Zalety wykorzystania obrazu w nauce języka angielskiego dzieci

autor Hanna Ryjek
235 x czytano

Uczenie małych dzieci języka angielskiego to prawdziwe wyzwanie. Należy dobrać odpowiednie metody do ich wiedzy oraz umiejętności. Nie da się ukryć, że na samym początku maluchy nie rozumieją słów, więc wykorzystują metody skojarzeń i obserwują to, co je otacza. Elementy obrazkowe są w takim przypadku bardzo pomocne oraz praktyczne. Urozmaicają one naukę języka, pomagają w szybszym zapamiętywaniu i minimalizują wysiłek.

Duże urozmaicenie zagadnień

Jakie książki z bajkami przyciągają największą uwagę dzieci? Oczywiście te, które są bogato oraz ciekawie ilustrowane. To wielki atut wszelkich wydań dla maluchów. Warto zadbać o to, aby także podręczniki do języka obcego były barwne i interesujące. Jednak nie zawsze ma się przyjemność pracowania właśnie z takimi książkami. Aby nauka była przyjemna, warto ją urozmaicić właśnie o wykorzystywanie elementów obrazkowych. Ilustracje, plakaty, gry planszowe sprawiają, że dzieci odkrywają ścisły związek języka z otaczającym ich światem. Lekcje, podczas których stosuje się obrazki, nigdy nie będą nudne.

Lekcja - zwierzęta

Pobudzenie wyobraźni u dziecka

Warto nieustannie podtrzymywać ciekawość świata u dzieci, pokazując im, że czekają na nie różnorodne wyzwania oraz przygody. Maluchy mają szczególnie dużo pomysłów oraz bujną wyobraźnię, o którą naprawdę trzeba dbać. Można to zrobić w niezwykle prosty sposób. Wystarczy, jeśli wplecie się do nauki języka angielskiego gry, książeczki czy plakaty. Wykorzystywanie obrazu sprawi, że maluch za każdym razem będzie wkraczał do zupełnie innego świata, ucząc się nowych rzeczy oraz pogłębiając zdobytą już wiedzę. Materiały powinny przyciągać wzrok, aby każde dziecko odczuwa przyjemność z nowo poznawanych słów i wyrażeń.

Większa atrakcyjność zajęć i zainteresowanie nimi

Jak sprawić, by lekcje języka angielskiego nigdy się nie nudziły i zawsze wzbudzały pozytywne emocje? Aby dziecko nie odczuwało znużenia z powodu monotonii zajęć, trzeba dbać o to, aby były one naprawdę atrakcyjne.

postaci z bajki

Warto nieustannie pracować nad ich formą, ulepszając ją i wprowadzając nowe elementy. Skutecznym sposobem na aktywizowanie uczniów podczas lekcji angielskiego, jest wykorzystanie gier z użyciem obrazków. Dzięki temu nawet najzwyklejszy temat stanie się barwny, fantazyjny i łatwy do zrozumienia. Przekonaj się o tym, decydując się na takie urozmaicenie zajęć.

Szybsze zapamiętywanie

Czy wiesz, że aż 85% informacji dociera do nas poprzez wzrok? Warto wykorzystać ten fakt i spożytkować go, aby lekcje języka angielskiego stały się jeszcze bardziej wartościowe oraz skuteczne. Dzięki wykorzystaniu obrazów mózg dziecka szybciej i lepiej zapamiętuje nowo poznawane rzeczy. To owocuje sukcesami w nauce oraz jeszcze większą motywacją do zdobywania wiedzy. Należy zwrócić uwagę, aby ilustracje były dostosowane do kategorii wiekowej dzieci w taki sposób, aby pomagały w nieustannym podnoszeniu poziomu ich wiedzy. Ponadto wykonanymi przez dzieci pracami plastycznymi można ozdobić salę, aby przestrzeń do nauki wyglądała naprawdę przyjaźnie.

Autor: https://www.earlystage.pl

podobne tematycznie

zostaw komentarz