Ćwiczenia na brzuch po ciąży nie wystarczają? Plastyka brzucha po ciąży!

autor Aleksandra Romer
167 x czytano

Robisz brzuszki ale fałdki nadal nie znikają? Zastanawiasz się nad plastyką brzucha? Przeszkadza Ci luźna, wisząca skóra po ciąży? Czas na zmiany! Weź pod uwagę plastykę brzucha i spraw, że będziesz czuć się pięknie i komfortowo.

Na czym polega plastyka brzucha?

Jest to rozległy zabieg, który ma na celu poprawę wyglądu brzucha. Nazywany jest również abdominoplastyką. Zazwyczaj plastyka brzucha trwa 2-3 godziny (http://drolender.pl/zabiegi/plastyka-brzucha/), a pacjentka już po kilku tygodniach widzi sporą różnicę i efekty zabiegu. Oprócz poprawy wyglądu brzucha zabieg ten ma na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, wygładzenie skóry oraz poprawę konturu brzucha i talii.

przeczytaj także:  Jak rośnie brzuch w ciąży?

Dla kogo plastyka brzucha?

Plastyka brzucha skierowana jest zarówno do mężczyzn jak i kobiet. Decydują się na nią osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Najczęściej plastykę brzucha wybierają kobiety po ciąży oraz osoby, które w wyniku odchudzania, w krótkim czasie straciły wiele kilogramów. Plastykę brzucha można również wykonać, gdy mięśnie brzucha są osłabione lub są zauważalne oznaki starzenia skóry. Każdy kto nie czuje się dobrze z wyglądem swojego brzucha, może wybrać się na konsultację do chirurga w celu dowiedzenia się najważniejszych informacji.

Plastyka brzucha – jakie są jej zalety?

Przede wszystkim ogromną zaletą plastyki brzucha jest znacznie lepszy wygląd. Brzuch może zostać idealnie wymodelowany. Usunięta zostaje nadmierna ilość skóry, dzięki czemu brzuch jest gładki i piękny. Inną ogromną zaletą jest pozbycie się lub zmniejszenie ilości rozstępów. Trzeba również przyznać, że plastyka brzucha sprawia, iż poprawia się ogólny zarys talli, dzięki czemu sylwetka wygląda smukło. Lepsze samopoczucie i większa pewność siebie gwarantowana!

przeczytaj także:  Jak zmienia się brzuch w ciąży?

Co zrobić przed zabiegiem?

Podczas konsultacji pacjentka jest dokładnie oglądana przez chirurga. Uwaga skupia się na miejscach, w których przewidziana jest liposukcja. Na tym etapie to chirurg ustala wszystkie szczegóły z pacjentką i następnie ustalony zostaje dokładny termin zabiegu.

Jak wygląda zabieg plastyki brzucha?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, zabieg trwa nie dłużej niż 3-4 godziny. Chirurg wykonuje nacięcie na podbrzuszu, w okolicy nadłonowej. Tego typu zabiegi są wykonywane z dużą dbałością i koncentracją. Chirurg musi dobrze ocenić sytuację i usunąć odpowiednią ilość tłuszczu bądź skóry, tak, aby nie zaszkodzić pacjentce. Na końcu zabiegu ustalone zostaje nowe miejsce, w którym będzie pępek.

Po zakończonym zabiegu pacjentka powinna nosić opatrunek. Specjalistyczne ubranie ma na celu ochronę i wymodelowanie sylwetki, ponieważ pod skórą po zabiegu pojawia się pusta przestrzeń. Po około tygodniu zostają usunięte szwy. Przez pierwsze 3 tygodnie pacjentka powinna całodobowo nosić ochronne ubranie, przez kolejne tygodnie przynajmniej 12 godzin na dobę. Całkowite efekty zabiegu można zobaczyć już po 2-3 miesiącach. Powrót do pracy, w zależności od samopoczucia możliwy jest już po około 3 tygodniach po zrobionym zabiegu.

przeczytaj także:  Sukienka wyszczuplająca brzuch i inne sposoby na ukrycie pociążowego brzuszka

podobne tematycznie

1 komentarz

Judka 28 czerwca 2017 - 06:48

U mnie na szczęście sie udalo samymi ćwiczeniami brzuch doprowadzić do dobrej kondycji, ale kolejna ciąża….skóra nie jest juz tak elastyczna. Zobaczymy co będzie. Może taka operacja plastyki brzucha to dobre rozwiązanie? A ile to kosztuje?

odpowiedz

zostaw komentarz