Szpilki markowe, eleganckie i modne – czy jakość idzie w parze z ceną?

autor Sandra Kożuchowska
252 x czytano

Szpilki to nieodłączny atrybut każdej kobiety i jednocześnie jedna najważniejszych części garderoby. Są one jednoznacznie kojarzone z elegancją, pięknem, modą oraz seksapilem. Kobieta w szpilkach od razu rzuca się w oczy, a w połączeniu z odpowiednią kreacją tworzą niesamowitą całość, od której nie da się oderwać oczu. Buty jednak rządzą się własnymi prawami i wybierając je kierujemy się wieloma czynnikami, takimi jak moda, elegancja oraz cena. Czy wszystkie te cechy są tak niezbędne?

Modne szpilki – podkreślenie kobiecości

Moda ciągle się zmienia, a kolejni projektanci prześcigają się w tym, by stworzyć jak najlepsze buty. Szpilki to ten rodzaj obuwia, który jest szczególnie uwielbiany przez kobiety. Moda na szpilki pojawiła się już w latach 20 XX wieku, a co za tym idzie ma za sobą prawie sto lat historii i moda na nie trwa prawie nieprzerwanie aż do dziś. Są to buty powszechnie uznawane za szczyt kobiecej elegancji podkreślające smukłość sylwetki i długie nogi. Są po prostu kobiece i tę kobiecość dodatkowo podkreślają.

Markowe szpilki – najwyższa jakość

Buty nie tylko powinny być ładne i sprawiać, że na ich widok serce zaczyna nam szybciej bić. Buty, a już szczególnie szpilki powinny charakteryzować się najwyższą jakością materiału, ponieważ dzięki temu mamy pewność co do tego, że będziemy w stanie założyć je więcej niż jeden raz i co ważne – nadal pozostaną równie piękne, jak w dniu zakupu. Dlatego też buty takie są wyrabiane z najlepszej jakości skóry, głównie cielęcej, która jest uznawana za najbardziej ceniony i najlepszy materiał do wyrobu. Jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają markowe szpilki i ich ceny, możesz sprawdzić np. na http://bymotyl.com/23-szpilki-czolenka i na własne oczy przekonać się jak wygląda marka w połączeniu z modą i elegancją.

Czarne eleganckie szpilki

Eleganckie szpilki – dobre na każdą okazję

Wyjście do restauracji, elegancka kolacja, przyjęcie czy bankiet, spotkanie z szefem, impreza firmowa czy spotkanie z klientem, a także wiele innych sytuacji, mniej lub bardziej oficjalnych, to doskonała okazja do włożenia eleganckich szpilek. Dzięki nim nabieramy zupełnie innego wyrazu, a pewny krok i odpowiedni ubiór, w tym buty pokazują, że jesteśmy profesjonalistkami i wiemy czego chcemy. Każda elegancka kobieta musi pokazać się w szpilkach, a te, jeżeli prezentują się nienagannie od razu podnoszą nie tylko naszą samoocenę, ale także mają wpływ na otoczenie, która zaczyna postrzegać nas zupełnie inaczej.

Szpilki – jakość i cena

Markowe i eleganckie szpilki, te z wyższej półki, wyróżniają się przede wszystkim tym, że są zdecydowanie lepsze jakościowo. Materiały, z których powstają są bardzo chętnie używane, ale jednocześnie są także w cenie, dzięki czemu wyrabiane w ten sposób buty są wytrzymalsze i wygodniejsze, a co za tym idzie, są także i droższe. Jeżeli chcemy chodzić z modnych markowych butach, trzeba liczyć się z tym, że będzie trzeba za nie zapłacić więcej, jednak satysfakcja i świadomość z posiadania tak znakomitych butów działa zdecydowanie na ich korzyść.

podobne tematycznie

4 komentarze

Wiktoria 11 sierpnia 2016 - 11:00

Uwielbiam szpilki! Mam około 30 par butów na obcasie. Wybierając nie sugeruje się bieżącą modą – lecz fasonem. Jestem zwolenniczką klasyki – wybierając ponadczasowy model szpilek jestem pewna, że będę mogła po nie sięgnąć także w kolejnych sezonach. Duża liczba butów, sprawia, że nie niszczą się w takim tempie, jak podczas codziennej eksploatacji. Wybieram gładkie szpilki wykonane ze skóry naturalnej w różnych kolorach. Dzięki temu wiem, że nowe nabytki nie obcisną stóp. W sklepach jest wiele modeli szpilek z eko skóry itp wynalazków. Mimo niskiej ceny nie kupuje ich. Buty do inwestycja – wydam więcej jednak wiem, że buty zapewnią mi komfort i nie zniszczą się w ekspresowym tempie jak te w sieciówek. A wy czym kierujecie się przy wyborze szpilek?

odpowiedz
Jowita 17 sierpnia 2016 - 10:50

Dla mnie również fason jest bardzo ważny. Od kilku sezonów modne są buty z obciętymi placami, w których ja nie potrafię chodzić. Więc czy jest sens ich kupowania tylko dlatego, że są trendy? Oczywiście, że nie! Zwracam też uwagę na ich jakość, to dla mnie ważniejsze niż sama marka.

odpowiedz
Kamila 22 sierpnia 2016 - 09:37

To ja sądzę, że szpilka jest na tyle klasycznym rodzajem buta, że każda kobieta powinna mieć jedną parę w swojej garderobie. Zdarza się przecież wielkie wyjście, bankiet, rocznica, różne okoliczności. Nie kupuję jednak byle czego, zawsze zwracam uwagę na jakość i fason obuwia, a jak raz wydam więcej, to mam gwarancję, że to inwestycja na lata.

odpowiedz
Paula 22 sierpnia 2016 - 10:03

Cena rzeczywiście potrafi przyprawić o zawrót głowy, ale jeśli kogoś stać, to czemu nie:) Jakość takich butów na pewno będzie zachwycająca:)

odpowiedz

zostaw komentarz