Robisz brzuszki ale fałdki nadal nie znikają? Zastanawiasz się nad plastyką brzucha? Przeszkadza Ci luźna, wisząca skóra po ciąży? Czas na zmiany! Weź pod uwagę plastykę brzucha i spraw, że będziesz czuć się pięknie i komfortowo.

Na czym polega plastyka brzucha?

Jest to rozległy zabieg, który ma na celu poprawę wyglądu brzucha. Nazywany jest również abdominoplastyką. Zazwyczaj plastyka brzucha trwa 2-3 godziny (http://drolender.pl/zabiegi/plastyka-brzucha/), a pacjentka już po kilku tygodniach widzi sporą różnicę i efekty zabiegu. Oprócz poprawy wyglądu brzucha zabieg ten ma na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, wygładzenie skóry oraz poprawę konturu brzucha i talii.

przeczytaj także:  Kiedy widać ciążę? Kiedy w ciąży rośnie brzuch?

Dla kogo plastyka brzucha?

Plastyka brzucha skierowana jest zarówno do mężczyzn jak i kobiet. Decydują się na nią osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Najczęściej plastykę brzucha wybierają kobiety po ciąży oraz osoby, które w wyniku odchudzania, w krótkim czasie straciły wiele kilogramów. Plastykę brzucha można również wykonać, gdy mięśnie brzucha są osłabione lub są zauważalne oznaki starzenia skóry. Każdy kto nie czuje się dobrze z wyglądem swojego brzucha, może wybrać się na konsultację do chirurga w celu dowiedzenia się najważniejszych informacji.

Plastyka brzucha – jakie są jej zalety?

Przede wszystkim ogromną zaletą plastyki brzucha jest znacznie lepszy wygląd. Brzuch może zostać idealnie wymodelowany. Usunięta zostaje nadmierna ilość skóry, dzięki czemu brzuch jest gładki i piękny. Inną ogromną zaletą jest pozbycie się lub zmniejszenie ilości rozstępów. Trzeba również przyznać, że plastyka brzucha sprawia, iż poprawia się ogólny zarys talli, dzięki czemu sylwetka wygląda smukło. Lepsze samopoczucie i większa pewność siebie gwarantowana!

przeczytaj także:  Jak zmienia się brzuch w ciąży?

Co zrobić przed zabiegiem?

Podczas konsultacji pacjentka jest dokładnie oglądana przez chirurga. Uwaga skupia się na miejscach, w których przewidziana jest liposukcja. Na tym etapie to chirurg ustala wszystkie szczegóły z pacjentką i następnie ustalony zostaje dokładny termin zabiegu.

Jak wygląda zabieg plastyki brzucha?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, zabieg trwa nie dłużej niż 3-4 godziny. Chirurg wykonuje nacięcie na podbrzuszu, w okolicy nadłonowej. Tego typu zabiegi są wykonywane z dużą dbałością i koncentracją. Chirurg musi dobrze ocenić sytuację i usunąć odpowiednią ilość tłuszczu bądź skóry, tak, aby nie zaszkodzić pacjentce. Na końcu zabiegu ustalone zostaje nowe miejsce, w którym będzie pępek.

Po zakończonym zabiegu pacjentka powinna nosić opatrunek. Specjalistyczne ubranie ma na celu ochronę i wymodelowanie sylwetki, ponieważ pod skórą po zabiegu pojawia się pusta przestrzeń. Po około tygodniu zostają usunięte szwy. Przez pierwsze 3 tygodnie pacjentka powinna całodobowo nosić ochronne ubranie, przez kolejne tygodnie przynajmniej 12 godzin na dobę. Całkowite efekty zabiegu można zobaczyć już po 2-3 miesiącach. Powrót do pracy, w zależności od samopoczucia możliwy jest już po około 3 tygodniach po zrobionym zabiegu.

przeczytaj także:  Jak rośnie brzuch w ciąży?