucha nie przebodźcować. A Wy, w jaki sposób urządziliście pokój swojej pociechy? Dajcie znać w komentarzu.

podobne tematycznie

1 komentarz

Narcyz 20 kwietnia 2022 - 11:34

Zdjęcia! Nie ma lepszego sposobu na spersonalizowanie pokoju dziecięcego niż zdjęcia. Dzisiaj są takie możliwości druku, że można mieć nawet obraz ze zdjęcia zrobiony.

odpowiedz

zostaw komentarz