Jak zaprojektować kuchnię dla nowoczesnej kobiety?

autor Hanna Ryjek
153 x czytano

Zazwyczaj kiedy przychodzi czas remontu myślimy o tym, w jakim stylu chcielibyśmy teraz urządzić mieszkanie. Większość z nas po latach mieszkania w nudnym otoczeniu stawia na nowoczesność. To może tyczyć się każdego pomieszczenia w mieszkaniu czy domu. Obecne czasy wymusiły na producentach mebli coraz ciekawsze i praktyczne rozwiązania. Co nowoczesna kobieta, ale też gotujący mężczyzna, doceni w kuchni?

Wykorzystaj praktyczne pomysły

Coraz częściej w projektach kuchni możemy spotkać się z umiejscowieniem piekarnika na dogodnej dla nas wysokości, a nie jak dawniej, pod kuchenką. Jest to rozwiązanie nie tylko zdrowsze dla naszego kręgosłupa, ale także bardziej praktyczne. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zapomnimy o piekącym się kurczaku mając go niemal na wysokości oczu niż gdyby był blisko naszych stóp.

Piekarnik w kuchni

Pomyśl o płycie indukcyjnej

Płyta indukcyjna jest często widoczna w nowoczesnych aranżacjach kuchni na Homebook.pl (zobacz je na http://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia). Jej największą zaletą jest to, że nagrzewa się tylko pod garnkiem, więc ryzyko poparzenia się spada do minimum. Takie płyty są bardzo cenione przez rodziny z małymi dziećmi, których wszędzie jest pełno i wszystkiego muszą dotknąć.

Jeżeli myślimy, że płyty indukcyjne są tylko czarne to jesteśmy w błędzie. Urządzając kuchnię w jasnych barwach, kiedy nie stosujemy zasady kontrastu, ale wszystko chcemy mieć w zbliżonych kolorach, możemy zdecydować się na białe płyty, które są już dostępne w sklepach.

Płyta indukcyjna w kuchni

Zainwestuj w kuchnię w zabudowie

Coraz więcej osób decyduje się na zabudowaną kuchnię. Czasami ma się wrażenie, że w ogóle nie jesteśmy w tym pomieszczeniu, bo nigdzie nie widać sprzętów typowych dla tego pomieszczenia. Najczęściej można spotkać zabudowane lodówki, ale też zmywarki, ukryte za drzwiami mebli.

Do tego dochodzi pralka, której nie widać, zwłaszcza kiedy mamy małą łazienkę i nie mamy gdzie jej zmieścić. Bez ukrywania, w zabudowie można też zmieścić piekarnik, o którym już była mowa, ale też mikrofalówkę, którą najczęściej umieszcza się nad nim.

Kuchnia zabudowa

Wybierz wyspę zamiast tradycyjnych blatów

Hitem ostatnich lat są wyspy w kuchniach. Często właśnie na nich umieszcza się zlewozmywaki, dzięki czemu, po drugiej stronie mamy cały blat dla siebie i nie musimy martwić się o brak miejsca. Inne wyspy mogą służyć jako część jadalniana, kiedy nie ma miejsca na kilkuosobowy stół z krzesłami. Hokery od kilku lat są bardzo modne w kuchni.

Kuchnia - wyspa

Zastanów się nad funkcjonalnym zlewozmywakiem

To akurat zależy od stylu, w którym utrzymana jest kuchnia. Kiedy już zdecydujemy się, który z nich będzie dla nas lepszy, pozostaje decyzja, czy wybrać zlewozmywak jednokomorowy czy dwukomorowy. Jeśli mamy w kuchni zmywarkę, w zupełności wystarczy ten pierwszy.

Zlewozmywak w kuchni

Kiedy zrezygnowaliśmy z tego urządzenia, nie ma wątpliwości, że lepszy będzie zlewozmywak dwukomorowy, żeby było nam wygodniej. Dobrze jest też zwrócić uwagę na baterię. Od kilku lat coraz częściej wybiera się baterię, którą można wysunąć, żeby dobrzy opłukać naczynia czy umyć sam zlewozmywak. W końcu w kuchni najbardziej liczy się funkcjonalność.

podobne tematycznie

2 komentarze

Alicja 19 września 2016 - 12:45

Zdecydowanie muszę poprzeć pomysł kuchenki indukcyjnej! Sama mam taką i nigdy nie powróciłabym do gazu! Jest bardziej wygodna, po zalaniu nic się nie dzieje i bardzo mało się nagrzewa. W praktyce, jak się gotuję dłużej to taka płyta robi się ciepła, ale nie na tyle, żeby np. dziecko się nie poparzyło. Jak macie maluchy w domu i jest możliwość podłączenia indukcji, to koniecznie to zróbcie

odpowiedz
Lucy 24 października 2016 - 09:47

Ta biała kuchnia podoba mi się najbardziej !!

odpowiedz

zostaw komentarz