Każda kobieta marzy o szczupłej i atrakcyjnej figurze. Kilka dodatkowych kilogramów przeszkadza szczególnie latem, kiedy trzeba pokazać się w stroju kąpielowym lub w odsłaniającej ramiona i nogi sukience. Na szczęście można pracować nad swoją sylwetką, trzeba tylko wiedzieć jak.

Jaka dieta jest najlepsza na odchudzanie?
Czy stosować suplementy na odchudzanie?
Jakie ćwiczenia na smukłą sylwetkę?
Jak ukryć zbędne kilogramy?
Czy warto decydować się na zabiegi wyszczuplające?

Jaka dieta jest najlepsza na odchudzanie?

Zazwyczaj gdy nadchodzi lato, kobiety chcą się w szybki i prosty sposób odchudzić. Przechodzą wtedy na diety cud albo głodówki, które choć na pozór skuteczne, kończą się efektem jojo. A stosowane przez dłuższy okres czasu powodują spustoszenie w organizmie. Więc jaka dieta jest najlepsza? Racjonalna i zdrowa. A co to oznacza? Pięć posiłków dziennie, ograniczenie (ale nie wyeliminowanie całkowicie) spożywania tłuszczu i cukrów, wprowadzenie dużej ilości warzyw do jadłospisu (owoców nie można jednak jeść bezkarnie, ponieważ zawierają fruktozę, czyli cukier prosty, który jest bardzo łatwo przyswajany przez organizm). A wykształcenie w sobie tych zdrowych nawyków żywieniowych daje o wiele lepsze i trwalsze rezultaty.

warzywa

Czy stosować suplementy na odchudzanie?

Powszechnie reklamowane są suplementy na odchudzanie: w formie tabletek, proszku do rozpuszczania w wodzie, herbaty etc. Czy są one skuteczne? I tak, i nie. Zazwyczaj oparte są na chromie (który m.in. zmniejsza apetyt oraz likwiduje chęć sięgania po słodycze) oraz na błonniku (ten składnik odpowiada za prawidłową przemianę materii). Do tego „wzbogacane” są wieloma innymi składnikami, dzięki którym w cudowny sposób „znikają” zbędne kilogramy.

Czy to naprawdę działa? Bez połączenia z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną na pewno nie. Jeśli pomyśleć rozsądnie, dzięki zróżnicowanemu odżywianiu zapewnia się organizmowi odpowiednią dawkę tych wszystkich składników. A więc czy naprawdę warto stosować suplementy na odchudzanie? Zdecydowanie nie. Za to można zacząć pić zieloną herbatę (oczyszcza organizm) lub czerwoną (wpływa na nasz metabolizm) oraz spożywać naturalne zioła i przyprawy, które dadzą taki sam efekt, jak te kosztowne specyfiki.

zielona herbata na odchudzanie w szklanym dzbanku

Jakie ćwiczenia na smukłą sylwetkę?

Kobiety często skupiają się na treningu cardio, myśląc, że w ten sposób najszybciej spalą kalorie. Jest w tym oczywiście trochę prawdy, ale najlepsze wyniki daje połączenie ćwiczeń cardio z siłowymi – mowa tu o treningu interwałowym. Wtedy ciało jest zmuszane do intensywniejszego wysiłku oraz, co ważniejsze, pobudzany jest metabolizm. Jaki jest tego skutek? Kalorie są spalane jeszcze długo po ćwiczeniach, co jest bardziej efektywne. Taki trening można zorganizować samemu, w domu, choć zajęcia pod okiem doświadczonego instruktora byłyby lepszym rozwiązaniem.

kobieta ćwiczy z hantami na siłownię

Jak ukryć zbędne kilogramy?

Zanim osiągnie się wymarzoną sylwetkę, można ukryć dodatkowe kilogramy za pomocą odpowiednich ubrań. Należy unikać wtedy zbyt obcisłych ciuchów – one podkreślają wszystkie niedoskonałości figury (zbyt duży brzuszek, fałdki na biodrach i masywne uda). Jeśli nie jest zbyt gorąco, warto zdecydować się na ciemne spodnie lub bluzki, które optycznie wyszczuplają figurę. Dobrze byłoby pomyśleć o zakupie odzieży w pionowe paski, która wydłuża sylwetkę, czyniąc ją „szczuplejszą”. Trzeba jednak uważać na zbyt obszerne oraz oversizowe ubrania, ponieważ w nich figura wygląda na o wiele masywniejszą, niż jest w rzeczywistości.

Czy warto decydować się na zabiegi wyszczuplające?

Zabiegi wyszczuplające wielu osobom nie kojarzą się zbyt dobrze, ponieważ od razu przywołują na myśl skalpel. A przecież są jeszcze inne możliwości: masaże oraz zabiegi w Vacu mogą wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej oraz likwidację cellulitu w całkowicie bezpieczny (a nawet korzystny) dla zdrowia sposób. Takie rozwiązania będą doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń i diety, poprawią też jędrność skóry oraz jej ogólny wygląd.

Jak widać, sposobów na wyszczuplenie sylwetki jest wiele. Trzeba tylko pamiętać, że aby efekt mógł być satysfakcjonujący, należy postawić na długofalowe działania.