Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

autor Sandra Kożuchowska
151 x czytano

Wypad do Zakopanego to świetny pomysł na wakacje dla całej rodziny, a liczne atrakcje, które dedykowane są zarówno tym starszym, jak i młodszym sprawiają, że co roku, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym górska stolica Polski wypełnia się gwarem wielu głosów. Miasto ma w swoim zanadrzu wiele ciekawych miejsc i pomysłów na to, jak spędzić czas wolny, ze szczególnym naciskiem na najmłodszych turystów. Jakie atrakcje dla dzieci można znaleźć w Zakopanem?

Jakie sale zabaw dla dzieci w Zakopanem?

Dzieci zazwyczaj rozpiera niewyobrażalna energia, którą muszą jakoś uwolnić. Sala zabaw w Zakopanem (można o niej doczytać tu http://www.visitzakopane.pl/sala-zabaw-malpi-gaj.html) to doskonałe miejsce aby rodzice chociaż trochę odpoczęli od wiecznie rozwrzeszczanych i biegających pociech, za którymi niekoniecznie są w stanie nadążyć. Przykładem takiej sali jest Małpi Gaj, gdzie można zgubić się w labiryncie, zanurzyć z basenie z piłeczkami, zjeżdżać na zjeżdżalniach czy skorzystać ze sklepu ze słodyczami, a rodzice w tym czasie mogą odpocząć siedząc w niewielkiej kawiarence i obserwując szaleństwa swoich maluchów. To także dobre miejsce do organizacji różnego rodzaju imprez – urodzin i karnawałów.

Dziewczynka w basenie z kulkami

Jaki plac zabaw dla dzieci w Zakopanem?

Placów zabaw dla dzieci jest bardzo wiele i zdecydowanie są dobrym pomysłem, gdy chcemy dać się wyszaleć pociechom i samemu odpocząć. Wartym odwiedzania jest plac zabaw w Dolinie Równi Krupowej, który z pewnością przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku. Można tam znaleźć wiele atrakcji zarówno naziemnych, jak i nadziemnych, takich jak domku połączone kładkami i tunelami, zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice oraz cały system mostów łączących domki. Plac oczywiście spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, a specjalne amortyzujące podłoże zminimalizuje możliwość wypadku.

Aquapark dla dzieci

Zakopane posiada swój Aquapark już od dawna i jest to doskonałe miejsce na spędzenie przyjemnych chwil dla całej rodziny. Dla dzieci – starszych i młodszych – także znajdzie się całe mnóstwo ciekawych atrakcji. Można skorzystać z nauki pływania, jak również dostępne są zajęcia wodne dla niemowląt i rodziców. Jest także możliwość nauki nurkowania oraz udziału w programie „Poznaj podwodny świat”, zabawie dla całej rodziny. Nie można oczywiście zapomnieć o licznych zjeżdżalniach, basenach i sztucznej rzece. Pomysł idealny na rodzinny wypad.

Chłopcy bawiący się w basenie

Gdzie na zjeżdżalnię grawitacyjną dla dzieci?

Tego typu zjeżdżalnie stały się ostatnimi czasy bardzo popularne, a w Zakopanem można znaleźć co najmniej dwie warte uwagi. Jedna z nich to zjeżdżalnia pontonowa znajdująca się na stoku narciarskim w sąsiedztwie Wielkiej Krokwi. Zjazd pontonem po w pełni zautomatyzowanym torze zapewnia całą masę mocnych wrażeń. Drugą zjeżdżalnią jest ta mieszcząca się na Gubałówce i jest to zjeżdżalnia wózkowa. Mamy tu do czynienia ze specjalnie wyprofilowanym torem z licznymi zakrętami i zawijasami, dającymi mnóstwo frajdy tak dzieciom, jak i dorosłym.

Park linowy w Zakopanem

Warto również wspomnieć o parku linowym Złota Grań, mieszczącym się na szczycie Gubałówki, niedaleko kolei linowo-terenowej. Obecnie jest to największy taki park linowy w Polsce, posiadający kilka tras o różnych stopniach trudności. To liczne przeszkody do pokonania na różnych wysokościach oraz kilkaset metrów zjazdów tyrolkowych. Nie można też zapomnieć o ściance wspinaczkowej. Park posiada specjalnie przygotowaną trasę dla najmłodszych wspinaczy, dzięki czemu każdy może się świetnie bawić niezależnie od wieku.

podobne tematycznie

4 komentarze

Radek 21 sierpnia 2016 - 12:26

Ja dosyć często jeżdżę do Zakopanego i zdążyłem już nieco zaznajomić się z ciekawymi atrakcjami, jakie tam można znaleźć. Dzieci zazwyczaj się więc nie nudzą, bo zawsze można coś ciekawego znaleźć. Ostatnie nasze odwiedziny w tamtejszym Aqua Parku skończyły się kilkugodzinną zabawą w basenach i całą masą radości.

odpowiedz
Turysta 24 sierpnia 2016 - 20:10

Zakopane znamy słabo, ale to się zmieni. Raz z wycieczką szkolną byłem, zona podobnie. Duzo czasu upłynęło. Trzeba rodzinę zmobilizować i okres świąteczny zabukować w tym urokliwym miejscu. Czas spróbować warkoczy serowych, wiecie co to jest?

odpowiedz
Ewelina 29 sierpnia 2016 - 21:34

My niedawno byliśmy w Zakopanem i dzieciom najbardziej spodobał się aquapark. Pierwszy raz były w takim miejscu i nie chciały stamtąd wychodzić. Nawet park linowy nie zrobił na nich takiego wrażenia jak aquapark.

odpowiedz
Dariusz M. 1 września 2016 - 10:55

Lubię wybrać się z dzieciakami do Zakopanego. Góry same w sobie to atrakcja, staram się zarazić maluchy moją pasją do wycieczek górskich. A zakopiański aquapark jest naszym stałym punktem odwiedzin.

odpowiedz

zostaw komentarz