Niebanalne łazienki dzięki płytkom Cavalli – przykłady aranżacji

autor Kamila Kucharczyk
176 x czytano

Jeśli planujesz aranżację łazienki i chcesz, aby to pomieszczenie wyglądało niebanalnie oraz elegancko, musisz starannie dobrać wszystkie elementy wykończenia oraz wystroju. Jednym z nich są kafelki, które wpływają na charakter łazienki. Jak je wybrać? I czym wyróżniają się płytki Cavalli?

Płytki Cavalli – czym się wyróżniają?

Zacznijmy od tego, kim jest Roberto Cavalli. To włoski projektant, który zasłynął przede wszystkim w świecie mody. Jego kariera rozpoczęła się już w latach 70., kiedy to wynalazł oraz opatentował technikę drukowania na skórze. Szybko doceniono jego projekty, a na całym świecie znany jest z wykorzystywania motywów egzotycznych oraz piaskowych.

Jednak nie poprzestał tylko na modzie. Oprócz kolekcji ubrań dla kobiet, mężczyzn i młodzieży, projektant ma w swojej ofercie także akcesoria, okulary, zegarki, perfumy, a także… elementy wyposażenia wnętrz.

Wszystkie projekty Roberto Cavalli, także te dotyczące płytek ceramicznych, cechują się elitarnością, oryginalnością. Kafelki posiadają unikatowy design, a podczas ich projektowania Cavalli inspirował się różnokolorowym, wstęgowym zabarwieniem oraz warstwową teksturą.

Ze względu na to, że dla niego najważniejsza jest wysoka jakość wykonania, Cavalli podjął współpracę z włoską fabryką Ceramiche Ricchetti, która ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji płytek ceramicznych.

Płytki Cavalli to możliwość aranżacji niebanalnej łazienki (bellamica.pl), dlatego zobacz, do jakich wnętrz będą pasować.

Czarna łazienka w stylu glamour

Cavalli znany jest z połączenia nowoczesności z orientalnymi motywami. Przykładem mogą być pozornie proste, czarne płytki, które w połączeniu z kafelkami o bogatej, roślinnej ornamentyce dają zaskakujące połączenie.

Jeśli na dodatek połączy się to ze złotymi dodatkami, np. lustrami w ozdobnych ramach lub miedzianą armaturą, efekt jest zaskakujący. I tak naprawdę kilka elementów sprawia, że wnętrze łazienki nabiera charakteru glamour, nie będąc przy tym przeładowane, jak to zwykle bywa w przypadku takich aranżacji. Wrażenie luksusu, przepychu bierze się z idealnie dobranych kafelek oraz niezbędnego wyposażenia.

Szara łazienka z marmurkowymi kafelkami

Czarna łazienka, choć bardzo efektowna, wymaga odwagi w aranżacji, ponadto nie do każdego domu/mieszkania będzie pasować. Bardziej uniwersalnym, choć równie efektownym rozwiązaniem może być łazienka utrzymana w szarościach z marmurkowymi kafelkami.

Łazienka z płytkami Cavalli

Takie rozwiązanie pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i skandynawskim – jest bardzo uniwersalne, a jego siła tkwi w prostocie.

W tej aranżacji warto zwrócić uwagę na kafelki, które nie tworzą jednolitego, marmurkowego wzoru, lecz są położone na pozór chaotycznie. To dodaje charakteru całemu wnętrzu, sprawia, że płytki od razu przykuwają wzrok.

Łazienka z piaskowymi motywami

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic nudniejszego, niż aranżacja łazienki utrzymana w beżach i brązach. Takie połączenie nie musi być jednak banalne, zwłaszcza, jeśli w wystroju pierwsze skrzypce graja płytki Cavalli z piaskowym motywem o połyskującym wykończeniu.

Piaskowe płytki Cavalli

To, w połączeniu z nowoczesnymi, industrialnymi wręcz dodatkami sprawia, że całość wygląda oryginalnie. Warto przy okazji zauważyć, że w przykładowej aranżacji projektant wnętrz nie starał się położyć płytek tak, aby pasowały do siebie rozmieszczeniem wzorów. Wręcz przeciwnie, co sprawia, że łazienka nabiera rozmachu.

podobne tematycznie

zostaw komentarz